<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


01.12.2014 - Międzyświetlicowy turniej bilarda
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

„Abecadło” nr 17
25-01-2011

Klub Przyjaciół Słowa Pisanego istniejący przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy przy ulicy Mościckiego wydał kolejny numer swojego kwartalnika pod tytułem „Abecadło”. Jest to już 17. numer tego pisemka, ostatni w ubiegłym roku. Inicjatywa jest częścią programu dotyczącego budowy wsparcia społecznego dla osób i rodzin z zaburzeniami psychicznymi. Program jest realizowany dzięki dotacji celowej z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Wstępniak kwartalnika jest szczególny, gdyż komentuje 10-lecie powstania Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Sandomierskiej w Dębicy. „Początki tej działalności były bardzo trudne. Dopiero po roku zajęć w pomieszczeniach zastępczych mogliśmy się przenieść do budynku, w którym obecnie się znajdujemy. Długo przekonywaliśmy rodziny osób chorych, lekarzy, różne instytucje o słuszności powstania takiej placówki. Obecnie ŚDS i jego działalność na trwale wpisały się w listę instytucji pomocowych w naszym mieście. Uczestniczymy w akcjach charytatywnych, organizujemy przeglądy twórczości artystycznej, konkurs fotograficzny, bierzemy udział w imprezach integracyjnych i sportowych o szczeblu lokalnym i wojewódzkim. Poziom naszych usług jest, co rok wyższy i szerszy. Cały czas przyświeca nam jeden cel – dobro drugiego człowieka”.

W 17. numerze nie brakuje aktualnych tematów, omówienia imprez i spotkań, jakie na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy miały miejsce w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy. Jest informacja o bibliotece i czytelni. W „Kąciku łasucha” można przeczytać o mielonych kotlecikach z warzywami i babeczkami z owocami. A w rubryce „Nasza twórczość” 2 wiersze pani Wandy Bednarskiej.

W zespole redakcyjnym pisemka pracują: Marta Ścibor, Wanda Bednarska, Maria Stefaniak-Piekło oraz Bogdan Kopaczyński. (aj) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej