<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


04.09.2008 - Dzieci dostały klucze od burmistrza
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Razem jest łatwiej
24-05-2010

Do bardzo udanych należy zaliczyć imprezę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, która odbyła się pod hasłem „Bądźmy Razem” IV Spotkania Artystyczne. W gościnnych progach Domu Kultury „Śnieżka” występowały grupy teatralne oraz muzyczne z ośrodków wsparcia z terenu powiatu dębickiego. Niedzielne popołudnie wypełnione było w „Śnieżce” dobrą zabawą. Na kiermaszu można było obejrzeć wyroby rękodzielnicze. Cała impreza natomiast miała uczyć tolerancji na drugiego – niepełnosprawnego i starszego – człowieka.

W tym roku wystąpiły na scenie „Śnieżki” placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej: Dom Seniora, Dom Dziennego Pobytu, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz inne placówki wsparcia: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dębicy, Dom Pomocy Społecznej im. Świętego Ojca Pio z Dębicy, Dom Dziennego Pobytu „Symeona i Anny” prowadzony przez siostry służebniczki, Dom Pomocy Społecznej z Lubziny, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bobrowej Woli, Dom Pomocy Społecznej z Parkosza oraz Zakład Aktywizacji Zawodowej z Woli Żyrakowskiej.

Niepewna pogoda sprawiła, że nie doszło do skutku zaplanowane zagospodarowanie parku przy Domu Kultury „Śnieżka”. Miały się w nim prezentować wszystkie placówki wsparcia uczestniczące w imprezie. Miały na kiermaszu pokazać swoje wyroby rękodzielnicze. Poza tym w parku planowano piknik rodzinny. Z konieczności stoiska trzeba było przenieść do holu DK „Śnieżka” a z atrakcji dla dzieci niestety musiano zrezygnować. Stąd trochę mniejsze zainteresowanie dębiczan tegorocznym przeglądem. Należy jednak zaznaczyć, że widownia „Śnieżki” była przez cały czas imprezy wypełniona widzami.

O wadze, jaką do problemu ludzi niepełnosprawnych przywiązuje dębicki samorząd może świadczyć fakt, że IV Spotkania Artystyczne otwierał pełniący obowiązki burmistrza miasta Mariusz Szewczyk. Na widowni byli radni z przewodniczącym RM Janem Borkiem. W zabawie uczestniczyli ponadto: Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i jej zastępczyni Marzena Socha oraz Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

W pokazach zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół nr 2 oraz grupy taneczne Domu Kultury „Śnieżka”. (aj)


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej