<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


23.06.2007 - Cyklomaniacy przejechali przez Dębicę
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Jadą na kolonie
23-07-2010

Grupa dzieci i młodzieży z Dębicy z rodzin objętych pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej spędzi 2 tygodnie na koloniach w Iwoniczu Zdroju. Kolonia jest organizowana przez MOPS na zlecenie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty.

Od kilku lat dębicki MOPS realizuje podobne kolonie. W latach poprzednich jednak pula miejsc przypadających na Dębicę wynosiła od 9 do 11 uczestników. - W tym roku dostaliśmy aż 29 miejsc – mówi Halina Dziewulak, kierownik działu pracy środowiskowej MOPS. – Domyślam się, że jest to spowodowane naszą sprawną organizacją rekrutacji w latach poprzednich oraz poprawnego zachowania się na koloniach naszych dzieci i młodzieży. Kuratorium Oświaty doceniło nasze starania i przyznało nam w tym roku znacznie więcej miejsc.

Wśród 29 osobowej grupy są dzieci i młodzież w wieku od 9 do 15 lat. Razem z młodymi dębiczanami do Iwonicza Zdroju pojedzie również 19-osobowa grupa podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Na miejscu zaplanowano zakwaterowanie w szkolnym internacie. W programie kolonii są wycieczki w Bieszczady, zwiedzanie Iwonicza Zdroju oraz jego okolic, gry i zabawy oraz przede wszystkim wypoczynek. (aj) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej