<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


26.04.2009 - Jak to było w Soplicowie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Dyżurowali w ZUS
27-10-2010

Z okazji październikowego Dnia Seniora w całym kraju placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadziły akcję informacyjną. Akcja miała na celu poinformowanie potencjalnych emerytów i rencistów o niezbędnych dokumentach, jakie należy złożyć, aby otrzymać świadczenie.

więcej...


Bezpłatnej żywności będzie więcej
27-10-2010

Przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych z powiatu dębickiego byli uczestnikami spotkania, jakie z kierownictwem Podkarpackiego Banku Żywności zostało zorganizowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy. Tematem spotkania były zasady realizacji programu PAED: dystrybucji bezpłatnej żywności dla mieszkańców województwa podkarpackiego.

więcej...


Ludzie trzeciego wieku
27-10-2010

Bardzo interesujący wykład dla uczestników zajęć w Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadziła Jadwiga Kurdysz-Starzec, lekarz geriatra z Kolbuszowej. Od lat współpracuje ona z dębickim MOPS, jako pracownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kolbuszowej.

więcej...


Na basen będzie można dojechać autobusami MKS
27-10-2010

W związku z oddaniem do użytku wyremontowanego basenu z Aquaparkiem Andrzej Reguła, zastępca burmistrza Dębicy chce uruchomić dodatkowe kursy autobusów Miejskiej Komunikacji Samochodowej. – Komunikację miejską trzeba usprawnić i dostosować do potrzeb mieszkańców – mówi.

więcej...


MOPS przyjazny osobom z problemami słuchu
20-10-2010

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy jest już przeszkolony pracownik do kontaktów z osobami głuchymi i niedosłyszącymi. W ten sposób MOPS wyprzedził wejście w życie ustawy nakazującej instytucjom publicznym zapewnić takim osobom (po uprzednim zgłoszeniu) tłumacza języka migowego.

więcej...


Statuetka dla MOPS
18-10-2010

Dębicki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej został uhonorowany statuetką Kryształowego Przetargu Publicznego 2010” za przedsięwzięcia związane z działaniami na rzecz osób niepełnosprawnych, szczególnie za postępowania przetargowe w zakresie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych. Statuetka został wręczona w czasie V Forum Przetargów Publicznych w pięknie położonej nad Zalewem Zegrzyńskim Jachrance koło Warszawy.

więcej...


Przedszkole działa już 30 lat
12-10-2010

Występy artystyczne podopiecznych uświetniły jubileusz 30 lat działalności Przedszkola Miejskiego nr 10. Po części oficjalnej na dzieci czekała zabawa przygotowana przez Anetę Berczyk – Bąk. Radości z tańców i zabawy nie było końca.

więcej...


Baseny gotowe do odbioru
12-10-2010

Zakończyła się budowa dębickiego Aquaparku oraz ośmiotorowego basenu 25 - metrowego. Obecnie miasto może się poszczycić jednym z największych kompleksów basenowych w Polsce. Na terenie obiektu trwają już ostatnie prace porządkowe. Odbiór techniczny zaplanowano na 15 października br.

więcej...


Nowa zasuwa zabezpieczy przed powodzią
12-10-2010

Miasto odebrało nową zasuwę przeciwpowodziową. Jest ona jednym z etapów zabezpieczenia przed wylewaniem się podczas powodzi wody z Wisłoki przez studzienki kanalizacyjne na osiedlu Słonecznym, jak to miało miejsce w czerwcu br. Wcześniej wały wzmocniono tak zwanym rękawem. Trwają również prace modernizacji i podwyższenia wałów przy Al. Jana Pawła II w okolicy firm Dakol i Igloocar.

więcej...


Nowy sprzęt w wypożyczalni
06-10-2010

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wzbogaciła się o nowy sprzęt.

więcej...


Projekt został podsumowany
06-10-2010

Konferencja podsumowująca realizację projektu pt. „Wzrost społeczno gospodarczy miasta Debicy poprzez nowe formy dialogu obywatelskiego oraz konsultacji społecznych i szkolenia administracji samorządowej„ finansowanego przez Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, odbyła się 27 września br.

więcej...


Ich drugi dom
06-10-2010

Coraz więcej dębiczan przychodzi na zajęcia do Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Rzeszowskiej (Dom Seniora) prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Nie tylko przychodzą, lecz także dbają o swój - jak mówią - drugi dom. Szczególnie aktywne w tym względzie są panie.

więcej...


Kolejny sukces łączonego patrolu
04-10-2010

Dwóch pijanych 20 – latków zniszczyło dwa auta stojące na parkingu przy ul. Bohaterów Westerplatte. Wszystkiemu przyglądała się dziewczyna. Teraz odpowiedzą za przestępstwo niszczenia mienia i czyn chuligański.

więcej...


Dwieście lat dla Pani Eufrozyny
04-10-2010

Mieszkanka Dębicy, Eufrozyna Tłuczek, obchodziła 1 października br. jubileusz 100 lat życia. Dębiczanie doskonale ją znają, bowiem jeszcze cztery lata temu sprzedawała na zielonym rynku warzywa z przydomowego ogródka.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej