<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


03.06.2014 - Dni Dębicy 2014
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Młodzi dębiczanie uczą się dbać o środowisko
28-04-2010

Mariusz Szewczyk – pełniący funkcję burmistrza Dębicy został zaproszony na podsumowanie VI Edycji Konkursu Przyrodniczego „Niech bije zielone serce Ziemi”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 10.

więcej...


Uroczystości patriotyczne na Górze Śmierci
28-04-2010

Mariusz Szewczyk – pełniący obowiązki burmistrza Dębicy wziął udział w uroczystościach patriotycznych na Górze Śmierci w Pustkowie. Wspólnie ze Stanisławem Rokoszem – wójtem Gminy Dębica, księdzem biskupem Andrzejem Jeżem i Stanisławem Michałkiem – byłym więźniem obozu w Pustkowie przeciął wstęgę i dokonał oficjalnego otwarcia Drogi Cierpienia.

więcej...


Niepełnosprawni zintegrują się w sporcie i muzyce
21-04-2010

W ramach projektu „Razem w Europie”, na który Wydział Promocji Miasta pozyskał blisko 80 tysięcy Euro już 7 maja br. zorganizowana zostanie IV Olimpiada Specjalna „Nie musisz zwyciężać – walcz !”, zaś 8 maja br. odbędzie się Przegląd Artystyczny Niezwykłych Talentów Osób Niepełnosprawnych „Uwierz w sukces”.

więcej...


Rodzinnie na Sienkiewicza
21-04-2010

- Przeszło rok funkcjonowania świetlicy środowiskowej przy ulicy Sienkiewicza skłania mnie do refleksji, iż ta formuła pracy z młodzieżą sprawdziła się. Jeśli tylko będziemy mieć okazję i pieniądze postaramy się tworzyć podobne świetlice na innych dębickich osiedlach – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

więcej...


Oddali hołd ofiarom katastrofy
19-04-2010

Władze Dębicy, radni miejscy, dębiczanie, harcerze uczestniczyli w uroczystej mszy św. organizowanej na Placu Solidarności. Msza, która odbyła się w przededniu pogrzebu pary prezydenckiej była koncelebrowana przez proboszczów wszystkich dębickich parafii. Podczas nabożeństwa, zebrani modlili się za ofiary katastrofy lotniczej.

więcej...


Dębiczanie łączą się w bólu
16-04-2010

Dębiczanie czczą pamięć osób, które zginęły w katastrofie lotniczej. Od soboty 10 kwietnia br. na Placu Solidarności w Dębicy odbywają się msze św. w intencji ofiar wypadku. W szkołach, w poniedziałek 11 kwietnia br., wszystkie lekcje rozpoczęły się od minuty ciszy, we wszystkich placówkach oświatowych odbyły się apele poświęcone pamięci pary prezydenckiej.

więcej...


Dębica pamięta
11-04-2010

Dębica uczciła 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. Na Placu Mikołajkowów zasadzono kolejnych 16 Dębów Pamięci. Inicjatorami sadzenia Dębów Pamięci upamiętniających oficerów zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Twerze byli Zbigniew Drzymała – dyrektor Gimnazjum nr 1 w Dębicy i Ryszard Pękala – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

więcej...


Uroczystości poświęcone pamięci Jana Pawła II
02-04-2010

W piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II, przed jego pomnikiem, na Placu Solidarności odbędą się, 2 kwietnia br., uroczystości poświęcone pamięci Karola Wojtyły. Wierni wieczorem będą uczestniczyć w nabożeństwach, by następnie przejść w drodze krzyżowej przed pomnik Papieża.

więcej...


Kulinaria dębickie
01-04-2010

Przy okazji interesującego seminarium zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy pod tytułem „Cudze chwalicie swego nie znacie” a dotyczącego tradycji kulinarnych ziemi dębickiej biblioteka przygotowała niewielką broszurkę nawiązującą do tematyki spotkania. Jest to przegląd publikacji dotyczących kuchni powiatu dębickiego.

więcej...


Wielkanocne spotkania
01-04-2010

Dwa spotkania związane ze Świętami Wielkanocnymi odbyły się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy. Pierwsze, kierownictwa MOPS z pracownikami tej ośrodka, drugie z podopiecznymi w Domu Dziennego Pobytu.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej