<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


19.10.2010 - Fotografowali jesień
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Integracja na Jałowcach
25-10-2011

Trwa realizacja ciekawego projektu pt. „Zielone światło dla integracji” przygotowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. Jego główną ideą jest międzypokoleniowa integracja osób z zaburzeniami psychicznymi, seniorów, dzieci i młodzieży. Pieniądze na ten projekt zostały pozyskane z programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego w Polsce przez Akademię Rozwoju Filantropii i Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu w Dębicy.

Po pierwszych zajęciach tanecznych w Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (Dom Seniora) przy ulicy Rzeszowskiej przyszedł czas na zaplanowane spotkanie integracyjne wszystkich uczestników projektu w ośrodku wypoczynkowym „Jałowce”. Do organizacji tej imprezy aktywnie włączyło się Stowarzyszenie „Alternatywa”.

Przez kilka godzin seniorzy, uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy, dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ulicy Kraszewskiego oraz zaproszeni goście bawili się doskonale na świeżym powietrzu. Nikogo nie przestraszył chłód. Nie brakowało zabawnych konkursów, śpiewów i tańców. Były pieczone na grillu kiełbaski, pizza, bigos i kanapki, napoje i ciasto.

Cała impreza mogła dojść do skutku dzięki zaangażowaniu w jej organizację wszystkich uczestników projektu oraz sponsorów. Podziękowania należą się zatem: Zarządom Stowarzyszeń: „Ad Astram” i „Alternatywa”, Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy, hipermarketowi Carrefour i cukierni „Wiktor”. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej