<< powrót na stronę główną dziś jest: 27.09.2023 r.  
 


14.08.2014 - Grafika z country w tle
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dębica dla Gorzyc
25-05-2010

Dębiczanie solidaryzując się z mieszkańcami wsi Sokolniki oraz innych miejscowości w gminie Gorzyce zorganizowali zbiórkę darów dla ludzi dotkniętych klęską powodzi. Już we wtorek wyjechał pierwszy transport darów do Gorzyc.

Z prawdziwego porywu serca została zorganizowana zbiórka darów dla powodzian. W ramy organizacyjne została ona ujęta przez Urząd Miejski w Dębicy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” i Związek Harcerstwa Polskiego. Zbiórka została nazwana „Dębickie serce dla powodzian”.

W pierwszym transporcie znalazły się między innymi takie dary jak: środki czystości, odzież, obuwie, meble, żywność, farby, sprzęt AGD i RTV, konserwy. Dary zostały przekazane przez następujące firmy VDS Construct, Latmor, MTM, Błysk, Euro-Cash, Piekarnia Bukowski, Fuspol. Nie po raz pierwszy przy okazji takich zbiórek transportem służy firma Hay-Truck Leszka Sieradzkiego. Właściciel firmy zadeklarował kolejne wyjazdy do Gorzyc. Na pewno będą one potrzebne, gdyż kolejne firmy deklarują chęć przekazania darów na rzecz powodzian m.in. Carrefour (woda niegazowana oraz dania gotowe). Przy załadunku darów pomocą wykazali się mężczyźni z Domu Dla Bezdomnych Mężczyzn przy ulicy Słonecznej.

Są już pierwsze wyniki zbiórki pieniężnej. Pewną kwotę pieniędzy przekazali dla powodzian pracownicy Wodociągów Dębickich. Podobne zbiórki trwają w innych jednostkach organizacyjnych miasta oraz spółkach miejskich.

Pieniądze dla powodzian można również wpłacać na konto Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Ad Astram” nr konta w Banku Spółdzielczym w Dębicy: 51 9475 0003 0108 2586 2000 0001.

W dalszym ciągu trwa także zbiórka darów rzeczowych. Można je przekazywać do następujących punktów mieście:

Dom Seniora ul. Rzeszowska – od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 19.00, w piątek od 7.30 do 20.00 i w sobotę i niedzielę od 14.30 do 20.00,

Magazyn Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Ratuszowej w godzinach od 7.30 do 15.30,

Środowiskowy Dom Samopomocy ul. Mościckiego 26 w godzinach od 7.30 do 15.30,

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Akademicka 10 w godzinach od 7.30 do 15.30,

Dom Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury ul. Sportowa 28 w godzinach od 7.00 do 21.00

Muszla Koncertowa w Rynku od godziny 10.00 do 18.00 od poniedziałku do czwartku,

Świetlica Socjoterapeutyczna MOPS ul. Matejki od godziny 10.00 do 18.00,

Świetlica Środowiskowa MOPS przy ul. Kraszewskiego w godzinach od 11.00 do 19.00.

Pani dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior po rozmowie telefonicznej z kierowniczką GOPS w Gorzycach informuje, że jest tam nadal bardzo trudna sytuacja powodziowa. Zalanych jest ponad 900 domów. Woda bardzo powoli opada, jedynie 15 centymetrów w czasie ostatniej doby.

Nadal bardzo potrzebne są: środki higieny osobistej, pampersy dla dzieci, woda mineralna, chleb, konserwy i dania gotowe, środki chemiczne, koce, śpiwory, łopaty, miotły, wiadra itp.

Jednocześnie pracownicy tamtejszego GOPS bardzo dziękują za podjęte na rzecz ich mieszkańców działania.

W czasie Dni Dębicy odbędzie się zbiórka pieniędzy prowadzona przez harcerzy z ZHP w Dębicy oraz loteria fantowa na rzecz powodzian. Taka sama loteria fantowa zostanie zorganizowana w czasie Konwentu Europy Miast w sobotę w DK Kosmos w Dębicy. Fantami będą prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na loterię fantową swoje prace przekazali także: Dom Pomocy Społecznej w Parkoszu, Dom Pomocy Społecznej im. Św. Ojca Pio w Dębicy, Zespół Szkól nr 2, Zakład Aktywizacji Zawodowej w Woli Żyrakowskiej, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dębicy i Bobrowej Woli działające przy Stowarzyszeniu „Radość”, świetlice środowiskowe działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. (aj)

 

 


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej