<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


31.05.2010 - Barwny turniej w piłkę nożną
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Wspomnienia z Dni Dębicy
04-06-2007

Dębica bawi się razem – pod takim hasłem odbyły się od 1 do 3 czerwca Dni Dębicy. Największą atrakcją były koncerty Lombardu i Patrycji Markowskiej oraz konkursy przeprowadzone przez Mariusza Pudzianowskiego. Nie zabrakło jednak występów mniej znanych zespołów, przy których równie chętnie bawili się dębiczanie.

Spektaklem „Mrówka w kąpielówkach” z piosenkami Jana Wojdaka, w wykonaniu krakowskich aktorów rozpoczęły się w Rynku 1 czerwca obchody Dni Dębicy. Tłumy dębiczan zgromadziły m.in. koncert „Dzieci Dzieciom”, w wykonaniu dębickich zespołów tanecznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury, pokaz rowerowy cyklotrialu i BMX oraz „Żywe piłkarzyki”, czyli piłka nożna na wesoło w wykonaniu dębickich VIP-ów. Zabawę przygotowała firma "Hermal". Najlepsza okazała się drużyna policji, która w finale pokonała zespół Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu. Trzecie miejsce zajęła drużyna Państwowej Straży Pożarnej a czwarte Urzędu Miejskiego. Burmistrz Paweł Wolicki wręczył zwycięzcom statuetkę "Dębica - Miasto Otwarte".

W Dniu Dziecka można było spotkać bohaterów bajek przechadzających się po Rynku, otrzymać gratis lody od firmy "Mateo", cukierki od "Darco", upominki od firm (m.in. Ban - Kor - Bet) lub skorzystać z darmowej dmuchanej zjeżdżalni, do której ustawiały się długie kolejki. Harcerze zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy a Państwowa Straż Pożarna udostępniła sprzęt ratowniczy. Najmłodsi mogli obejrzeć samochody strażackie i cieszącą się największym powodzeniem łódź ratowniczą. Dzieci chętnie zasiadały za jej kierownicą. Wielką frajdę najmłodsi mieli także kierując sterami helikoptera i zwiedzając czołgi w Muzeum Regionalnym. Dzieci, które odwiedzały muzeum dostawały łakocie i drobne upominki. Studio Gawle wykonywało gratisowo pamiątkowe zdjęcia uczestników Dni Dębicy, będzie je można otrzymać zgłaszając się do studia przy ul. Rzeszowskiej. Poza zabawą na Rynku, w Dniu Dziecka, atrakcje dla najmłodszych czekały także w Domu Sportu, gdzie odbył się szkolny turniej gier i zabaw pod hasłem "Ruch kształtuje umysł". W Domu Kultury "Śnieżka" wyświetlony został film dla dzieci "Artur Minimki", zaś "Kinie Kosmos" "Sposób na rekina". Ten seans sponsorowany był przez Firmę Oponiarską. Przy Osiedlowym Domu Kultury "Emka" odbyła się plenerowa impreza z koncertami zespołów tam działających.

            W drugim dniu obchodów miejskiego święta od rana na pływalni odbywały się dwudniowe zawody Grand Prix o puchar Prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W zawodach uczestniczyło kilkudziesięciu niepełnosprawnych zawodników z całej Polski. W Miejskim Gimnazjum nr 2 odbył się festyn środowiskowy „Kopernikalia”, zaś w hali sportowej turniej piłki koszykowej. Najwięcej atrakcji czekało na uczestników zabawy w Rynku. Stanęła tam scena zasponsorowana przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu i namiot chroniący przed deszczem współfinansowany przez T.C. Dębica S.A. Aparat prądotwórczy zapewniła firma Pex-Pool Plus. Wokół Rynku stanęły kramy z zabawkami, stoiska zaprzyjaźnionych miast oraz dębickich firm. Zabawę rozpoczął koncert laureatów IV Powiatowego Przeglądu Zespołów Muzycznych. Wystąpili: „Essence of Soud”, „Helion”, „Efekt”, „Mean to live”, “Music Yunior” i “MTM”. Po zespołach rockowych zaprezentowała się Miejska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Stanisława Świerka. Tuż przed występem gwiazdy, zespołu Lombard, burmistrz Paweł Wolicki otworzył Dni Dębicy w towarzystwie swoich zastępców, Mariusza Trojana i Krzysztofa Krawczyka, sekretarza Jana Warzechy oraz Jana Borka, przewodniczącego Rady Miejskiej. Wszyscy oni przygotowali mały występ artystyczny, wykrzyczeli hasło tegorocznego święta miasta „Dębica bawi się razem”. Lombard, chociaż od lat występuje bez Małgorzaty Ostrowskiej nie zawiódł dębiczan. Nowa wokalistka, Marta Cugier oraz Grzegorz Stróżniak, lider zespołu, zaśpiewali nie tylko nowe przeboje, ale także starsze hity. Równie ciepło dębiczanie przyjęli zespół „Świnka Halinka” z Wrocławia. Zespół gra muzykę reggae oraz ludowe przyśpiewki w rockowych aranżacjach. Dębiczanie znakomicie bawili się także przy przebojach z repertuaru The Beatles w wykonaniu The Liverpool. Dla najmłodszych atrakcją byli klown i pirat na szczudłach, rozdający cukierki i gadżety reklamowe oraz mim, żywy posąg. Te atrakcje, jak również darmową watę cukrową dla dzieci zafundował „Ban – Kor – Bet, najlepszy beton” i Sklep hydrauliczny „Instalator”.  

W trzecim dniu imprez sporą atrakcją były konkursy powożenia zaprzęgów i zręczności jeździeckich na koniach, które odbyły się w dawnej jednostce wojskowej.  W Rynku zabawę rozpoczął koncert zespołu jazzowego „Chameleon”, po którym zaprezentowała się Sotyria Kori. Koncert artystki wykonującej piosenki greckie sponsorowała firma „Multimedia”. Spore emocje wzbudził także występ Orkiestry Dętej z mażoretkami z Dobrynina, który do Dębicy zaprosiła firma Ventor. Deszczowa pogoda przeszkodziła w występie Mariusza Pudzianowskiego. Jego występ zorganizowała firma Olimp. „Dominator” miał dać pokaz swojej siły, m.in. przeciągać ciężarówkę „Trans – Południa”. Na jego występ przyszły tłumy, nie wszystkim jednak dane było zobaczyć konkursy dla publiczności, które przeprowadził w namiocie. Do jednej z konkurencji Pudzianowski zaprosił burmistrza Pawła Wolickiego i jego zastępcę Krzysztofa Krawczyka. Obaj nie przynieśli wstydu mieszkańcom, prezentując dobrą formę.

Za to wszyscy mogli zobaczyć występ zespołu „Dwie Korony”, który wykonał najpopularniejsze kompozycje Krzysztofa Klenczona. Sporą widownię miał także pokaz w wykonaniu Drużyny Wczesnośredniowiecznych Wojów Słowiańskich „Wisłoczanie" a szczególnie połykaczy ognia. Dni Dębicy zakończył rockowy występ Patrycji Markowskiej. 

 

 


W sobotę i niedzielę można było oglądać stoiska rodzimych przedsiębiorców


Stoisko Igloomeat Sokołów kusiło łasuchów


Zainteresowaniem cieszyło się stoisko Wisłoczan


Tak prezentowało się stoisko Warsztatów Terapii Zajęciowej


Najnowsze modele opla cieszyły oko


Na stoisku Pilzna wystawiono prace miejscowych artystów


Atrakcją soboty byli klown, szczudlarz pirat i mim posąg


Fot. Tomasz Rowiński


Na Dniach Dębicy nie mogło zabraknąć władz miasta


Dni Dębicy poprowadziła Alina Jamróz - Jukna


Burmistrz otworzył Dni Dębicy wraz z zastępcami, sekretarzem miasta i przewodniczącym Rady Miejskiej


Na scenie w sobotę zaprezentowały się dębickie zespoły


Gwiazdą wieczoru w sobotę był Lombard


Zespół zgromadził przed sceną setki dębiczan


Podczas koncertu nie zabrakło największych hitów Lombardu


Marta Cugier po koncercie rozdawała autorgafy


W sobotę wystąpiła także Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Stanisława Świerka


Miłym zaskoczeniem był występ wrocławskiej grupy "Świnka Halinka"


Zespół bawił w rytmach ska i reggae


W niedzielę w greckie klimaty wprowadziła dębiczan Sotyria Kori


Zainteresowanie budzili policjanci na koniach


Występ Orkiestry Strażackiej z Dobrynina uatrakcyjniały mażoretki


Burmistrz Paweł Wolicki w niedzielę powitał w Dębicy najsilniejszego człowieka świata Mariusza Pudzianowskiego


Następnie zmierzył się w konkurencji siłowej


Następnie wręczył Dominatorowi statuetkę Dębica - Miasto Otwarte


Swoich sił, z powodzeniem, spróbował także Krzysztof Krawczyk, zastępca burmistrza


Pogoda przeszkodziła w pokazach Pudzianowskiego, choć przyszły go oglądać tłumy


Niezwykle silne okazały się także dębiczanki


Dwie Korony przypomniały największe hity Krzysztofa Klenczona


Zainteresowanie wzbudziły walki średniowiecznych wojów


Przed występem Patrycja Markowska rozdawała autografy


Występ córki lidera Perfectu zakończył w niedzielę Dni Dębicy


Na pływalni rozegrane zostały zawody dla niepełnosprawnych sportowców

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej