<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


02.06.2010 - Dębiczanie bawili się podczas dni miasta
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Dodatkowe kursy autobusów
30-10-2007

Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Dębicy uruchamia 1 listopada br., w Dzień Wszystkich Świętych, dodatkowe linie autobusowe.

więcej...


Dębickie nekropolie
30-10-2007

Dębicki stary cmentarz powstał na początku XIX – wieku. Leżą tu pochowani znani dębiczanie, patrioci, zwykli obywatele. Od kilku lat działa Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem.

więcej...


Zmiany w ruchu drogowym
29-10-2007

Od godziny 6, 31 października do godziny 22, 4 listopada zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Cmentarnej w Dębicy. W związku z Dniem Wszystkich Świętych i wzmożonym ruchem samochodowym, ulicą Cmentarną będzie można poruszać się w jednym kierunku od ulicy Świętosława do ulicy Drogowców.

więcej...


Wesele raz jeszcze
24-10-2007

Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego obchodziło 47 par z Dębicy. Jubilacie wzięli udział w uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez dębickich proboszczów a następnie podczas spotkania okolicznościowego w jednym z domów weselnych obejrzeli program artystyczny w wykonaniu grupy młodzieżowej „Feniks”. Jubilaci odebrali także z rąk burmistrza Pawła Wolickiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

więcej...


Pola Nadziei
17-10-2007

Pracownicy Urzędu Miejskiego włączyli się w środę w ogólnopolską akcję "Pola Nadziei". Przed Urzędem Miejskim zasadzono żonkile, które od lat są międzynarodowym symbolem nadziei. Wcześniej w akcji bardzo licznie uczestniczyli mieszkańcy Dębicy. Pola Nadziei powstały na Planu Solidarności i przy Kościele Miłosierdzia Bożego oraz przy przedszkolach i szkołach.

więcej...


Rowerem po zdrowie
17-10-2007

Prawie sto osób wyruszyło na 65 kilometrowy rajd rowerowy „Trans-Południe Tour – rowerem po zdrowie”, który odbył się w sobotę. To już czwarta edycja rajdu zorganizowanego przez Trans – Południe.

więcej...


Telewizja szuka osób do programu
17-10-2007

Telewizja Flamandzka na potrzeby filmu dokumentalnego poszukuje na całym świecie osób urodzonych konkretnego dnia. Chcąc stworzyć jak najszerszą i najbardziej zróżnicowaną bazę pod względem narodowości, tła etnicznego, statusu społecznego , religii itd., zwraca się także do mieszkańców Dębicy o zgłaszanie się zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu.

więcej...


Powstała grupa wsparcia dla rodzin osób z autyzmem
16-10-2007

Przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej powstała Dębicka Grupa Wsparcia „Echo”, która pomaga rodzinom posiadającym osoby chore na autyzmu. MOPS otrzymał na te działania dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pisząc program na konkurs o tematyce „Oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi”.

więcej...


MOPS wydaje żywność
16-10-2007

Po raz trzeci w tym roku do Dębicy trafiły produkty spożywcze z Banku Żywności w Rzeszowie w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej – PEAD dla najuboższej ludności Unii Europejskiej.

więcej...


Rozpoczyna się akcja Pola Nadziei
09-10-2007

Uroczyste rozpoczęcie Ogólnopolskiej Akcji „Pola Nadziei”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II, odbędzie się 11 października o godz. 12 na Placu Solidarności. Akcja związana jest z zasadzeniem żonkili, międzynarodowego symbolu hospicjów, przed pomnikiem papieża. Akcja ma na celu propagowanie idei hospicyjnej, poszukiwanie nowych wolontariuszy (nie tylko do opieki nad chorymi) oraz na pozyskanie pieniędzy na działalność Stowarzyszenia Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II.

więcej...


Koncert z protestem
04-10-2007

Stowarzyszenie Wspierania Informacji Społecznej i Rozwoju „Dedal”, przy współudziale Urzędu Miejskiego, Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy oraz osób indywidualnych, organizuje 14 października br. koncert – protest „5 – Nie zabijaj”.

więcej...


Zagrają dla Weroniki
04-10-2007

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy organizują 5 października koncert charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc w sfinansowaniu operacji Weroniki Berlik, dwuletniej dębiczanki. Gwiazdą koncertu będzie zespół „Gang Marcela” oraz niewidomy artysta Armand Perykietko. Wystąpią także dębickie grupy artystyczne. Pieniądze dla Weroniki przekaże także Klub Muzyczny Meduza, w którym 5 października odbędzie się koncert zespołu „IRA”.

więcej...


Żonkil za pomoc dla hospicjum
01-10-2007

W Dębicy realizowany jest Ogólnopolski Program „Pola Nadziei”, mający na celu propagowanie idei hospicyjnej, poszukiwanie nowych wolontariuszy (nie tylko do opieki nad chorymi) oraz na pozyskanie pieniędzy na działalność Stowarzyszenia Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej