<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


03.02.2011 - Grupa Operacyjna w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Chcą bezpiecznego przejazdu przez obwodnicę
27-07-2010

Mieszkańcy ulicy Kawęczyńskiej zapowiedzieli na 27 lipca br. protest i blokadę drogi krajowej nr 4. W ten sposób chcą zamanifestować brak zgody na przebudowę przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad skrzyżowania ulicy Lwowskiej z Kawęczyńską. Utrudnienia w ruchu mogą pojawić się na dębickiej obwodnicy o godz. 17, w okolicach hotelu Lord.

Według mieszkańców inwestor mimo uzyskanego pozwolenia i projektów na budowę  bezpiecznego skrzyżowania nie zamierza realizować ustalonych wcześniej rozwiązań.

- Oczywiście uważamy, że ustalone wcześniej rozwiązania komunikacyjne powinny zostać zrealizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – mówi Andrzej Reguła, zastępca burmistrza Dębicy. – Mamy jednak informację, że proponowana organizacja przejazdu przez obwodnicę jest tylko rozwiązaniem czasowym.  W przyszłym roku skrzyżowanie ma być wykonane zgodnie z wcześniej ustalonymi planami.

Protest mieszkańców ma zwrócić uwagę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na konieczność budowy bezpiecznego skrzyżowania ulic Lwowskiej i Kawęczyńskiej.

- Mieszkańcy mają prawo wyrazić swój protest, mam jednak nadzieję, że zrobią to z rozwagą, kulturalnie a przede wszystkim zachowają bezpieczeństwo – mówi Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy. – Miasto rozmawia cały czas z kierownictwem Generalnej Dyrekcji, by wszystkie wcześniej uzgodnione rozwiązania były wprowadzone na drodze krajowej nr 4. Rozumiemy jednakże problemy, które napotkał wykonawca podczas inwestycji i jeżeli budowa tego jednego skrzyżowania jest tylko kwestią czasu, jesteśmy w stanie zrozumieć te argumenty. Niemniej wolelibyśmy, by przebudowa drogi krajowej nr 4 zakończyła się kompleksowo w jednym terminie.    
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej