<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


13.06.2010 - Dama Orderu Uśmiechu w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Budują Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
22-02-2011

Dębickie kolo Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta jesienią tego roku ma nadzieją uruchomić pierwsze piętro Zakłady Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Sandomierskiej. Prace budowlane posuwają się w zaplanowanym tempie. Roboty wykonują mężczyźni z Domu dla Bezdomnych Mężczyzn przy ulicy Słonecznej.

więcej...


Pierwsze święto służby więziennej
20-02-2011

Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Dębicy po raz pierwszy obchodzili święto służby więziennej. Zgodnie z nową ustawą z 9 kwietnia 2010 roku o Służbie Więziennej, dzień 8 lutego ustanowiony został jako święto pracowników tej służby. Został on wybrany na pamiątkę dekretu Naczelnika Państwa Marszałka Józefa Piłsudskiego z 1919 roku normalizującego funkcjonowanie służb państwowych, w tym służby więziennej. Za wyborem tego dnia opowiedzieli się również pracownicy służby więziennej w specjalnej ankiecie przeprowadzonej 4 lata temu.

więcej...


Na pomoc bezdomnym
16-02-2011

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na los ludzi samotnych, starszych i bezdomnych. Panujące od kilku dni niskie temperatury są wyjątkowo niesprzyjające ludziom bez stałego miejsca zamieszkania.

więcej...


Świadczenia pomocy wolne od podatku
15-02-2011

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje, że osoby korzystające z szeroko rozumianej pomocy socjalnej ze strony państwa czy samorządów zasadniczo nie musza się rozliczać z fiskusem z tytułu otrzymanego tego rodzaju wsparcia.

więcej...


Stypendium od przewodniczącego
15-02-2011

Prywatny program stypendialny uruchamia Stefan Bieszczad, przewodniczący Rady Miejskiej Dębicy. Fundator przeznaczy na ten cel w całości swoje wynagrodzenia otrzymywane z tytułu pełnienia funkcji przewodniczącego rady. Program adresowany jest do uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i ma na celu umożliwienie im rozwijanie talentów i umiejętności.

więcej...


Dzień Chorego w MOPS
15-02-2011

W piątek 11 lutego w Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego. Brało w nim udział kilkudziesięciu uczestników zajęć w placówce przy ulicy Mościckiego oraz jego Filii nr 1 przy ulicy Rzeszowskiej, nazywanej popularnie Domem Seniora.

więcej...


Żywność dla dębiczan
15-02-2011

Od 14 lutego w magazynie żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Ratuszowej 12 wydawana jest żywność dla potrzebujących dębiczan.

więcej...


„Dzień Francuski” w Domu Seniora
15-02-2011

W Domu Seniora odbyło się 10 lutego 2011 r. spotkanie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury pod nazwą „Dzień Francuski”, w którym oprócz szacownych seniorów wzięli udział Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy i Elżbieta Kęsik, dyrektor MOK.

więcej...


Dębicki „Brat Albert” i dobre praktyki
11-02-2011

Anna Wójcik, prezes dębickiego koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta odebrała w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej indywidualny tytuł „Dobra praktyka aktywnych form pomocy”. Nagroda została przyznana za 2010 rok Anna Wójcik jest jedyną osobą z Podkarpacia, która taki tytuł za miniony rok otrzymała.

więcej...


Oddali hołd ofiarom wojny
03-02-2011

W 67. rocznicę rozstrzelania więźniów przy nasypie kolejowym przy dębickiej cegielni odbyła się 2 lutego br. patriotyczna uroczystość. Jak zwykle uczestniczyli w niej kombatanci, przedstawiciele lokalnej władzy oraz młodzież.

więcej...


Świetlicowe potyczki
03-02-2011

W Domu Kultury „Mors” odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne świetlic środowiskowych działających na terenie Dębicy. Po jego zakończeniu Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, organizatora tej imprezy, zaprosiła wszystkich jej uczestników na kolejne spotkanie za rok.

więcej...


MOPS informuje
03-02-2011

W związku ze zmianami organizacyjnymi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Dębicy uprzejmie informuje, że Dział Świadczeń Rodzinnych mieści się obecnie w budynku przy ulicy Ratuszowej 6.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej