<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


13.07.2009 - Lech wygrał w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Używane, ale zdatne do użytku
30-10-2008

Magazyn rzeczy używanych funkcjonuje przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej od 6 lat. Jego założeniem było, aby dębiczanie przekazywali do magazynu sprzęt RTV i AGD oraz meble, które nie są już im potrzebne. Powinny one jednak być na tyle w dobrym stanie, aby mogły jeszcze służyć innym ludziom. Jeśli wymagają drobnych napraw mogą tego dokonać panowie pracujący w ramach projektu „Szansa” w warsztacie naprawczo-stolarskim.

więcej...


Przegląd w Tarnobrzegu
28-10-2008

Środowiskowy Dom Samopomocy z Dębicy brał udział w IV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Organizatorami tego przeglądu byli: Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu i Tarnobrzeski Dom Kultury. Honorowy Patronat nad spotkaniem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Tarnobrzega oraz Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

więcej...


Na Mościckiego wprowadzili się pierwsi mieszkańcy
16-10-2008

Dwa nowe budynki przy ul. Mościckiego zostały przekazane mieszkańcom Dębicy. -Po raz pierwszy w tym mieście wybudowane zostały mieszkania socjalne od podstaw – mówił podczas przekazania Krzysztof Krawczyk – zastępca burmistrza Dębicy. W mieszkaniach zamieszka 12 rodzin, w sumie 61 osób.

więcej...


Dzień Seniora w Tarnobrzegu
16-10-2008

Kilka przyjemnych godzin spędzili uczestnicy zajęć w Dziennym Domu Pobytu w Dębicy u swoich przyjaciół w Tarnobrzegu. Okazją do tego spotkania był Dzień Seniora.

więcej...


Bezpłatne szkolenia budowlane dla mieszkańców powiatu dębickiego w ramach projektu w ramach projektu "Zbuduj własną karierę"
15-10-2008

Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu serdecznie zaprasza na bezpłatne kursy szkoleniowe w zawodach: posadzkarz/glazurnik, tynkarz/murarz, malarz budowlany, technolog robót wykończeniowych organizowane w ramach projektu "Zbuduj Własną Karierę".

więcej...


Przeżyli razem pół wieku
14-10-2008

Jubileusz 50 – lat pożycia małżeńskiego w bieżącym roku obchodzi 87 par z Dębicy. Uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych i odznaczeń prezydenta RP odbędzie się w dwóch turach, 15 i 22 października br.

więcej...


Pola Nadziei po raz drugi
13-10-2008

Już po raz drugi przed pomnikiem Jana Pawła II przedstawiciele władz samorządowych, kościelnych i oświatowych zasadzili cebulki żonkili rozpoczynając tym samym drugą edycje Pól Nadziei w Dębicy. Z zasadzonych cebulek na wiosnę zakwitną kwiaty, które mają być wręczane osobom wpierającym chorych na choroby nowotworowe.

więcej...


Pola Nadziei
08-10-2008

Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II, działające przy parafii Miłosierdzia Bożego, włącza się po raz drugi w ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”. Dzięki tej kampanii, w którą bezinteresownie zaangażowani są wolontariusze, szkoły, przedszkola i parafie rośnie w społeczeństwie wrażliwość i świadomość niesienia pomocy chorym i ich rodzinom.

więcej...


Kampania Hear the World w Dębicy
08-10-2008

W ramach kampanii Hear the World w Dębicy15 października odbędzie się akcja bezpłatnego testowania słuchu. Zdolność słyszenia stanowi tak integralną część naszego życia, że większość ludzi uważa ją za całkowicie naturalną. Statystyki są jednak bezwzględne. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że co najmniej 250 mln osób ma problemy ze słuchem. Z kolei według Brytyjskiego Instytutu Badań nad Słuchem MRC, w 2015 roku utrata słuchu dotknie 700 mln osób, co równa się obecnej liczbie użytkowników Internetu.

więcej...


Na wystawie u przyjaciół
03-10-2008

W Centrum Kultury w Ropczycach otwarto wystawę prac plastycznych uczestników zajęć w tamtejszym Środowiskowym Domu Samopomocy. W wernisażu wzięli udział uczestnicy dębickiego ŚDS oraz ich opiekunowie. Obie placówki łączą od lat przyjazne kontakty.

więcej...


Przebudowa przepustu na ul. Tetmajera
03-10-2008

Rozpoczęły się prace związane z przebudową przepustu na ul. Tetmajera. To inwestycja niezbędna, gdyż dotychczasowy przekrój przepustu powodował tamowanie wody i rozlewanie na sąsiednie tereny.

więcej...


Pracownicy socjalni na szkoleniu
03-10-2008

W szkoleniu będącym częścią realizowanego przez miasto programu „Bezpieczna Dębica – wspólne działania na rzecz walki z przestępczością” wzięli udział pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

więcej...


Nie będzie już podtopień
02-10-2008

Trwają prace związane z przebudową koryta potoku Budzisz na odcinku od torów PKP do ul. Rzeszowskiej. Przy intensywnych ulewach potok wylewał podtapiając pobliskie ogródki działkowe. Inwestycja obejmuje regulację koryta wraz z umocnieniem na długości 826 metrów, rozbiórkę istniejących przepustów i kładek pieszych betonowych.

więcej...


Nie muszą się obawiać o swoje domy
02-10-2008

Zakończyły się prace związane z zabezpieczeniem osuwiska przy ul. Wielopolskiej. Mieszkańcy czekali na wykonanie tej inwestycji 10 lat. Bali się o swoje domy, które na skutek nawodnienia warstwy poślizgowej osuwały się w dół.

więcej...


Wypożyczalnia rozpoczęła pracę
01-10-2008

Od 1 października rozpoczęła swoją pracę wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych. Wypożyczalnia jest prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej a sprzęt (niekiedy bardzo drogi) jest wypożyczany bezpłatnie. Także dowóz sprzętu jest bezpłatny.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej