<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


03.09.2007 - Firma Oponiarska przekaże 30 tysięcy złotych dębickim organizacjom
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Test wdrożeniowy Wimaxu zakończony
22-12-2008

Dębica zakończyła test wdrożeniowy Wimaxu. Teraz miasto wystąpiło o dofinansowanie z unijnych pieniędzy szerokopasmowej sieci bezpłatnego Internetu.

- Test pokazał nam zalety oraz pozwolił zwrócić uwagę na problemy wynikające z bezprzewodowym przesyłem danych w technologii Wimax – mówi Dariusz Kisielewski z Wydziału Planowania Strategicznego Urzędu Miejskiego w Dębicy.-  Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za liczne uwagi i spostrzeżenia.

Dębica, która jest liderem programu wśród 18 samorządów województwa, ubiega się o dofinansowanie w 85 procentach z pieniędzy unijnych projektu "Podkarpacka Sieć Szerokopasmowa”. W przyszłym roku po otrzymaniu dofinansowania miasto planuje rozpocząć budowę sieci na obszarze całego województwa. 

Wimax to szerokopasmowy nowoczesny, bezprzewodowy dostęp do Internetu. Program umożliwi korzystanie z taniej telefonii, elektroniczny obieg dokumentów w skali województwa, wzrost usług publicznych świadczonych przez Internet, ułatwi także dostęp do Internetu mieszkańcom Dębicy. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej