<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


04.06.2007 - Wspomnienia z Dni Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dębica na społecznościowym portalu
30-07-2010

Dębica bierze udział w pojedynku miast na portalu społeczności lokalnych Jak Leci. W pojedynku jest na równi z Przemyślem. Portal zachęca mieszkańców Dębicy do rejestracji w serwisie i kusi nagrodami dla najbardziej aktywnych użytkowników. . Na podstawie punktów zdobytych dzięki ich mieszkańcom serwis Jak Leci tworzy Ranking Polskich Miast.

Portal jest jeszcze mało znany i chce poprzez ranking samorządów i nagrody dla klientów zdobyć popularność. Niemniej dębiczanie, którzy są zarejestrowani jako użytkownicy już starają się umieścić Dębicę jak najwyżej w rankingu. Obecnie nasze miasto w skali kraju zajmuje 82. miejsce. Użytkownicy mogą uczestniczyć w Pojedynku Miast,  grze, która nie tylko bawi, ale ma szansę wspomóc budowanie pozytywnego wizerunku miasta. Użytkownik może postawić naprzeciw siebie dwie miejscowości. Można też oddać głos w pojedynku stworzonym przez kogoś innego.

Oddanie głosu w pojedynku to tylko jedna z opcji wspomagania swojego miasta w rankingu. Użytkownik wpłynie na lokatę swojej miejscowości w konkursie, jeśli doda do serwisu Jak Leci ciekawe miejsce, zdjęcia, imprezy, czy zarejestruje się jako mieszkaniec.

Twórcy serwisu przewidzieli, że mieszkańcy mniejszych miejscowości mają znacznie utrudnione zadanie w walce ze stolicami województw, dlatego przygotowali specjalny mechanizm naliczania punktów, dzięki któremu różnice między większymi i mniejszymi miejscowościami są do nadrobienia. Obecnie w rankingu wszech czasów króluje Poznań przed Warszawą, Bielsko-Białą, Krakowem i Łodzią, natomiast w ostatnim miesiącu najaktywniejsi byli mieszkańcy Kutna, Poznania, Grzybowa, Chorzowa i Kalisza.

- Mamy nadzieję, że ta zabawa spodoba się nie tylko naszym użytkownikom, ale wszystkim lokalnym społecznościom. – mówi twórca portalu Wojciech Wietecha - To  budowanie wizerunku swojego miasta. Każdy może wspomóc swoje. Planujemy, że nagrodą za tę aktywność będzie nie tylko satysfakcja, ale i bardzo wymierne korzyści. Wśród mieszkańców zwycięskiego miasta zarejestrowanych w serwisie rozdane zostaną nagrody rzeczowe.

Oprócz tego użytkownikom udostępniona zostanie przestrzeń do publikowania szybkich postów, ogłoszeń czy pozdrowień. Zwycięstwo miasta w miesięcznym rankingu oznacza dla jego mieszkańców liczne nagrody w ramach programu lojalnościowego portalu. Samo miasto zostanie ogłoszone Miastem Miesiąca i promowane będzie na portalu.

Portal JakLeci.pl to platforma komunikacji dla społeczności lokalnych i miejsce wymiany informacji na temat imprez i instytucji z danego miasta, dzielnicy czy osiedla - powstał w czerwcu 2008 roku. Jego założycielem jest 32-letni Wojciech Wietecha, mieszkający obecnie w USA. Pomysłodawca JakLeci.pl ukończył studia informatyczne w Chicago. Portal miesięcznie notuje ok. 200 000 użytkowników, a liczba odsłon portalu sięga 8 milionów. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej