<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


19.05.2010 - Maśluszczak w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dębickie pola Nadziei
21-10-2011

Dębica po raz piąty włączyła się do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Burmistrz Dębicy Paweł Wolicki wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Krawczykiem posadzili symboliczne kwiaty żonkile – najbardziej wymowny i jednocześnie widoczny znak rozpoznawczy Pól Nadziei.

W uroczystościach, które odbyły się na Placu Solidarności wzięły udział także władze kościelne, oświatowe, przedszkolaki oraz młodzież szkolna. Żonkil symbolizuje nadzieję w walce z chorobą nowotworową, a w tradycji chrześcijańskiej triumf miłości i poświecenia nad egoizmem i śmiercią. Posadzone żonkile zakwitną wiosną w okresie wielkanocnym i zostaną wówczas wręczone przez wolontariuszy osobom wspierającym chorych na choroby nowotworowe.

Organizatorem akcji w Dębicy było Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II w Dębicy działające przy parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.  Hospicjum pomaga chorym na raka, prowadzi posługę w duchu działalności charytatywno – opiekuńczej Kościoła Katolickiego, opartej na bezinteresownej pracy swoich członków  i wolontariuszy zarówno medycznych jak i niemedycznych. W tym roku do akcji „Pól Nadziei” oprócz władz miejskich i powiatowych włączyły się dzieci z kilkudziesięciu placówek oświatowych całego powiatu: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym  oraz Zakład Karny w Dębicy.

Spotkanie zostało uświetnione częścią artystyczną, którą przygotowali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Po części oficjalnej dzieci posadziły żonkile wraz z burmistrzem miasta Pawłem Wolickim.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej