<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


27.08.2008 - Ostatnie pożegnanie plutonowego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Jadą do Brukseli
27-05-2008

Na zaproszenie Mieczysława Janowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego, do Brukseli, wyjedzie reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy z Dębicy. Marta Skórska i jeden z jej podopiecznych będą prezentować prace uczestników placówki. Razem z nimi będzie kilkunastu przedstawicieli placówek opiekuńczych Podkarpacia. W Brukseli będą wystawiać swoje prace od 1 do 5 czerwca.

więcej...


Promują regionalne produkty
21-05-2008

Pierwszy Ogólnopolski Turniej Nalewek Galicyjskich im. Cesarza Franciszka Józefa I odbędzie się 7 czerwca 2008 r. o godz. 17. w Domu Gościnnym „Wiluszówka”. Organizatorzy: Kresowa Akademia Smaku, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej i Dom Gościnny „Wiluszówka” chcą w ten sposób promować miasto i produkty regionalne.

więcej...


Kłopoty z generatorem
21-05-2008

Dębica ma już od dłuższego czasu gotowy wniosek na dofinansowanie wodociągowania i kanalizacji południowej części miasta. Wniosek nie może być jednak złożony w formie elektronicznej, gdyż zawiodła technika. Nie w Dębicy, ale w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

więcej...


Pieniądze na nowe świetlice
19-05-2008

Dwie nowe świetlice środowiskowe rozpoczną w październiku swoje funkcjonowanie w Dębicy. Będą one zlokalizowane na osiedlu Fredry oraz przy ulicy Sienkiewicza. Środki finansowe na uruchomienie tych świetlic zostaną przekazane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w ramach realizacji Unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Będzie to kwota 758 tysięcy złotych.

więcej...


Rowery dla „Zgranej Paki”
16-05-2008

Dwa rowery otrzymała świetlica socjoterapeutyczna „Zgrana Paka” funkcjonująca na osiedlu Matejki w Dębicy. Beata Kwiatek, kierowniczka świetlicy jest bardzo zadowolona z prezentu i dodaje, że nie jest to pierwszy dar od dębickich przedsiębiorców.

więcej...


Roztańczone przedszkolaki
16-05-2008

W Domu Kultury „Śnieżka” przy ulicy Bojanowskiego odbył się I przegląd dziecięcych zespołów tanecznych pod tytułem „Roztańczone przedszkolaki”. Jego współorganizatorami byli: osiedlowy dom kultury spółdzielni mieszkaniowej „EMKA” oraz szkoła tańca „Karishma”.

więcej...


MOPS na Akademickiej
12-05-2008

Otwarto oficjalnie siedzibę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Mieści się ona przy ulicy Akademickiej 12, obok ratusza, na terenie byłej jednostki wojskowej. Obiekt poświęcił ksiądz Józef Wątroba, proboszcz parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej.

więcej...


Gryf powiatu dla dyrektor MOPS
06-05-2008

Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy została laureatką tegorocznego konkursu Gryf Powiatu Dębickiego w kategorii pomoc społeczna. Łącznie, podczas gali 3 maja br. w Domu Kultury „Mors”, wręczono sześć statuetek Gryfa.

więcej...


Obchody Święta 3 Maja
06-05-2008

Dębiczanie licznie uczestniczyli w obchodach 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczęły się mszą świętą na Placu Solidarności. Mszę, z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej i pocztów sztandarowych, odprawili proboszczowie dębickich parafii.

więcej...


Ratują linię kolejową
05-05-2008

Linii kolejowej nr 25 Dębica – Mielec – Tarnobrzeg-Ocice grozi likwidacja, ponieważ nie ma ona szans na dotacje z budżetu państwa i nie znalazło się w wykazie torów o znaczeniu państwowym. W Mielcu odbyło się spotkanie zorganizowane przez posła Krzysztofa Popiołka, mające znaleźć rozwiązanie chroniące linię przed likwidacją oraz znaleźć fundusze na jej unowocześnienie.

więcej...


Tablice pomogą turystom
05-05-2008

Osiem estetycznych tablic z planami miasta pojawiło się przed kilkoma dniami w Dębicy. Miasto nie poniosło żadnych kosztów związanych z ich wykonaniem, bowiem firma z Bydgoszczy sfinansowała tablice z reklam dębickich firm, które znalazły się obok planu.

więcej...


Nowe place zabaw
05-05-2008

W Dębicy rozpoczyna się remont starych i budowa nowych placów zabaw. Miejsca, gdzie dzieci będą mogły bawić się na powietrzu, na huśtawkach, powstaną w osiedlu Matejki, w okolicach ul. Ogrodowej i Sobieskiego, w osiedlu Słonecznym oraz przy ulicy Fredry.

więcej...


Trwa budowa kilku ulic w mieście
05-05-2008

Trwa budowa i remont kilku ulic w mieście. Inwestycje te były długo oczekiwane przez mieszkańców, którzy do swoich domów musieli dojeżdżać po dziurawych traktach z ubitej ziemi.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej