<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


27.12.2012 - UKS MORS Dębica wśród najlepszych+ foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Konkursy „Pól nadziei”
14-07-2010

W ramach akcji „Pola nadziei 2009/2010” organizowanej rokrocznie przez Dębickie Hospicjum Domowe przeprowadzono konkursy literacki i plastyczny dla uczniów szkół wszystkich stopni w powiecie dębickim. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Hasłem przewodnim konkursu był cytat z Ewangelii wg. Łukasza: „Dobry człowiek z dobrego skarbca serca wydobywa dobro”. Jak uważa komisja konkursowa hasło „może przyczynić się do wyzwolenia dobra u młodych ludzi, zainspirować ich do podejmowania działań na rzecz służby drugiemu człowiekowi”.

Konkurs literacki został przeprowadzony w dwóch gatunkach: poezji i prozy oraz trzech kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych.

W grupie wiekowej uczniów szkól podstawowych w kategorii prozy nie przyznano I miejsca. II przypadło Katarzynie Wojtowicz ze SP nr 3 w Dębicy, III – Gabrieli Ćwik ze SP nr 9 w Dębicy a wyróżnienie otrzymał Mateusz Iskrowicz ze SP w Staszówce.

Wśród gimnazjalistów I miejsce zdobyła Patrycja Zborowska z Publicznego Gimnazjum w Górze Motycznej, II miejsce Kinga Wyszyńska z gimnazjum w Stobiernej, III miejsce Agnieszka Szymaszek z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu. Wyróżnienia: Elżbieta Skóra z gimnazjum w Zawadzie i Patrycja Chudeusz z gimnazjum w Stobiernej.

W grupie wiekowej uczniów szkól ponadpodstawowych I miejsce przyznano Agnieszce Ścibiór z LO w Pilźnie, II miejsce ex aequo Beata Pocica z tej samej szkoły oraz Magdalena Miazga z Zespołu Szkól nr 2 w Dębicy, III miejsce Maksym Szewc z ZSZ w Pustkowie Osiedlu. Przyznano także 5 wyróżnień: Agnieszce Marcinek z ZS im. JP II w Brzostku, Małgorzacie Wstawskiej z ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, Katarzynie Placek z LO w Pilźnie, Piotrowi Matusikowi z LO w Pilźnie i Mateuszowi Więckowi z ZS nr 4 w Dębicy.

Na konkurs literacki w kategorii poezji wpłynęło zdecydowanie mniej prac gdyż jedynie 31 (w prozie było ich 118). Jury wyciągnęło z tego wniosek, że przekazywanie przemyśleń w formie wiersza jest dla uczniów zadaniem niezmiernie trudnym. Nie zmienia to jednak faktu, że jednocześnie jury podziękowało wszystkim uczestnikom konkursu w tej kategorii za podjęcie trudu zmierzenia się z tym tematem w formie poetyckiej.

W grupie wiekowej uczniów szkół podstawowych I miejsce przyznano Pawłowi Urbanowi ze SP nr 9 w Dębicy, II miejsce Sylwii Rachwał z ZS im JP II w Stobiernej, III miejsce Natalii Kaput z ZS w Latoszynie oraz wyróżnienie dla Weroniki Szymbor w Latoszynie.

Wśród uczniów gimnazjów I miejsce przyznano Patrycji Sanickiej z MG nr 2 w Dębicy, II miejsce Kornelii Nosal z MG nr 2 w Dębicy, III miejsce Karolinie Raś z MG nr 2 w Dębicy i wyróżnienie dla Natalii Szaraniec z gimnazjum w Stobiernej.

W grupie wiekowej uczniów szkól ponadgimnazjalnych I miejsce przyznano Annie Wojtaszczyk z II LO w Dębicy, II miejsce Klaudii Stalec z II LO w Dębicy, III miejsce Natalii Chojeckiej z ZS nr 2 w Dębicy i wyróżnienie dla Piotra Miazgi z ZSZ nr 1 w Dębicy.

Zdecydowanie więcej (tradycyjnie zresztą) wpłynęło prac plastycznych. Łącznie było ich 348 (przedszkola – 117, szkoły podstawowe – 211, gimnazja – 3, szkoły ponadgimnazjalne – 7 i 10 prac z dębickiej szkoły specjalnej).

W kategorii przedszkolaków przyznano następujące nagrody: cztery pierwsze miejsca dla – Nikoli Bielawskiej z PM nr 11 w Dębicy, Igora Kani z PM nr 8 w Dębicy, Julity Kubas z przedszkola w Zawadzie, Dawida Rusina z PM nr 11 w Dębicy, dwa drugie miejsca dla – Gabrieli Bonarek z PM nr 2 w Dębicy, Miłosza Wyszyńskiego z PM nr 8 w Dębicy, trzy trzecie miejsca dla – Julity Markiewicz z ochojniki sióstr służebniczek dębickich, Przemka Otulskiego z PM nr 7 w Dębicy i Weroniki Pych z PM nr 5 w Dębicy. Przyznano również 13 wyróżnień. Otrzymali je: Martyna Bugaj i Amelia Czernik z ochronki sióstr służebniczek dębickich, Liliana Dziadosz z PM nr 5 w Dębicy, Nikola Guzik z PM nr 8 w Dębicy, Wiktoria Konaszewska z PM nr 9 w Dębicy, Sabina Kozek z PM nr 5 w Dębicy, Martyna Krajciewicz z PM nr 8 w Dębicy, Nikola Kras, Marlena Strózik i Wiktoria Weber z „Promyków Nadziei” w Dębicy, Aleksandra Madura z PM nr 4 w Dębicy, Julia Strzałka z PM nr 2 w Dębicy, Piotr Wodzień z PM nr 8 w Dębicy.

W kategorii szkół podstawowych w klasach I-III I nagrodę przyznano Oliwii Nosal ze SP nr 11 w Dębicy, II miejsce ex aequo Jan Wanat ze SP nr 11 w Dębicy oraz Oliwia Woźny ze SP nr 10 w Dębicy, III miejsce znowu ex aequo Kacper Augustyn ze szkoły podstawowej w Pustkowie i Sandra Białek z „Promyków Nadziei w Dębicy. Wyróżnienia otrzymali: Barbara Ciepiela ze SP nr 2 w Dębicy, Kamil Erasmus z Zespołu Szkół w Zawadzie, Natalia Janiec ze SP nr 11 w Dębicy, Kaja Kaput ze SP nr 3 w Dębicy, Paulina Miela ze szkoły w Stobiernej i Oliwia Pieniążek ze SP nr 10 w Dębicy.

W kategorii szkół podstawowych klas IV-VI jury przyznało jedną nagrodę bez określania miejsca. Otrzymała ją Agata Ziobroń ze SP nr 12 w Dębicy. Wyróżnienia: Gabriela Babczak ze SP nr 9 w Dębicy, Katarzyna Cieśla ze szkoły w Staszówce, Dominika Kozioł ze SP nr 3 w Dębicy, Klaudia Tarnawska ze SP nr 2 w Dębicy.

Wyróżnienia otrzymali także uczniowie szkoły specjalnej w Dębicy: Piotr Świątek, Dawid Kliś, Adam Grych, Michał Brzękała, Grzegorz Urzędowski, Mateusz Boroń, Sylwia Kalita, Agnieszka Mróz, Łukasz Mazurkiewicz, Sylwia Kania, Marcin Oraczewski, Maciej Głogowski, Tomasz Bidul, Grzegorz Nykiel, Paulina Słąba, Paulina Serwa. (aj) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej