<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


12.06.2014 - VIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas odbył się w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Bajki w naszych rękach
05-07-2011

Weronika Berlik, ciężko chora dziewczynka, która wciąż liczy na pomoc dębiczan, znalazła się pod opieką Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Wadami Rąk „W Naszych Rękach”. Organizacja ta wydała niedawno pięknie ilustrowaną książeczkę z bajkami terapeutycznymi. Tomik jest darmowy, niestety nakład się wyczerpał, stowarzyszenie potrzebuje więc wsparcia na dodruk tej jakże potrzebnej lektury.

Weronika jest wychowanką Przedszkola Nr 11 Integracyjnego  w Dębicy. Urodziła się ze złożoną wadą serca pod nazwą Tetralogia Fallota i z wadami w układzie kostno stawowym. Dzięki odpowiedzi na apel rodziców i koncertowi charytatywnemu, który odbył się w listopadzie 2007r. zorganizowanemu przez MOK, we współpracy z Fundacją „Zdążyć z Pomocą”, udało się zrealizować zamierzony cel i zebrać fundusze na operację Weroniki, którą przeszła w listopadzie 2007 roku w Hamburgu. Dębiczanie wsparli jej dalsze leczenie również w ubiegłym roku oddając 1% swojego podatku i wrzucając wolne datki do puszek rozstawionych w placówkach kultury.

Aktualnie Weronika znajduje się pod opieką Stowarzyszenia „W Naszych Rękach”, którego misją jest niesienie pomocy osobom z wadami  rąk w godnym istnieniu w społeczeństwie. Członkami stowarzyszenia są rodzice i opiekunowie dzieci z wadami rąk i wadami towarzyszącymi oraz dorośli z takimi wadami. Prowadzą działalność dobroczynną niosąc pomoc dydaktyczną, finansową, psychologiczną i prawną osobom niepełnosprawnym. Popularyzują także tę trudną tematykę i edukują społeczeństwo. Miesiąc temu światło dzienne ujrzał zbiór bajek psychoedukacyjnych wyłonionych w konkursie, adresowanych do dzieci w wieku od 5 do 9 lat zatytułowany „Bajki w naszych rękach”. Bajki te mają na celu pomagać dzieciom z wadami rąk w interpretacji własnych problemów, jak również ich rówieśnikom w rozumieniu, z jakimi problemami borykają się inni. Tomik ilustrowany dziecięcymi rysunkami i malowidłami jest produktem darmowym. Niewielki nakład 1000 sztuk został już wyczerpany, dlatego też stowarzyszenie zwraca się o wsparcie symbolicznymi kwotami inicjatywy dodruku książeczki, tak potrzebnej dzieciakom dotkniętym niepełnosprawnością a także ich zdrowym rówieśnikom.

Datki można wpłacać na konto nr 74 1540 1287 2001 6886 5667 0001. Książeczkę będzie można zamówić na stronie www.wnaszychrekach.pl, tam też znajdują się informacje o działalności Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Wadami Rąk „W Naszych Rękach”. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej