<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


06.07.2009 - Rodzinnie na Matejki
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Spływ kajakowy
25-05-2008

Trwają przygotowania do VIII Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego "Wisłoka 2008" trasą Brzostek - Pilzno - Kozłów k/Dębicy, pod honorowym patronatem wiceministra skarbu oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego. Spływ odbędzie się od 3 do 5 lipca br.

PROGRAM SPŁYWU "WISŁOKA 2008"

3 lipca, Brzostek

16.00 - Przyjmowanie uczestników spływu na polu biwakowym GOSiR - stadion
18.00 - Impreza integracyjna - nocleg na polu biwakowym

4 lipca, I ETAP, Brzostek – Pilnzo

10.00 - Przyjmowanie i weryfikacja uczestników spływu – Brzostek

11.30 - Uroczyste otwarcie spływu

12.00 - Start do etapu Brzostek - Pilzno/Strzegocice

16.00 - Meta zlokalizowana przed zaporą w Strzegocicach k. Pilzna - lewy brzeg
16.30 – PIKNIK

• Powitanie kajakarzy • Wspólny posiłek turystyczny • Zespołowe gry sprawnościowe o puchar Prezesa KKW-29 Kraków • Chrzest kajakowy • Przegląd Piosenki Turystycznej • Nocleg na polu namiotowym w Pilźnie

5 lipca, II ETAP, Pilzno – Kozłów

12.00 - Otwarcie II etapu, start do etapu Pilzno – Kozłów

16.30 - Meta w Kozłowie za Dębicą - Ośrodek Rekreacyjny "JAŁOWCE" - prawy brzeg Wisłoki

17.00 - Wspólny posiłek turystyczny

17.30 - PIKNIK Blok imprez towarzyszących • Pływanie na byle czym • Wyścigi kajakowe o Puchar: Starosty Powiatu Dębickiego, Wójta Gminy Brzostek, Burmistrza Miasta Dębicy, Wójta Gminy Dębica, Wójta Gminy Jodłowa, Burmistrza Pilzna, Wójta Gminy Żyraków

19.00 - uroczyste zakończenie spływu - rozdanie nagród i wyróżnień

Spływ ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć kajakarze którzy ukończyli 18 lat. W spływie mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły lat 18-tu, pod warunkiem zgłoszenia się na spływ pod opieką osób pełnoletnich i będą posiadać zgodę rodziców lub osób prawnych na uczestnictwo w spływie.

Uczestnicy spływu biorą udział w imprezie na własnym sprzęcie i na własną odpowiedzialność, przy czym warunkiem niezbędnym i decydującym o dopuszczeniu do startu jest umiejętność pływania potwierdzona „kartą pływacką”, „patentem żeglarskim „ lub pisemnym oświadczeniem osoby pełnoletniej o posiadaniu takiej umiejętności. Do startu dopuszczamy kajaki „jedynki” i „dwójki”, przy czym „jedynki” tylko dla osób pełnoletnich a na „dwójkach”, co najmniej jeden członek osady winien mieć ukończone lat 18. Każdy kajak musi być wyposażony w sprzęt ratunkowy a uczestnik spływu posiadać kamizelkę asekuracyjną. Zgłoszenia udziału w spływie dokonać należy w terminie do dnia 25 czerwca 2008r. do godz. 15 pisemnie na adres: Urząd Gminy w Dębicy, ul. Batorego 13, 39-200 Dębica, tel. (014) 681-33-20, lub pocztą elektroniczną: urzad@ugdebica.pl, promocja@ugdebica.pl

Spływ organizują Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Dębica, Urząd Miasta Pilzno, Urząd Gminy Brzostek, Urząd Gminy Żyraków, Urząd Gminy Jodłowa, Urząd Miejski w Dębicy. Współorganizatorzy to: Gminne Centrum Kultury w Brzostku, Dom Kultury w Pilźnie , Gminne Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Terytorialny Ośrodek Bibliotek i Kultury w Woli Żyrakowskiej, Gminne Centrum Kultury w Jodłowej, właściciel Ośrodka Rekreacyjnego „Jałowce” w Kozłowie, Kajakowy Klub Wodny 1929 w Krakowie.

Obowiązki uczestnika:

- przestrzeganie postanowień „karty turysty” i zasad bezpieczeństwa na wodzie,

- podporządkowanie się zarządzeniom i decyzjom organizatorów,

- przestrzeganie postanowień programu dziennego,

- niesienia pomocy – w razie konieczności - innym uczestnikom spływu,

Uczestnicy otrzymują:

- indywidualną pamiątkę spływu

- ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas trwania spływu

- bezpłatne miejsce na polu namiotowym

- posiłek turystyczny

- udział w imprezach towarzyszących

Zakwaterowanie

Organizatorzy zapewniają bezpłatne miejsce na polu namiotowym. Uczestników obowiązuje indywidualne wyposażenie w podstawowy sprzęt biwakowy/ namiot, materac, śpiwór/. Istnieje możliwość zakwaterowania w domkach campingowych - ale to już na własny koszt - 6 domków po 6 miejsc/. W tej sprawie kontaktować się należy z właścicielem Ośrodka w Kozłowie.

Organizatorzy nie przewidują prowadzenia punktacji indywidualnej i zespołowej z wyjątkiem przewidzianych wyścigów. Przewidujemy jednak puchary dla

- najliczniejszego zespołu,

- zespołu, który przyjedzie na spływ z miejscowości najdalej oddalonej od Dębicy

- pływanie na byle czym

- wyścigi kajakowe w kategoriach:

- K-1 mężczyzn

- K-1 Kobiet

- K-2 Kobiet

- K-2 Mężczyzn

oraz szereg innych niespodzianek, o których uczestnicy poinformowani zostaną w trakcie uroczystego otwarcia spływu. Komandor spływu: Krzysztof Racułt.

Udział w spływie jest płatny 10 złotych od osoby, ponadto kaucja za numer startowy 10 złotych od osady. Program spływu wraz regulaminem i kartą zgłoszenia ukaże się na stronie internetowej gminy Dębica www.ugdebica.pl.

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej