<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


17.07.2012 - Porozumienie czterech miast
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Bitwa dla miłośników militariów
23-08-2008

Wzorem lat poprzednich w niedzielę (24 sierpnia br.) w Stępinie odbędzie się zlot militarny i rekonstrukcja bitwy z czasów II wojny światowej. Na imprezie nie zabraknie miłośników historii i militariów z Dębicy.

-  Tym razem początek będzie na terenie kompleksu olbrzymiego schronu kolejowego – mówi Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy. - W godzinach od 13-tej do 17-tej można będzie: posłuchać koncertu Strażackiej Orkiestry Dętej, obejrzeć wystawę pojazdów militarnych i artylerii, zwiedzić unikalny schron. Poza tym przewiduje się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Od godziny 15-tej do 16-tej na terenie byłego kamieniołomu  w Stępinie będzie miała rekonstrukcja bitwy. Tym razem nazwa inscenizacji to "Front Wschodni 1945".

- Polecam wszystkim to wydarzenie – zachęca Dymitrowski. – Muzeum Regionalne, jak sama nazwa wskazuje, stara się być obecne w całym regionie, nie tylko w Dębicy. W naszym mieście z kolei nie brakuje entuzjastów historii i militariów, o czym świadczy zainteresowanie eksponatami, jakie posiadamy. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej