<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


26.10.2012 - IV Konkurs Fotograficzny Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego zakończony + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Wolny dzień w MOPS
30-07-2009

Informujemy wszystkich petentów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, iż 14 sierpnia tj. piątek jest dniem wolnym od pracy w ośrodku.

więcej...


Półkolonia na osiedlu Słonecznym
30-07-2009

25 dzieci z osiedla Słoneczne uczestniczyło w dwutygodniowej półkolonii, którą zorganizowała Rada Osiedlowa. Na zakończenie wypoczynku burmistrz Paweł Wolicki wręczył uczestnikom dyplomy, medale i upominki.

więcej...


Nowy zastępca w MOPS
29-07-2009

Od 1 sierpnia obowiązki zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy obejmie Marzena Socha. Zastąpi ona na tym stanowisku Małgorzatę Dankowską, która niedawno objęła funkcję sekretarza miasta Dębicy.

więcej...


W Dębicy krew oddała rekordowa liczba krwiodawców
29-07-2009

Władze Miasta Dębica aktywnie włączyły się w ogólnopolską akcję „Oddaj krew – uratuj życie”. W ambulansie ustawionym przed sklepem Intermarche w Dębicy honorowo krew oddał wiceburmistrz Mariusz Trojan.

więcej...


Pojechali na kolonie
28-07-2009

Dzieci i młodzież w wieku od 7 do 14 lat pojechały na kolonie do Łazor. W stanicy Związku Harcerstwa Polskiego spędzą 2 tygodnie.

więcej...


28 lipca – wielka akcja oddawania krwi
23-07-2009

Dębica włączyła się w ogólnopolską akcję „Oddaj krew – uratuj życie”. Organizatorem akcji jest Polski Czerwony Krzyż oraz Intermarche przy udziale Urzędu Miejskiego w Dębicy.

więcej...


Upusty dla powodzian w Carrefourze
22-07-2009

Jeszcze do końca lipca rodziny dotknięte skutkami powodzi mogą skorzystać z upustów przy zakupach w sklepie Carrefour przy ulicy Nosala w Dębicy.

więcej...


Kolonie w Łazorach
22-07-2009

W poniedziałek, 27 lipca br, 9 dzieci z Dębicy wyjedzie na 2 tygodnie wypoczynku do stanicy Związku Harcerstwa Polskiego w Łazorach. Rodziny tych dzieci są podopiecznymi dębickiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ich wyjazd jest bezpłatny.

więcej...


Kolonie na sportowo
20-07-2009

Już po raz trzeci dzieci z osiedla Słoneczne uczestniczą w półkolonii organizowanej przez Uczniowski Osiedlowy Klub Sportowy „Zatorze”, Urząd Miejski i Spółdzielnię Mieszkaniową. Do 24 lipca br. 24 dzieci będzie spędzało wolny czas na zabawie, wycieczkach i zajęciach rekreacyjno – sportowych.

więcej...


Groźne upały
17-07-2009

Synoptycy przestrzegają przed wysokimi temperaturami jakie przewiduje się od 17 lipca br. od godz. 10.00 do 18 lipca br. do godz. 20.00 w województwie podkarpackim.

więcej...


Kolonie dla dzieci z rodzin dotkniętych powodzią
15-07-2009

Siedemnaścioro dzieci z dębickich rodzin dotkniętych powodzią wyjedzie na dwutygodniowe kolonie finansowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

więcej...


Przywieźli panele
14-07-2009

W magazynie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej są już panele podłogowe przekazane bezpłatnie przez mielecką firmę „Kronospan”. Panele przeznaczone są dla rodzin dotkniętych niedawną powodzią.

więcej...


Żywność dla dębiczan
10-07-2009

W magazynie żywności przy ulicy Ratuszowej można odbierać bezpłatną żywność z Podkarpackiego Banku Żywności. Tym razem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał dla swoich podopiecznych pomoc w postaci: 8 ton mleka w kartonach, 1.4 tony masła i 2 tony zup w płynie.

więcej...


Pomagali powodzianom
09-07-2009

Nadal pracują zespoły pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Urzędu Miejskiego powołane do szacowania strat poniesionych przez mieszkańców Dębicy w związku z ostatnią powodzią. Przyjęto ponad 500 zgłoszeń. Osobom poszkodowanym udzielono pomocy finansowej, materialnej i rzeczowej, także psychologicznej. Przez kilka najtrudniejszych dni pracownicy MOPS w Dębicy pełnili całodobowe dyżury w placówce przyjmując zgłoszenia od mieszkańców Dębicy

więcej...


Rodzinnie na Matejki
06-07-2009

Po raz pierwszy w swojej historii Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy organizował festyn rodzinny na osiedlu Matejki. Było to bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne. – Warto jednak było podjąć się tego zdania – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor MOPS w Dębicy. – Po kilku godzinach zabawy dzieci i ich rodzice nie chcieli iść do domu. To największe dla nas uznanie, przecież gdyby się nudzili woleliby wrócić szybko do domu.

więcej...


Miasto liczy na pieniądze na usuwanie skutków powodzi
06-07-2009

Na 12 milionów złotych oszacowały władze Dębicy straty w infrastrukturze miejskiej wyrządzone przez powódź. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej zwiększono w budżecie wydatki na usuwanie klęsk żywiołowych o milion złotych. Miasto przekazało po 10 tysięcy złotych Państwowej Straży Pożarnej i policji, które zaangażowane były w pomoc dla powodzian.

więcej...


Mieszkańcy nie chcą zakładu utylizacji
03-07-2009

Bardzo burzliwy przebieg miało spotkanie mieszkańców osiedla Słonecznego z Arkadiuszem Tułeckim, właścicielem zakładu utylizacji odpadów medycznych w Dębicy, Serwimed. Mieszkańcy przygotowują petycję do władz miasta z wnioskiem o przeniesienie działalności zakładu w inne miejsce ze względu na jego, jak twierdzą, dużą dla nich uciążliwość.

więcej...


Wąż czeka na właściciela
02-07-2009

Do niecodziennej akcji, złapania węża pełzającego po chodniku przy ul. Robotniczej 1 B, wezwani zostali 1 lipca br. funkcjonariusze Straży Miejskiej.

więcej...


Świetlicowe ostatki
01-07-2009

„Powitanie lata”, tak nazywał się ostatni dzień przed wakacjami w świetlicach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy Przez najbliższy miesiąc nie będą one czynne. Zanim jednak dzieci i młodzież udały się na wakacje wzięły udział w uroczystym pożegnaniu roku świetlicowego placówce przy ulicy Kraszewskiego. Uroczystym, to zbyt poważne słowo, gdyż impreza miała bardzo sympatyczny i lekki charakter.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej