<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


09.03.2008 - Obchody 650 - lecia nadania aktu lokacyjnego Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Uroczystości patriotyczne na Górze Śmierci
23-04-2008

Władze miasta, kombatanci, mieszkańcy Dębicy uczestniczyć będą 24 kwietnia br. w uroczystości patriotyczno - religijnej na Górze Śmierci w Pustkowie Osiedlu. Uczestnicy uroczystości oddadzą hołd pomordowanym jeńcom obozu pracy, który był tam podczas II wojny światowej. To miejsce kaźni 15 tysięcy jeńców różnej narodowości.

więcej...


Powitanie lata w Dębicy
23-04-2008

Targi Zdrowego Życia „Ecolife”, I Podkarpackie Targi Turystyczne oraz Międzynarodowy Przegląd Piosenki Żeglarskiej “Tawerna” to imprezy, którymi Dębica będzie witała tegoroczne lato. Organizatorem mprez „Powitanie lata”, od 20 do 22 czerwca br., jest Tomasz Pawlus, właściciel firmy MKT i Open Hotel oraz miasto Dębica. Imprezy odbywają się w Dębicy w ramach obchodów 650 – lecia lokacji miasta.

więcej...


Bezpieczna Dębica
17-04-2008

Miasto otrzymało dotację na realizację rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” , na sfinansowanie projektu „Bezpieczna Dębica – wspólne działania na rzecz walki z przestępczością”. Wniosek o pieniądze złożyli pracownicy Wydziału Planowania Strategicznego Urzędu Miejskiego w Dębicy.

więcej...


Burmistrz wygłosił wykład o polityce prorodzinnej
15-04-2008

Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, był prelegentem na konferencji poświęconej polityce prorodzinnej i promocji rodziny, która odbyła się 8 kwietnia br. w Rzymie. Burmistrz poparł także projekt deputowanych do Parlamentu Europejskiego obniżający stawkę podatku VAT na produkty dziecięce, m.in. wózki spacerowe, łóżeczka, itp.

więcej...


Omówiły sposoby walki z rakiem piersi
07-04-2008

Przez trzy dni, od 4 do 6 kwietnia br. w Dębicy obrady prowadziły uczestniczki X Zjazd Delegatów Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi, na temat profilaktyki i walki z chorobą nowotworową. Delegatki z Polski spotkały się także z władzami miasta i powiatu oraz zwiedziły Muzeum Regionalne.

więcej...


Zjazd Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem
05-04-2008

Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „Europa Donna” organizuje 5 kwietnia br., X Zjazd Delegatów Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi.

więcej...


Żonkil za wsparcie hospicjum
03-04-2008

Zakwitły już żonkile posadzone jesienią w ramach akcji Pola Nadziei. Kwiaty symbolizujące nadzieję w walce z chorobą. Pieniądze pozyskane w ramach akcji zasilą konto Dębickiego Hospicjum Domowego.

więcej...


Kilka tysięcy wiernych oddało cześć Janowi Pawłowi II
03-04-2008

Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło 2 kwietnia br. w Dębicy w uroczystościach kościelnych, upamiętniających trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II. Przed jego pomnikiem, na Placu Solidarności zapłonęły znicze, złożono kwiaty a licznie zgromadzeni dębiczanie zaśpiewali wspólnie „Barkę”, jedną z ulubionych pieśni Karola Wojtyły.

więcej...


Uroczystości poświęcone pamięci Jana Pawła II
01-04-2008

W trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II, przed jego pomnikiem, na Placu Solidarności odbędą się, 2 kwietnia br., uroczystości poświęcone pamięci Karola Wojtyły. Wierni wieczorem będą uczestniczyć w nabożeństwach, by następnie przejść przed pomnik Papieża Polaka.

więcej...


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w nowej siedzibie
01-04-2008

Od kilku dni Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mieści się przy ulicy Akademickiej 12, obok ratusza. Na przenosinach skorzystają mieszkańcy oraz pracownicy, bowiem warunki lokalowe w odnowionym budynku, są wiele lepsze niż w dotychczasowej siedzibie przy ul. Parkowej.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej