<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


04.12.2012 - „Bezpieczny powrót do domu” cz.2 + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Rozpoczynają się Dni Dębicy
26-05-2010

Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Dębicy przygotowały dla mieszkańców wiele atrakcji artystycznych z okazji Dni Dębicy. Od 28 do 30 maja br. zaplanowano plenerowe koncerty, pokazy taneczne oraz prezentacje zespołów z zaprzyjaźnionych z Dębicą samorządów, w ramach odbywającego się równolegle II Festiwalu Kultur Miast Partnerskich.

Z muzycznych atrakcji dębiczanie będą już mogli skorzystać 28 maja br. podczas imprezy zatytułowanej „Folkloriada”. Dzień z folklorem rozpocznie o godz. 10.00 w muszli koncertowej w Rynku. Będzie to dębicki, już XI Ogólnopolski Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych, połączony z koncertami zespołów z miast partnerskich. O godz.19.00 w Domu Kultury "Mors" odbędzie się Koncert Galowy, w którym wystąpią Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie", „Mali Igloopolanie", „Połoniny” oraz goście z miast partnerskich.

Prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży odbędą się podczas dnia przebiegającego pod hasłem „Dębica – Gościom” 29 maja br. od godz.14.30. W bloku muzycznym do godz. 16.00 zaprezentuje się także młodzież z miast partnerskich. Po ich występach na scenie zaprezentuje się  grupa „Fun Fire”, tworząca  pop, rock i funky. W zespole wokalistką jest  dębiczanka, Monikę Pilarczyk. O godz. 17.30 nastąpi oficjalne rozpoczęcie Dni Dębicy i Festiwalu Kultur, które otworzy Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza. Włodarz miasta powita również zagraniczne delegacje. Po przemówieniu ok. godz. 17.45 przewidziano pokazy ratownicze strażaków z Puurs i Dębicy. Następnie na scenie odbędą się prezentacje taneczne dziecięcych i młodzieżowych grup folklorystycznych z Podkarpacia i Miast Partnerskich „Taniec bez granic” (godz. 18.00). Gwiazdą wieczoru będzie znany, charyzmatyczny polski wokalista, gitarzysta rockowy i poeta Maciej Maleńczuk wraz z zespołem, promujący płytę „Psychodancing”.

30 maja br. w kościele p.w. Ducha Świętego odbędzie się o godz. 12.00 z udziałem delegacji miast partnerskich. Wśród atrakcji w tym dniu, zatytułowanym „Dębica się bawi” znalazło się „Yorkowe Show”, impreza z przymrużeniem oka dla miłośników czworonogów. Prezentacje i konkursy psów oraz ich właścicieli  rozpoczną się w Rynku o godz. 11.00. Następnie barwny korowód przejdzie w paradzie do  Willi "Wiluszówka".  W godzinach popołudniowych na estradzie w Rynku pojawią się: koncertująca na całym świecie gwiazda muzyki disco polo zespół „Bayer Full” (godz. 17.00),  wschodząca gwiazda polskiej estrady, zespół „Chłopacy”, w której czołowym muzykiem jest dębiczanin – Wojciech Gulis (godz. 18.30). Zwieńczeniem Dni Dębicy będzie koncert Andrzeja Cierniewskiego z zespołem (godz. 20.30).

Podczas Dni Dębicy odbędą się imprezy towarzyszące. Na bulodromie przy ul. Ratuszowej odbędzie się 29 i 30 maja br. Finał Ogólnopolskiej Finał Ligi Gimnazjalnej w Petanque. W pierwszym dniu zawody rozpoczną się o godz. 9.30 uroczystym otwarciem i  potrwają do godz. 18.00. Następnego dnia, 30 maja br. zawody rozpoczną się o godz. 9.30, zaś uroczyste zakończenie przewidziano na 13.30.

 

Przegląd wokalny „Dębica Open Festiwal” odbędzie się 31 maja i 1 czerwca br. w Domu Kultury „Mors”. W pierwszym dniu festiwalu o godz. 10.30 rozpoczną się przesłuchania konkursowe i występy grup z miast partnerskich. O godz. 17.00 wystąpi Chór Gospel Miejskiego Ośrodka Kultury, zaś o godz.18.00 w Klubie Muzycznym „Meduza” wystąpi rockowy zespół „Mr.Pollack”. W drugim dniu festiwalu w Koncercie Galowym w Domu Kultury „Mors” o godz. 17.00 wystąpią laureaci festiwalu oraz zespół „MUFFIN”. 

Dębica Śpiewa - I Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Rozśpiewane Promyczki” to impreza, która Dniom Dębicy towarzyszyć będzie 2 i 4 czerwca w Domu Kultury „Mors”. W pierwszym dniu eliminacje rozpoczną się o godz. 15.30.

 

Muzeum Regionalne organizuje 4 czerwca br. III Noc Muzeum, podczas której mieszkańcy na żywo będą mogli obcować z historią. Od godz. 18.00 do 24.00 będzie można degustować tradycyjne potrawy, oglądać pokazy walk wojów średniowiecznych, zrobić zdjęcie w średniowiecznych dybach w przygotowanym średniowiecznym atelier fotograficznym, uczestniczyć w wielkim, rodzinnym ognisku oraz pikniku w dawnym stylu przy muzyce z epoki. Poza tym wśród atrakcji przewidziano otwarcie wystawy „Święta Jadwiga Śląska. Patronka Miasta Dębicy” (godz. 18.00), turnieje dla dzieci i warsztaty plastyczne: Wstęga Świętej Jadwigi Śląskiej”.  

 

Druga edycja imprezy „ZjazzD na Sportowej”, w ramach międzynarodowego VII United Europe Jazz Festival odbędzie się 5 czerwca br. na deskach Domu Kultury „Mors”. Wystąpi świętująca 25-lecie istnienia, grupa Walk Away wraz z przyjaciółmi. Będzie można usłyszeć słowacką wokalistkę Hankę Gregusovą oraz tarnowski projekt P.M. Elektric Quartet. Publiczność rozgrzeje chór Gospel, działającego przy MOK. Początek koncertu o godz. 18.00.

 Podczas Dni Dębicy w Rynku swoje stoiska prezentować się będą firmy oraz instytucje. W namiocie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dotyczących pozyskiwania dotacji z Unii Europejskiej (np. na założenie działalności gospodarczej lub jej poszerzenie), a także z materiałów informacyjno-promocyjnych o funduszach unijnych. Dla dzieci przewidziane są konkursy z ciekawymi nagrodami.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej