<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


18.10.2008 - Gaudeamus Igitur zabrzmiało po raz szósty
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Prezent dla dębickich trojaczków
23-03-2009

Burmistrz Paweł Wolicki zapoczątkował Rok Rodziny ofiarowując wózek dla dębickich trojaczków. Wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Trojanem odwiedził szczęśliwych rodziców, państwa Koniecznych. Mama trójki pociech, pani Kamila Konieczny otrzymała od burmistrza kwiaty.

Wiktoria, Weronika oraz Maksymilian Konieczny, którzy przyszli na świat 8 stycznia 2009 w Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie czują się znakomicie, od kilkunastu tygodni cała trójka wraz z rodzicami mieszka już w domu, w Dębicy.  Najdłużej w inkubatorze przebywała Weronika, bo urodziła się najmniejsza i najsłabsza. Pan Paweł Konieczny – tata trojaczków zapewniał, że wózek od burmistrza Dębicy jest bardzo praktyczny, można go nawet złożyć do samochodu. Rodzice trojaczków mimo nawału obowiązków bardzo cieszą się z potrójnego szczęścia, które ich spotkało, choć jak mówiła pani Kamila, na początku bała się trochę nowych wyzwań. Państwo Konieczny świetnie się już zorganizowali, radzą sobie doskonale z nowymi obowiązkami.

- Najgorzej jest wtedy, gdy cała trójka zacznie jednocześnie płakać, karmienie już opanowaliśmy – zapewnia pan Paweł Konieczny.

Burmistrz Paweł Wolicki zapewnił, że w związku z ogłoszonym przez niego 2009 roku -  Rokiem Rodziny, każde nowonarodzone dziecko otrzyma wózek z Urzędu Miasta. Zgodę na taki wydatek muszą jeszcze wyrazić radni miejscy. Podobnie jak na rodzinny bilet na basen czy lodowisko. Burmistrz Paweł Wolicki chce, żeby z różnorodnych form rekreacji ruchowej korzystały wszystkie dzieci, również te z rodzin wielodzietnych.

 


Fot. Ewa Podolska 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej