<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


18.06.2009 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dzieci powodzian jadą na wypoczynek
16-07-2010

Za kilka dni 50 dzieci powodzian z Dębicy, gminy Dębica oraz Zawierzbia wyjedzie na prawie dwutygodniowy wypoczynek. Wyjazd nad morze i do Włoch jest organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy na zlecenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich.

MOPS w Dębicy otrzymał propozycję ze stowarzyszenia zorganizowania wyjazdu dzieci powodzian na wakacje. 40-osobowa grupa pojedzie nad morze do miejscowości Rowy, 10-osobwa grupa do Włoch. Oba wyjazdy są bezpłatne dla dzieci. Dębicka placówka pomocy społecznej zapewnia natomiast transport nad morze oraz w przypadku wyjazdu do Włoch dowóz dzieci autokarem do granicy państwa. We współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty w Dębicy MOPS organizuje także fachową opiekę wychowaców.

- Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich zajmuje się generalnie rzecz biorąc pomocą społeczną dla dzieci z terenów wiejskich – informuje nas Marzena Socha, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. – Jednak po klęsce powodzi, która dotknęła nasz kraj w maju i czerwcu postanowili oni wspomóc także dzieci z terenów miejskich. Stąd propozycja skierowana do nas organizacji wyjazdu dla dzieci powodzian. Rekrutacją dzieci na te wyjazdy zajmują się ośrodki pomocy społecznej. Każda propozycja musi być poparta odpowiednim wywiadem i protokołem popowodziowym.

Na wakacje nad morze i do Włoch dzieci wyjadą w końcu przyszłego tygodnia. Pobyt trwa 10 dni oraz dwa dni przeznaczone są na dojazd do miejsca wypoczynku. (aj) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej