<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


19.10.2009 - Odsłonięto pomnik św. Jadwigi
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Na basen będzie można dojechać autobusami MKS
27-10-2010

W związku z oddaniem do użytku wyremontowanego basenu z Aquaparkiem Andrzej Reguła, zastępca burmistrza Dębicy chce uruchomić dodatkowe kursy autobusów Miejskiej Komunikacji Samochodowej. – Komunikację miejską trzeba usprawnić i dostosować do potrzeb mieszkańców – mówi.

Dębica powinna także posiadać logiczne rozwiązania komunikacyjne, zarówno sieć dróg, jak również zmodernizowaną infrastrukturę transportową. – Otrzymuję sygnały od mieszkańców,  by przywrócić niektóre kursy i udoskonalić rozkład jazdy Miejskiej Komunikacji Samochodowej – mówi Andrzej Reguła. – Musimy dostosować trasy do potrzeb mieszkańców, w tym wyznaczyć nowe trasy do basenów i skoordynować je z otwarciem Aquaparku, lodowiska i Domu Kultury „Mors”.

Na brak kursów narzekają mieszkańcy ulic: Budzisz, Mościckiego, Metalowców oraz mieszkańcy osiedla Wolica. Szczególnie odczuwalny jest ich brak w weekendy i wieczorami.

- Wymiana taboru wiąże się z zakupem oszczędnych autobusów, dlatego należy zmodyfikować kursy tak, by docierały do wszystkich osiedli Dębicy, a przy tym obsługa tych linii była rentowna – mówi Andrzej Reguła. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej