<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


16.03.2007 - Dzień Otwarty Akademii Ekonomicznej
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dwa tygodnie w Iwoniczu
20-08-2008

Zadowolone i uśmiechnięte wróciły z kolonii Iwonicza Zdroju dębickie dzieci. Dla wielu z nich był to pierwszy w życiu taki wyjazd. Jedyne, na co narzekały to, to, że kolonia skończyła się tak szybko.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy we współpracy z Podkarpackim Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zorganizował bezpłatny wypoczynek letni dla dziewięciorga dzieci w wieku od 10 do 14 lat pochodzących z rodzin objętych pomocą społeczną.

Do Iwonicza dzieci pojechały autokarem. Na miejscu zostały zakwaterowane w pustym o tej porze roku internacie Zespołu Szkół Gastronomiczno–Hotelarskich. Warunki pobytu grupy z Dębicy były bardzo dobre. Podobnie było z wyżywieniem.

W czasie dwutygodniowej kolonii dzieci zwiedzały Iwonicz Zdrój i jego okolice. Chodziły (nieraz przez kilka godzin) ścieżkami i szlakami turystycznymi wiodącymi przez atrakcyjne widokowo i poznawczo tereny.

Dzieci chętnie uczestniczyły w wycieczkach. Obejrzały dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu, skansen przemysłu naftowego w Bóbrce i inne atrakcje regionu krośnieńskiego. Poznały przy tym wiele osób, także swoich rówieśników i nawiązały nowe przyjaźnie.

Oczywiście nie mogło się obejść bez aktywnego korzystania z walorów klimatycznych Iwonicza Zdroju. Jest to pod tym względem bardzo atrakcyjne uzdrowisko, niemające sobie równych w Polsce. Występują w nim liczne źródła wód mineralnych. Czyste powietrze jest nasycone jodem, bromem, ozonem i solą. Wszystko stwarza mieszankę klimatu górski z elementami morskiego.

Na kompleksie sportowo–rekreacyjnym w pobliżu szkoły organizowane były zabawy, konkursy, gry w piłkę siatkową a wieczorem dzieci wspólnie bawiły się na dyskotekach. (aj)


Fot. Betata Kwiatek 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej