<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


28.04.2014 - Recytowali Szymborską
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Teraz mogą już inwestować
21-03-2008

Jacek Pryczek, prezes Firmy Oponiarskiej „Dębica” S.A. odebrał 17 marca br. w Baranowie Sandomierskim zezwolenie na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Euro – Park Mielec. Uroczystość towarzyszyła Forum Regionalnemu „Zmieniamy Polskę Wschodnią” zorganizowanym przez mielecki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S. A.

Podczas spotkania przedstawiono film o SSE Euro – Park Mielec, zaprezentowano potencjał rozwojowy nowych podstref: miasta Rzeszowa, Lublina i Dębicy oraz zapoznano się z projektami rozwoju firm, które w tych miastach zainwestują w najbliższym czasie.  

Firma Oponiarska „Dębica” S.A. otrzymała zezwolenie nr 134 na prowadzenie działalności gospodarczej w mieleckiej strefie. Spółka dostała tym samym zielone światło na rozpoczęcie w Dębicy inwestycji, która pozwoli na produkcję nowoczesnych opon wyższych klas. Projekt ma być realizowany w ciągu najbliższych czterech lat i ma kosztować 298 mln zł. W ramach inwestycji Firma Oponiarska „Dębica” S.A. planuje rozbudowę i modernizację istniejących nieruchomości, a także zakup oraz uruchomienie maszyn i urządzeń. Dzięki temu w Dębicy powstawać będzie kilka razy więcej zaawansowanych technicznie, wysokiej, jakości opon do nowoczesnych samochodów osobowych.

- Planowana inwestycja potencjalnie zwiększy zatrudnienie w fabryce w Dębicy, o co najmniej 180 osób – mówi Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy, który uczestniczył w forum w Baranowie Sandomierskim. - Po jej zakończeniu w 2011 roku TC Dębica S.A. Będzie największym na świecie dostawcą opon produkowanych dla Goodyeara. To szansa dla rozwoju naszego miasta.

Jak zapewnia Jacek Pryczek, prezes Firmy Oponiarskiej „Dębica” S.A., inwestycja wynika z dynamicznie zmieniającego się rynku opon w Europie i na świecie. - W związku z szybkim rozwojem produkcji samochodów osobowych o wysokich osiągach chcemy zaoferować naszym klientom nowoczesne produkty, które spełnią ich oczekiwania zarówno w zakresie techniki i bezpieczeństwa, jak i ekonomiki użytkowania – mówi Pryczek. - Dzięki rozszerzeniu produkcji, nasza Firma zaoferuje nowe miejsca pracy mieszkańcom Dębicy i regionu podkarpackiego.

Rozbudowa będzie realizowana na obszarze 24,7 ha będących własnością spółki w Dębicy.Firma Oponiarska jest pierwszym przedsiębiorstwem, które inwestuje w dębickiej podstrefie, po siedmiu latach od jej utworzenia.

 


Fot. Zbigniew Chmura

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej