<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


06.10.2011 - Koncert charytatywny
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2010 - miesiąc: Marzec


Emilia Krakowska wystąpi w Dębicy
Kategoria: Warto się wybrać
23-03-2010

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru pt. „Wakacjuszka”, który odbędzie się 27 marca br. o godz. 18.00 w Domu Kultury „Śnieżka”.

więcej...


Wiedzą jak zapobiegać pożarom
Kategoria: Edukacyjne
22-03-2010

Szkoła Podstawowa nr 2 była gospodarzem Gminnych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” . Organizatorem i pomysłodawcą turnieju była Państwowa Straż Pożarna.

więcej...


Podpowiedzą, jak sięgnąć po fundusze
Kategoria: Gospodarcze
22-03-2010

W Dębicy 1 kwietnia br. działalność rozpoczyna Punkt Informacyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Jego zadaniem jest nieodpłatna działalność informacyjna oraz promocyjna skierowana do mieszkańców społeczności lokalnej a przede wszystkim beneficjentów korzystających z dotacji unijnych.

więcej...


Dzień bułgarski w Przedszkolu nr 1
Kategoria: Edukacyjne
22-03-2010

Degustowali bułgarskie potrawy, tańczyli tańce bułgarskie i oglądali przedmioty rękodzieła artystycznego wykonane w tym kraju. W Przedszkolu nr 1 w ramach projektu „Mały Europejczk to ja i Ty” dzieci poznawały kulturę i zwyczaje Bułgarii.

więcej...


Konkurs o zdrowiu
Kategoria: Edukacyjne
22-03-2010

Dębicka Stacja Powiatowo – Epidemiologiczna włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. Pion oświaty zdrowotnej dębickiego sanepidu wraz z Przedszkolem nr 12 zorganizował konkurs plastyczny dla przedszkolaków.

więcej...


Jubileusz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej
Kategoria: Kulturalne
18-03-2010

Otwarcie wystawy "Nie dla nas, lecz Twojej Ziemio chwały" rozpocznie 19 marca br. uroczystości obchodów 50-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej. Wystawa prezentować będzie dorobek TPZD i sylwetki jego działaczy.

więcej...


Uczyli się jak zdobyć pracę
Kategoria: Edukacyjne
18-03-2010

Gimnazjum nr 1 wygrało konkurs przedsiębiorczości ”Gimnazjalista u progu kariery zawodowej”. Konkurs powiatowy, który miał pomóc młodym ludziom w wyborze zawodu cieszył się dużym zainteresowaniem.

więcej...


Miasto pozyskało 80 tysięcy Euro na Europę Miast
Kategoria: Europa Miast
18-03-2010

Projekt „Razem w Europie” napisany przez Katarzynę Rokosz, pracownicę Wydziału Promocji Miasta Urzędu Miejskiego, otrzymał dotację w wysokości 78 458,40 Euro. Grant przyznany został przez Europejską Agencję ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego.

więcej...


Dwunastka radosną szkołą
Kategoria: Edukacyjne
17-03-2010

W ramach rządowego programu „Radosna szkoła" zorganizowana została sala zabaw dla dzieci z klas O- III. Jej zadaniem jest zapewnienie możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci, związanymi z dużą aktywnością fizyczną.

więcej...


Tato podaj ! - mamo strzelaj
Kategoria: Edukacyjne
17-03-2010

Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy była miejscem sportowej rywalizacji rodzin w halowej piłce nożnej. Celem turnieju, którego organizatorem był dyrektor SP 9 Jan Rachwał, prezes UKS OLIMP SP 9 Andrzej Nylec to propagowanie sportu i rywalizacji sportowej wśród rodzin - dzieci i rodziców, zacieśnienie więzi rodzinnych, zawiązywanie nowych przyjaźni, wychowanie poprzez sport, konfrontacja sportowa rodzin, wyrabianie zasad fair play.

więcej...


Strażnicy zapobiegli wypadkowi
Kategoria: Urząd Miejski
16-03-2010

Straż miejska patrolując ulice, 15 marca br. w godzinach wieczornych, zwróciła uwagę na samochód marki peugeot jadący bez tylnego oświetlenia. Kierowca tego samochodu jechał ulicą Konarskiego w kierunku ul. Witosa.

więcej...


Analiza rynku pracy
Kategoria: Społeczne
16-03-2010

Na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy można pobrać opracowanie „Monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie dębickim za rok 2009”.

więcej...


Taneczna rywalizacja
Kategoria: Kulturalne
15-03-2010

26 zespołów artystycznych uczestniczyło w II Podkarpackim Przeglądzie dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych „Złoty Gryf 2010”. Organizatorem konkursu tanecznego był Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

więcej...


Mają kolejne miejsce do zabawy i nauki
Kategoria: Edukacyjne
15-03-2010

Mariusz Trojan – zastępca burmistrza Dębicy wraz z dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty – Ireneuszem Kozakiem i Wiesławem Brodą - dyrektorem Zespołu Szkól nr 1 otworzyli salę zabaw w Szkole Podstawowej nr 5.

więcej...


VIII Olimpiada na Olimpie
Kategoria: Edukacyjne
12-03-2010

Miejskie Przedszkole nr 7 zwyciężyło w VIII Olimpiadzie na Olimpie, którą organizowała Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy. Drugie miejsce w tych zawodach zajęli podopieczni Ochronki Sióstr Służebniczek, a trzecie – Przedszkole nr 4.

więcej...


Wokalna rywalizacja
Kategoria: Kulturalne
11-03-2010

Ponad 50 wokalistów i zespołów wokalno – instrumentalnych zaprezentowało się na scenie dębickiego Domu Kultury „Śnieżka” 12.Konkurs „Śpiewam, bo lubię”był eliminacjami do wojewodzkiego Przeglądu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”.

więcej...


Recytatorzy na start
Kategoria: Kulturalne
11-03-2010

W Domu Kultury "Śnieżka" rozpoczną się 18 marca br. o godz. 10.00 eliminacje powiatowe do 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

więcej...


Europa Miast otwarta na Islandię
Kategoria: Europa Miast
11-03-2010

Młodzież z dalekiej i mroźnej Islandii odwiedziła burmistrza Pawła Wolickiego podczas swojego pobytu w Dębicy. Przywieźli ze sobą list intencyjny od swojego włodarza, w którym wyraża on zainteresowanie współpracą z naszym miastem.

więcej...


Psa należy wyprowadzać na smyczy
Kategoria: Urząd Miejski
10-03-2010

Urząd Miejski w Dębicy przypomina osobom utrzymującym psy o obowiązku zachowania środków ostrożności gwarantujących bezpieczeństwo otoczenia. W szczególności należy przestrzegać zakazów: puszczania psa samopas, pozostawiania psa bez dozoru, jeżeli nie jest on należycie uwiązany lub nie znajduje się na terenie należycie ogrodzonym, lub też nie w pomieszczeniu zamkniętym oraz doprowadzenie psa do stanu agresywności przez szczucie, drażnienie lub płoszenie.

więcej...


Dzień Kobiet w Domu Seniora
Kategoria: Społeczne
09-03-2010

Impreza z okazji Dnia Kobiet, która odbyła się w Domu Seniora przy ulicy Rzeszowskiej w Dębicy pokazuje, iż placówka ta była niezwykle potrzebna dla ludzi w tzw. „trzecim wieku”. Uczestnicy zajęć w Domu Seniora sami przygotowali sobie Dzień Kobiet i znakomicie się przez 5 godzin bawili.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej