<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


18.06.2009 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Bezpłatne seminarium dla organizacji pozarządowych
26-06-2010

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich oraz Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych serdecznie zapraszają do udziału w wojewódzkim seminarium dla organizacji pozarządowych, promującej wypracowane standardy działania organizacji pozarządowych i procedur ich wdrażania w ramach projektu - "Jawnie, przejrzyście, odpowiedzialnie. Standardy w organizacjach pozarządowych."

więcej...


Dębica w kwiatach
22-06-2010

Kapituła konkursu „Dębica w kwiatach” przedłużyła termin dla mieszkańców na zgłoszenia najpiękniejszych ogródków i balkonów. Z uwagi na konieczność przebudowy domowych ogródków, zniszczonych podczas powodzi, zgłoszenia przyjmowane są do 12 lipca br. Właściciele, którzy dbają o estetykę swoich posesji otrzymają nagrody pieniężne.

więcej...


Rezerwy wojskowe dla powodzian
17-06-2010

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy otrzymał z wojskowego magazynu rezerw żywnościowych w Gorzycach produkty z przeznaczeniem pomocy dla powodzian z naszego terenu. Łącznie Dębica otrzymała prawie 300 kilogramów produktów żywnościowych.

więcej...


Lekarz weterynarii ostrzega!
17-06-2010

Zalecenia Głównego Lekarza Weterynarii w związku z sytuacją powodziową dla rolników.

więcej...


Dezynfekcja gospodarstw
16-06-2010

Powiatowy lekarz weterynarii w Dębicy informuje , że od 31 czerwca br. prowadzona będzie akcja dezynfekcji gospodarstw utrzymujących zwierzęta, przez które przeszła fala powodziowa.

więcej...


Pomoc dla niepełnosprawnych powodzian
15-06-2010

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje program pt. „Powódź 2010 – pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku skutków powodzi mającej miejsce w maju 2010 roku”. Z programu tego mogą również skorzystać osoby niepełnosprawne z miasta Dębicy.

więcej...


Jest dofinansowanie na basen rekreacyjny
13-06-2010

Miasto podpisało umowę z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie projektu „Rozbudowa i przebudowa obiektu hali basenów i lodowiska w Dębicy: Etap I - Basen rekreacyjny”. W ramach Osi priorytetowej 5 „Infrastruktura publiczna” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013” miasto otrzyma 3 mln złotych z funduszu. Łączny koszt inwestycji to 9,7 mln zł.

więcej...


Komunikat powodziowy dla użytkowników działek
13-06-2010

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje użytkowników działek o zagrożeniach wynikających z ewentualnego spożywania zalanych upraw oraz sposobach prac porzątkowych w ogródkach warzywnych.

więcej...


Zasady odbudowy zniszczeń popowodziowych
13-06-2010

W czasie powodzi uległo zniszczeniu setki domów i zabudowań gospodarczych. Wiele z tych budynków będzie wymagać gruntownego remontu lub przebudowy. Rząd uruchomił specjalny program wsparcia dla poszkodowanych przez powódź. Aby móc skorzystać z tego wsparcia należy spełniać kryteria zapisane w przepisach prawa, w tym – prawa budowlanego.

więcej...


Pomoc dla powodzian
10-06-2010

Zarządzeniem Burmistrza Miasta Dębicy nr 78/2010 została powołana komisja społeczna do spraw ustalania szkód oraz szacowania strat w indywidualnych gospodarstwach domowych. Przewodniczącą komisji została Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

więcej...


PZU z mobilnym biurem
09-06-2010

Dębicki Inspektorat PZU organizuje Mobilne Biuro Pomoc, które ma ułatwić kontakt poszkodowanym podczas powodzi z powiatu ropczyckiego.

więcej...


Uczyli pierwszej pomocy
09-06-2010

Po interesującym i niezwykle pouczającym kursie zaznajamiającym dzieci i młodzież z zagrożeniami związanymi z papierosami,. alkoholem i narkotykami tym razem przyszedł czas na pokaz pierwszej pomocy. Takie umiejętności uczestnikom zajęć w świetlicach środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy na pewno mogą się przydać. Tym bardziej, że już niedługo wakacje. Czas wyjazdów i wolnego czasu.

więcej...


Podziękowania dla strażaków
09-06-2010

Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy, podziękował i pożegnał 8 czerwca br. strażaków z Kompanii Przeciwpowodziowej „Kormoran”, którzy przez blisko tydzień stacjonowali w Dębicy i pomagali w walce z żywiołem.

więcej...


Pomogą zakupić leki
09-06-2010

Rusza druga edycja akcji Podaruj Zdrowie. Z dofinansowania zakupu lekarstw będą mogli skorzystać mieszkańcy powiatu dębickiego znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, których dochód miesięczny nie przekracza 1 tys. złotych brutto, a także osoby pozostające w trakcie długotrwałego leczenia, wymagającego stałego przyjmowania leków.

więcej...


Rat-gryf pomaga medycznie
07-06-2010

Dębicka Grupa Ratownicza „Rat - gryf” jest obecna przy wszystkich wydarzeniach, jakie odbywają się w mieście. Przed kilkoma dniami grupa brała czynny udział i zabezpieczała medycznie Dni Dębicy, wcześniej także inne imprezy.

więcej...


Bezpieczeństwo osób starszych
02-06-2010

W najbliższy poniedziałek, 7 czerwca o godzinie 11.00 w Domu Seniora przy ulicy Rzeszowskiej odbędzie się spotkanie uczestników zajęć w tej placówce Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Bożeną Lisak z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Spotkanie będzie poświęcone bezpieczeństwu osób starszych.

więcej...


Pomoc dla Gorzyc nadal potrzebna
02-06-2010

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nadal koordynuje akcje pomocy dla mieszkańców gminy Gorzyce poszkodowanych w niedawnej powodzi. Dębiczanie wykazują się niezwykłą hojnością i nadal przynoszą dary rzeczowe. Bardzo pokaźną kwotę zebrano także z dobrowolnych wpłat oraz akcji charytatywnych.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej