<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


18.02.2009 - Prezydent Lech Kaczyński odwiedził Dębicę
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Pola Nadziei 2014
26-03-2014

16 marca w całej Polsce ruszyła XXVII edycja kampanii Pola Nadziei w ramach której zbierane są fundusze na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych. 25 marca burmistrza Pawła Wolickiego odwiedziły w Urzędzie Miejskim i wręczyły mu żonkile przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 11 propagujące idee Pól Nadziei i włączające się w działania na rzecz Dębickiego Hospicjum Domowego.

Kampania Pola Nadziei jest organizowana w Polsce od 17 lat. Podczas niej zbierane są  fundusze na rzecz opieki nad osobami terminalnie chorymi. W Dębicy działa Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe które opiekuje się takimi osobami. Założeniem Stowarzyszenia jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz przekazywanie informacji społeczeństwu o niesionej przez hospicja opiece nad osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami. Ważne jest także uwrażliwianie ludzi, zwłaszcza młodych, na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych stąd współpraca Stowarzyszenia ze szkołami i przedszkolami. Symbolem akcji „Pola Nadziei” są żonkile, które przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
W akcji Pola Nadziei 2012-2013 wzięło udział łącznie 58 placówek edukacyjnych. Stowarzyszeniu pomagało 405 młodych wolontariuszy. Działalność Dębickiego Hospicjum Domowego wspierali m.in.  Paweł Wolicki, Burmistrz Miasta Dębica oraz Stanisław Rokosz Wójt Gminy Dębica, Jan Warzecha, Poseł na Sejm RP. 

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej