<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.07.2024 r.  
 


09.03.2008 - Obchody 650 - lecia nadania aktu lokacyjnego Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Spotkanie w sprawie inauguracji roku COP
28-03-2007

Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy i Marta Szczyrek, dyrektor Miejksiego Ośrodka Kultury uczestniczyli 28 stycznia w roboczym spotkaniu na temat imprezy inauguracyjnej obchody 70 - lecia centralnego Okręgu przemysłowego, która odbędzie się 5 maja w Sandomierzu. Podczas spotkania w sandomierskim ratuszu burmistrz Trojan zaproponował także, że impreza na zakończenie roku jubileuszowego odbędzie się w Dębicy 4 kwietnia w 2008 roku.

 Na wniosek burmistrza Trojana do listy vipów dopisano Akademię Ekonomiczną w Krakowie i przewodniczącego sejmowej komisji gospodarki. W Sandomierzu uroczystości rozpocznie msza św. w katedrze, odprawiona przez biskupa sandomierskiego. Następnie w Zamku Królewskim odbędzie się oficjalne spotkanie, na którym zaprezentowane zostaną miasta COP oraz zakłady, których historia sięga końca lat 30 - tych XX wieku. W tym samym czasie mieszkańcom zaprezentuje się Miejska Orkiestra Dęta i zespół Pierwszy Taki Septet. Czynne będą także stoiska firm i miast COP w Rynku.


Spotkanie w sprawie COP w Sandomierzu Fot. Tomasz Rowiński

 
Powyższe działania dotyczą Programu dla Dębicy:

  • Nawiązanie do dawnych tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego i wykorzystanie jego dobrych wzorców dla rozwoju przedsiębiorczości w Dębicy


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej