<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


29.11.2012 - Ojczyzna Wartość Najwyższa - mjr Adam Lazarowicz w 110. rocznicę urodzin +foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Pożegnanie wakacji
28-08-2009

Blisko 8 godzin spędzili w Chotowej podopieczni świetlic środowiskowych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pogoda dopisała, humory też. Szkoda tylko, że było to pożegnanie wakacji.

więcej...


Dzieci z MOPS pojadą za darmo na Słowację
28-08-2009

Kilkadziesiąt dzieci objętych pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pojedzie w tym roku szkolnym na Słowację. Za pobyt w urokliwym mieście Velky Meder nie zapłacą nic, ponieważ jest to nasze miasto partnerskie.

więcej...


Rodzinny turniej sprawnościowy
28-08-2009

Świetlice środowiskowe Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Administracja Domów Mieszkalnych w Dębicy zapraszają na rodzinny turniej sprawnościowy. Impreza odbędzie się 13 września (niedziela) na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 3. Turniej będzie kontynuacją bardzo udanego pikniku rodzinnego, który został zorganizowany na osiedlu Matejki. Współorganizatorami rodzinnego turnieju sprawnościowego są: Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Zarząd Oświaty.

więcej...


Komunikat dotyczący zapomogi z tytułu urodzenia dziecka
26-08-2009

Komunikat w sprawie zmian zasad przyznawania jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka oraz dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka.

więcej...


Inkubator już działa
26-08-2009

Burmistrz Paweł Wolicki liczy, że Inkubator Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego, powołany przy Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu, przyczyni się do umocnienia pozycji funkcjonujących w mieście stowarzyszeń i przejęcia przez nie wielu zadań od miasta. Takie założenia znalazły się w opracowanym w 2006 roku „Programie dla Dębicy”. Miasto jest partnerem Stowarzyszenia w projekcie.

więcej...


Charytatywny koncert
24-08-2009

W Domu Kultury „Mors” 19 września odbędzie się koncert charytatywny „Nakarmić chlebem miłości”. Jego organizatorem jest dębickie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Dochód z tego koncertu zostanie przeznaczony na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Pielęgnacyjnego przy ulicy Sandomierskiej. Organizatorzy koncertu liczą na to, że szlachetny cel imprezy oraz jej gwiazdy sprawią, iż będzie on się cieszył dużym zainteresowaniem i hojnością dębiczan.

więcej...


Podziękowania za pomoc podczas powodzi
23-08-2009

W Dębicy odbyła się 20 sierpnia br. uroczystości podczas których nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej dziękował strażakom zawodowym oraz druhom z jednostek ochotniczych za udział w akcjach podczas czerwcowej powodzi. Podziękowania otrzymał także Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy.

więcej...


Informacja świadczenia rodzinnych
18-08-2009

Informacje Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy dotyczące świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy.

więcej...


Wypoczęci i opaleni
10-08-2009

W niedzielny wieczór wróciła z kolonii w Łazorach do Dębicy grupa dzieci, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Szczęśliwi i zadowoleni chętnie pokazywali rodzicom swoją opaleniznę.

więcej...


Kolejna akcja oddawania krwi
10-08-2009

Zarząd Rejonowy Honorowego Dawstwa Krwi w Dębicy informuje o kolejnej akcji oddawania krwi. Każdy pełnoletni dębiczanin, który chciałby oddać krew może to uczynić 22 sierpnia br.w punkcie krwiodawstwa dębickiego szpitala.

więcej...


Władze miasta odznaczyły księdza Leśniowskiego
10-08-2009

Msza święta, podczas której ks. prałat Józef Leśniowski przekazał parafię Matki Bożej Anielskiej, nowemu proboszczowi, ks. Janowi Krupie odbyła się 9 sierpnia br. Podczas nabożeństwa władze miasta wręczyły księdzu Leśniowskiemu odznaczenie „Zasłużony dla miasta Dębica” przyznane przez radnych 18 maja br.

więcej...


Kaplica cmentarna została rozbudowana
07-08-2009

Miesiąc i trzy tygodnie trwała rozbudowa kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Cmentarnej. Uroczysta msza i poświęcenie obiektu po remoncie odbyło się 2 sierpnia br.

więcej...


Świetlice po wakacjach
03-08-2009

Rozpoczęły pracę dwie świetlice środowiskowe Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. W trzeciej, „Zgranej Pace” na osiedlu Matejki jeszcze przez tydzień trwał będzie remont pomieszczeń. Jednocześnie ogłoszono nabór uzupełniający do świetlic.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej