<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


30.10.2008 - O bibliotekach i Herbercie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Abecadło” nr 15
16-07-2010

Klub Słowa Pisanego działający przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy przy ulicy Mościckiego wydał kolejny numer swojego kwartalnika pod tytułem „Abecadło”. Jest to już 15. numer tego pisemka, 2 w tym roku. Inicjatywa jest częścią programu dotyczącego budowy wsparcia społecznego dla osób i rodzin z zaburzeniami psychicznymi. Program jest realizowany dzięki dotacji celowej z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Zespół redakcyjny tworzą uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy oraz ich opiekunowie: Wanda Bednarska, Marta Ścibor, Teresa Babicz oraz Maria Stefaniak-Piekło.

Piętnasty numer „Abecadła” jest, tak jak poprzednie, poświęcony podsumowaniu minionego kwartału. W krótkich informacyjnych tekstach przypomniano m.in. wyjazd uczestników zajęć na Górę Śmierci i cmentarz żołnierzy radzieckich, „Uwierz w sukces” – przegląd niezwykłych talentów osób niepełnosprawnych, grillowanie z przyjaciółmi z innych placówek opiekuńczych województwa podkarpackiego, warsztaty integracyjne w Przeworsku i wiele innych. Trzeba przyznać, że minione 3 miesiące obfitowały w wiele ważnych i mniej ważnych, ale znaczących dla życia społecznego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy wydarzeń.

W numerze jest ponadto „Kącik Łasucha” a w nim przepis na placek czeski. W prezentacji twórczości uczestników zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy można przeczytać dwa wiersze pani Wandy Bednarskiej pt. „Lato” oraz „Rozmyślania”. W rubryce poświęconej ciekawostkom czytelnicy „Abecadła” mogą zapoznać się z właściwościami popularnych ziół m.in. bazylii, lawendy, tymianku itp. (aj) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej