<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


24.05.2007 - Otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Świetlice czekają na chętnych
30-09-2008

Rozpoczyna się rekrutacja młodzieży chętnej do uczestniczenia w zajęciach nowych świetlicy socjoterapeutycznych. Dwie placówki na osiedlu Fredry oraz Sienkiewicza rozpoczną swoje funkcjonowanie w listopadzie, ale już teraz rozpoczyna się do nich nabór.

więcej...


Otwarcie Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych
30-09-2008

Uroczyste Otwarcie Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych odbędzie się 30 września o godz. 14. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy od stycznia 2008r. realizuje projekt pn. ”Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych w Dębicy” w ramach programu pn. ”Program ograniczania skutków niepełnosprawności”.

więcej...


Żywność dla dębiczan
24-09-2008

Od 1 października w magazynie żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przy ulicy Ratuszowej 12 wydawana będzie żywność otrzymana od Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie w ramach realizacji Unijnego Programu PEAD – pomocy żywnościowej na rzecz najbiedniejszych mieszkańców Unii Europejskiej. Żywność zostanie rozdana między potrzebujących mieszkańców Dębicy.

więcej...


Dzień Sybiraka w Dębicy
16-09-2008

Dębica włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Sybiraka. W uroczystościach uczestniczył Mariusz Trojan – zastępca burmistrza Dębicy.

więcej...


„Zgrana Paka” dla Wisłoki
16-09-2008

Trójka podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej „Zgrana Paka” na osiedlu Matejki w Dębicy pracuje nad fantazyjnym herbem Klubu Sportowego „Wisłoka”. Paweł Andreasik, opiekun młodzieży, jest pewny, że herb zostanie wykonany znacznie przed jubileuszem 100-lecia klubu.

więcej...


Pamięci ofiar I wojny światowej
14-09-2008

W najbliższych dniach zostanie zakończona budowa pomnika ofiar I wojny światowej oraz walk o niepodległość Polski na cmentarzu wojennym w Dębicy przy ulicy Cmentarnej. Budowa pomnika została sfinansowana przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

więcej...


Papierosy NIE dla nieletnich
14-09-2008

Dębicka Straż Miejska po raz pierwszy włączyła się w ogólnopolską akcję „Stop 18 – nie sprzedajemy wyrobów tytoniowych niepełnoletnim”. – Akcja potrwa przez kilka dni. Mamy nadzieję, że nie będziemy w jej czasie zmuszani do karania sprzedawców mandatami. Kładziemy przede wszystkim nacisk na uświadamianie sprzedawców i rodziców o konieczności przestrzegania zakazu sprzedaży papierosów nieletnim – wyjaśnia Sylwester Bieszczad, komendant Straży Miejskiej w Dębicy.

więcej...


Najmłodszy Naczelnik w historii Urzędu Miasta
11-09-2008

Monika Rojek – Kałek została nowym Naczelnikiem Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy. Poprzedni Naczelnik Zbigniew Chmura został attache ekonomicznym w ambasadzie RP w Tunezji.

więcej...


Dzień Weterana
08-09-2008

Kilkudziesięciu byłych żołnierzy uczestniczyło w Dniu Weterana, który zorganizowało Koło Miejskie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

więcej...


64 rocznica bitwy na polanie Kałużówka
08-09-2008

300 osób z Dębicy i okolic przybyło w niedzielę 7 września na polanę Kałużówka, by oddać hołd poległym tam żołnierzom. W sierpniu 2008 roku minęła 64 rocznica akcji „Burza”.

więcej...


Sprzęt rehabilitacyjny już w Dębicy
03-09-2008

Pierwsza partia sprzętu rehabilitacyjnego, który będzie bezpłatnie wypożyczany mieszkańcom powiatu dębickiego, została już przywieziona do magazynu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. W niedługim czasie wypożyczalnia rozpocznie swoją działalność.

więcej...


Trzy kroki do bezpieczeństwa
03-09-2008

Rozpoczęła się intensywna realizacja projektu „Bezpieczna Dębica – wspólne działania na rzecz walki z przestępczością”. Jest to dębicki projekt realizowany w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. Jego ogólnym celem jest poprawa szeroko pojętego bezpieczeństwa publicznego na terenie naszego miasta. Nie od dziś, bowiem wiadomo, że Dębica nie należy do najbezpieczniejszych miast w województwie podkarpackim a poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców miasta pozostawia wiele do życzenia.

więcej...


Wielu ludzi włączyło się w pomoc dla Gruzji
01-09-2008

85 dzieci z Gruzji spędziło jeden dzień w Dębicy. Dzieci, które przebywają na kolonii w Ustrzykach Dolnych, przyjechały ze swoimi opiekunami na specjalne zaproszenie burmistrza Pawła Wolickiego. Dwutygodniowy pobyt w Polsce małych Gruzinów miał pomóc im zapomnieć o wojnie, którą widzieli w swoim kraju.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej