<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.11.2023 r.  
 


04.12.2012 - „Bezpieczny powrót do domu” cz.2 + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Aktywni idą małymi kroczkami, ale do przodu…
23-04-2009

Zakończył się pierwszy etap zajęć w Klubie Integracji Społecznej osób długotrwale bezrobotnych, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Kilkanaście osób, w zdecydowanej większości kobiet, nie kończy jednak zdobywania nowych umiejętności. Ich plany są bardzo ambitne i wszyscy w dębickim MOPS kibicują im z wielką życzliwością.

więcej...


„Bądźmy razem” … z nimi i ze sobą
21-04-2009

W niedzielę, 17 maja, Miejski Ośródkę Pomocy Społecznej w Dębicy zaplanował razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz placówkami oświatowymi w mieście dużą imprezę kulturalną. Jej celem jest przybliżenie mieszkańcom miasta i powiatu problemów osób niepełnosprawnych. Nie bez przyczyny zatem impreza odbędzie się 17 maja, gdyż dzień ten zbiega się ze światowym dniem godności osób niepełnosprawnych.

więcej...


Prorodzinny MOPS
21-04-2009

W czasie konferencji w Urzędzie Miejskim na temat: budowania partnerstw lokalnych w ramach projektu „Wzrost społeczno – gospodarczy miasta Dębicy poprzez nowe formy dialogu obywatelskiego i konsultacji publicznych oraz szkolenia administracji samorządowej” z interesującym referatem na temat roli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wystąpiła jego szefowa Małgorzata Kędzior. Tytuł jej wystąpienia to: „Rola instytucji samorządowych w kreowaniu polityki prorodzinnej”.

więcej...


Trwa akcja Pola Nadziei
20-04-2009

Drugi raz pracownicy Urzędu Miejskiego i radni włączyli się w akcję Pola Nadziei, wspierającej Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II. Urzędnicy 17 kwietnia br. ścięli zasadzone jesienią w ramach akcji żonkile i wsparli finansowo konto hospicjum. Kwitnące żonkile są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

więcej...


Jubileusz parafii
20-04-2009

Parafia Miłosierdzia Bożego obchodziła 19 kwietnia br. jubileusz 25 – lecia istnienia. Z tej okazji w kościele parafialnym odbyła się Jubileuszowa Suma Odpustową, której przewodniczył ks. biskup Wiesław Lechowicz. W nabożeństwie uczestniczyli również proboszczowie dębickich parafii oraz księża, którzy w parafii pełnili posługę kapłańską.

więcej...


Dżin w butelce
17-04-2009

Cykl spotkań z dębickimi handlowcami sprzedającymi w swoich placówkach alkohol zorganizowała miejska komisja rozwiązywania problemów alkoholowych. Ich tematyką są aspekty prawne i administracyjne sprzedaży alkoholu. Spotkania jeszcze trwają i ma w nich wziąć udział około 200 handlowców i sprzedawców.

więcej...


Aktywni w Chotowej
17-04-2009

Trwa kolejna tura realizacji programu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy pod tytułem „Czas na aktywność w mieście Dębica”. W pierwszym w tym roku wyjeździe szkoleniowym do Chotowej wzięło udział 14 uczestników. W ubiegłym roku w 5 grupach uczestniczyło 70 osób.

więcej...


Dialog na temat rozwoju miasta
14-04-2009

Kolejna konferencja na temat budowaniem partnerstw lokalnych w ramach projektu „Wzrost społeczno – gospodarczy miasta Dębicy poprzez nowe formy dialogu obywatelskiego i konsultacji publicznych oraz szkolenia administracji samorządowej” odbędzie się 15 kwietnia br. o godz. 13 do 16 w sali sesyjnej nr 51 Urzędu Miejskiego.

więcej...


Spotkanie Wielkanocne w Domu Dziennego Pobytu
10-04-2009

Pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu zaprosili na spotkanie Wielkanocne kierownictwo Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Za jednym posiedzeniem skonsumowano śniadanie Wielkanocne, obiad i ciasto. Zabrakło jedynie Wielkanocnego Dyngusa.

więcej...


Angielski w MOPS
08-04-2009

Od maja zainteresowani pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczną naukę języka angielskiego. Nauka będzie bezpłatna, ale nie bezwarunkowo. Ci, którzy się zapiszą na kurs i potem zlekceważą go sobie nie uczestnicząc w zajęciach będą musieli pokryć jego koszty.

więcej...


Wielkanocne życzenia
08-04-2009

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej odbyło się krótkie spotkanie dyrekcji placówki z jej pracownikami.

więcej...


Na wielkanocnym stole
06-04-2009

Dwie placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy: Dom Dziennego Pobytu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy wystawiały swoje prace w III Powiatowym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocnym. W kategorii przystrojenia stołu wielkanocnego pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu zdobyli wyróżnienie.

więcej...


Pozytywny współczynnik „Bosko-Ludzki”
06-04-2009

Kazimierz Stafin z Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Dębicy jest przekonany, że współczynnik „Bosko-Ludzki” jest pozytywny dla starań dębickiego koła stowarzyszenia w organizacji Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Pielęgnacyjnego. – A jeśli jest pozytywny, to przecież nasze przedsięwzięcie musi się udać – mówi.

więcej...


Przychodnia nr 5 działa już od 25 lat
06-04-2009

Mszą świętą w kościele św. Krzyża a następnie spotkaniem towarzyskim personel Przychodni Rejonowej nr 5 świętował 4 marca br. 25 lat działalności. Na uroczystość przyszli byli i obecni pracownicy oraz zaproszeni goście.

więcej...


Pamiętali o Janie Pawle II
03-04-2009

Przed pomnikiem Jana Pawła II na Placu Solidarności odbyła się 2 kwietnia br. uroczystość religijna upamiętniająca czwartą rocznicę śmierci papieża Polaka. Według księdza prałata Ryszarda Piaseckiego, proboszcza parafii Św. Jadwigi, uroczystość zgromadziła pięć tysięcy wiernych.

więcej...


Rybki w „Zgranej Pace”
02-04-2009

W świetlicy socjoterapeutycznej „Zgrana Paka” na osiedlu Matejki od kilku dni jest duże akwarium z rybkami. Trzeba widzieć wpatrzone w akwarium dzieci, aby zrozumieć, jak jest to im potrzebne.

więcej...


Żywność na Wielkanoc
01-04-2009

Rozpoczęło się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej rozdawanie żywności z Podkarpackiego Banku Żywności. Do rozdania wśród najuboższych mieszkańców Dębicy są przeszło 22 tony żywności.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej