<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


08.10.2009 - Pół wieku razem
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Dębica na społecznościowym portalu
30-07-2010

Dębica bierze udział w pojedynku miast na portalu społeczności lokalnych Jak Leci. W pojedynku jest na równi z Przemyślem. Portal zachęca mieszkańców Dębicy do rejestracji w serwisie i kusi nagrodami dla najbardziej aktywnych użytkowników. . Na podstawie punktów zdobytych dzięki ich mieszkańcom serwis Jak Leci tworzy Ranking Polskich Miast.

więcej...


Każdy ma swój czas
30-07-2010

- Macie teraz swoje 5 minut – mówiła Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy do uczestników zajęć organizowanych przez Klub Integracji Społecznej. – Bardzo się cieszę, że dobrze wykorzystujecie ten czas. Będziemy wam w tym nadal pomagać.

więcej...


Zwracają koszty leczenia powypadkowego
29-07-2010

Mieszkańcy powiatu dębickiego mają możliwość zwrotu udokumentowanych kosztów leczenia i rehabilitacji powypadkowej. Pomocy udziela Stowarzyszenie Na Rzecz Zapobiegania i Pomocy Osobom Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych w Dębicy (KRS 000195875 ).

więcej...


Łatwiejszy przejazd północną częścią miasta
27-07-2010

Kończy się budowa odcinka małej obwodnicy północnej od ulicy Sandomierskiej do Kosynierów Racławickich. W sierpniu mieszkańcy jadący od Mielca nie będą musieli już przejeżdżać przez centrum miasta.

więcej...


Chcą bezpiecznego przejazdu przez obwodnicę
27-07-2010

Mieszkańcy ulicy Kawęczyńskiej zapowiedzieli na 27 lipca br. protest i blokadę drogi krajowej nr 4. W ten sposób chcą zamanifestować brak zgody na przebudowę przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad skrzyżowania ulicy Lwowskiej z Kawęczyńską. Utrudnienia w ruchu mogą pojawić się na dębickiej obwodnicy o godz. 17, w okolicach hotelu Lord.

więcej...


Pojechali do Włoch
23-07-2010

Grupa 10. młodych dębiczan wyjechała do Włoch na kolonie. Organizatorem wyjazdu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich. Dębiczanie byli rekrutowani na wyjazd przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wśród dzieci osób dotkniętych powodzią.

więcej...


Jadą na kolonie
23-07-2010

Grupa dzieci i młodzieży z Dębicy z rodzin objętych pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej spędzi 2 tygodnie na koloniach w Iwoniczu Zdroju. Kolonia jest organizowana przez MOPS na zlecenie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty.

więcej...


Dzieci powodzian jadą na wypoczynek
16-07-2010

Za kilka dni 50 dzieci powodzian z Dębicy, gminy Dębica oraz Zawierzbia wyjedzie na prawie dwutygodniowy wypoczynek. Wyjazd nad morze i do Włoch jest organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy na zlecenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich.

więcej...


Abecadło” nr 15
16-07-2010

Klub Słowa Pisanego działający przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy przy ulicy Mościckiego wydał kolejny numer swojego kwartalnika pod tytułem „Abecadło”. Jest to już 15. numer tego pisemka, 2 w tym roku. Inicjatywa jest częścią programu dotyczącego budowy wsparcia społecznego dla osób i rodzin z zaburzeniami psychicznymi. Program jest realizowany dzięki dotacji celowej z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

więcej...


Trzeci rok aktywności
16-07-2010

Już trzeci rok trwa realizacja projektu systemowego przygotowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pt. „Czas na aktywność w mieście Dębica”. Każdy rok realizacji tego projektu, to kolejne szkolenia, kursy i zdobywanie nowych umiejętności przez beneficjentów. Spora grupa z nich dzięki uczestnictwu w projekcie znalazła pracę.

więcej...


Wakacje z MOK-iem
14-07-2010

Dwutygodniowe wakacje prawie 40-osobowej grupie dzieci z dębickich szkół podstawowych zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Dzieci spędzają wolny od szkoły czas w Domu Kultury „Mors” oraz Domu Kultury „Śnieżka”.

więcej...


Lato w Polsce, lato w Dębicy
14-07-2010

W ramach akcji prowadzonej przez stowarzyszenie Wspólnota Polska do Dębicy przyjechała grupa polskich dzieci i młodzieży z Białorusi. Przebywać będą w naszym mieście 9 dni, do 19 lipca.

więcej...


Setne urodziny dębiczanki
14-07-2010

Były kwiaty i życzenia kolejnych stu lat. Był też czas na wspomnienia. We wtorek 12 lipca br. Janina Leśniakowska świętowała swoje 100. urodziny.

więcej...


Konkursy „Pól nadziei”
14-07-2010

W ramach akcji „Pola nadziei 2009/2010” organizowanej rokrocznie przez Dębickie Hospicjum Domowe przeprowadzono konkursy literacki i plastyczny dla uczniów szkół wszystkich stopni w powiecie dębickim. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

więcej...


Dzieci mają dwa nowe boiska
13-07-2010

Pełniący obowiązki burmistrza Dębicy – Mariusz Szewczyk otworzył dwa boiska sportowe dla młodzieży. Jedno z nich mieści się przy ul. Krasickiego, drugie przy ul. Fredry

więcej...


Strażacy dostali odkurzacz do osuszania
06-07-2010

Firma Lange Łukaszuk przekazała, za pośrednictwem Hurtowni Narzędzi „Seger”, profesjonalny odkurzacz strażacki z pompą marki Starmix (model HS PA-1455 KFG – FW) na rzecz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. W podtopionych miejscowościach, woda ciągle stoi jeszcze na polach i łąkach, także w piwnicach domów.

więcej...


Podziękowanie z Żyrakowa
02-07-2010

Wójt Żyrakowa Krzysztof Moskal przekazał Małgorzacie Kędzior, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy podziękowanie dla pracowników placówki za pomoc dla powodzian.

więcej...


Bezpieczeństwo osób starszych
02-07-2010

Ciekawe spotkanie zorganizował Dom Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Z uczestnikami zajęć w tej placówce spotkała się komisarz Bożena Lisak z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Tematem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych. Po frekwencji na tym spotkaniu można się było zorientować jest to temat, którym seniorzy uczestniczący w zajęciach są bardzo żywotnie zainteresowani.

więcej...


Będą świetlice: na starych, dobrych zasadach
02-07-2010

Uczestniczący w zakończeniu projektu „Nie ulicy, Tak świetlicy” Mariusz Szewczyk liczy na to, że pracownicy dębickiego MOPS przygotują kolejny projekt, dzięki któremu uda się pozyskać fundusze na działalność tych świetlic. – Miasto, tak jak poprzednio, też na pewno dołoży swoją cegiełkę. Mam nadzieję, że będą one funkcjonować na starych dobrych zasadach – dodaje.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej