<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


04.02.2013 - Apel Poległych w 69. rocznicę niemieckiego mordu 02.02.1944r. – 02.02.2013r. + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Nagrodzono najpiękniejsze dębickie ogrody
27-08-2008

Rozstrzygnięto konkurs „Dębica w kwiatach”. W konkursie, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wystartowało 29 właścicieli przydomowych ogródków i balkonów. Wszystkie ogrody oceniała komisja konkursowa w składzie: Danuta Malczak – przedstawiciel Wydziału Infrastruktury Miejskiej, Tadeusz Ciecieręga – radny Rady Miasta Dębica, Bogusława Lipień – przedstawiciel Wydziału Infrastruktury Miejskiej, Barbara Kizior – przedstawiciel Wydziału Gospodarki Przestrzennej Urbanistyki i Architektury.

Przed wręczeniem nagród, które odbyło się w Urzędzie Miejskim  Jan Warzecha – sekretarz miasta powitał wszystkich uczestników konkursu, podziękował im, za to, że dzięki ich staraniom, miasto pięknieje.

- Jeszcze kilkanaście lat temu najpiękniejsze ogrody były w Belgii i Hiszpanii. Teraz od Państwa należy się uczyć jak należy zajmować się zielenią– mówił Jan Warzecha. Danuta Malczak – jedna z jurorek podkreślała, że wszystkie ogrody były piękne, każdy z nich miał coś niezwykłego. Nie brakowało w nich unikatowych kwiatów i krzewów. W kategorii ogrody i ogródki I nagrodę w wysokości 600 zł przyznano Elżbiecie Sieńko, dwie II – ie nagrody w kwocie po  500 zł każda dla: Beaty Ligęzka i Jana Węgrzyna i dwie III – ie nagrody w kwocie po 400 zł –Ewie Pater i Marii Tarnawskiej, a także cztery wyróżnienia w kwocie po 100 zł dla Spółdzielni Mieszkaniowej „Krakowska”, Spółdzielni Mieszkaniowej „Kochanowskiego” , Stanisławy Trojan, Janiny Parys. W kategorii balkony, loggie, tarasy, okna przyznano: I nagrodę w wysokości 400 zł dla Danuty Szpyrki, dwie II – gie nagrody w wysokości 300 zł dla Marty Sitek i Józefy Dębskiej oraz dwie III – cie nagrody w wysokości po 200 zł dla Krystyny Wiktor i Krystyny Szerszeń, a także dwa wyróżnienia w kwocie po 100 zł dla Zofii Bil oraz Teresy i Jana Ryba.

- Ponadto już bez nagród finansowych zostali wybrani „Złoci Medaliści” Są to ogrody, które nie mieszczą się w naszej skali ocen. Ich poziom jest naprawdę bardzo wysoki. Takie ogrody oglądamy czasem w katalogach jako „piękne ogrody” – mówi Danuta Malczak. Ci medaliści to: Barbara Korzeń, Iwona Piechowicz, Elżbieta Zachwiej, Beata Kosińska, Rafał Owczarek. Do medalistów jurorzy zaliczyli również Miejską Komunikację Samochodową. To pracownicy sami zadbali o otoczenie swojego miejsca pracy. Są pierwszą firmą, która zgł osiła się do „ Konkursu Dębica w Kwiatach”. 

 


Fot. Ewa Podolska 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej