<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


15.09.2010 - Pomagają organizacjom pozarządowym
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Spotkanie przyjaciół
26-06-2008

Kolejny raz spotkali się podopieczni domów dziennego pobytu z Mielca, Tarnobrzega i Dębicy. Podobne spotkania odbywają się na przemian w poszczególnych placówkach od kilku lat. Tym razem miejscem tego spotkania integracyjnego był Dom Dziennego Pobytu w Dębicy przy ulicy Mościckiego.

więcej...


Bezpieczny skate park
25-06-2008

Amatorzy ostrej jazdy na rolkach i rowerach BMX mają wreszcie w Dębicy miejsce do uprawiania ulubionej przez siebie zabawy. Przy ulicy Akademickiej, na terenie byłej jednostki wojskowej w Dębicy uruchomiono skate park. Inwestycja została pokryta w budżetu miasta. Przy jej realizacji pomagali także, w miarę swoich możliwości, młodzi dębiczanie.

więcej...


Barbarzyńcy w ogrodzie
24-06-2008

Kilkanaście pięknych drzewek iglastych zniknęło z trawnika przed Szkołą Muzyczną przy ulicy Kościuszki w Dębicy. Dyrektor placówki Stanisław Świerk nie ma wątpliwości, że drzewka ktoś ukradł w celach handlowych.

więcej...


Otwarcie Skate-Parku
24-06-2008

Informujemy, że w dniu 24 czerwca 2008 roku o godz. 15.30 zostanie oddany do użytkowania SKATE-PARK, zlokalizowany na Stadionie Miejskim przy ul. Akademickiej.

więcej...


Miasto zabezpieczy osuwisko
24-06-2008

Już niedługo rozpoczną się prace związane z zabezpieczeniem osuwiska przy ul. Wielopolskiej. Od 10 lat wysoka skarpa nad potokiem Kawęckim osuwa się. Jest to wynik dużego nawodnienia warstwy poślizgowej.

więcej...


Nowy chodnik na Mościckiego
20-06-2008

W środę (tj. 18 czerwca br.), nastąpiło oficjalne otwarcie chodnika przy ul. Mościckiego. Mieszkańcy długo wyczekiwali tej inwestycji, ponieważ stan poprzedniego podłoża pozostawiał wiele do życzenia. Wykonawcą inwestycji była firma „Hermal” z Brzeźnicy. Nowy chodnik ma 800m długości.

więcej...


Burmistrz zaprasza na place zabaw
20-06-2008

Dwa nowe place zabaw: na ul. Skarbka – Borowskiego (w ogródku Firmy Oponiarskiej) i na osiedlu Fredry oddano do użytku. Dzieci wspólnie z burmistrzem Pawłem Wolickim przecięły wstęgę i przystąpiły od razu do zabawy na nowych urządzeniach. Plac został poświęcony przez księdza Tadeusza Szydłowskiego.

więcej...


Otwarcie parków zabaw
18-06-2008

Jutro tj. 19 czerwca br. o godzinie 15.00 w Dębicy zostaną otworzone dwa place zabaw: w Parku Skarbka-Borowskiego i na osiedlu Fredry. Uroczystego otwarcia dokona Paweł Wolicki Burmistrz Miasta Dębica.

więcej...


Zapobiegną skażeniu?
18-06-2008

Są coraz większe szanse na to, że niebezpieczne osuwisko przy ul. Starzyńskiego będzie zabezpieczone. Władze miasta Dębica rozumiejąc problemy mieszkańców osiedla Kępa zorganizowały spotkanie na którym obecni byli: posłowie RP: Kazimierz Moskal i Krzysztof Popiołek, radni Sejmiku Wojewódzkiego: Andrzej Reguła, Jan Pieniądz, Mieczysław Pypeć – dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, przedstawiciele samorządów Dębicy, Mielca, gminy Dębica.

więcej...


Dyżur antyalkoholowy
16-06-2008

W budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Akademickiej 12 można skorzystać z pomocy specjalisty psychoterapii uzależnień. Specjalizuje się on w uzależnieniach alkoholowych. Swój dyżur pełni w każdy poniedziałek między godziną 14.00 a 16.00.

więcej...


Harcerze i AK-owcy
13-06-2008

W Gumniskach odbył się IV gwiaździsty rajd pieszy „Śladami 5 pułku strzelców konnych Armii Krajowej Kałużówka 2008”. Wzięło w nim udział prawie 180 uczniów i harcerzy ze szkół podstawowych i gimnazjów Dębicy i gminy Dębica.

więcej...


Per aspera ad astra
12-06-2008

Z Brukseli wróciła skromna reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy z Dębicy. Na zaproszenie podkarpackiego europosła Mieczysława Janowskiego uczestniczyli oni w wystawie osób niepełnosprawnych w Parlamencie Europejskim. Wystawa nosiła tytuł „Per aspera ad astra”.

więcej...


Żywność dla dębiczan
12-06-2008

Od poniedziałku tj. 16 czerwca w magazynie żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przy ulicy Ratuszowej 12 wydawana będzie żywność otrzymana od Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie w ramach realizacji Unijnego Programu PEAD – pomocy żywnościowej na rzecz najbiedniejszych mieszkańców Unii Europejskiej. Żywność zostanie rozdana między najuboższych mieszkańców Dębicy.

więcej...


MOPS o dobrych praktykach
11-06-2008

W konferencji pt. „Ekonomia społeczna – narzędziem tworzenia nowych miejsc pracy” brali udział przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy oraz Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Ad Astram”. Konferencja odbyła się w Mielcu i została zorganizowana przez Mielecką Agencję Rozwoju Regionalnego. Z Dębicy w konferencji wzięły udział przedstawicielki MOPS: Małgorzata Dankowska, zastępca dyrektora, Marzena Socha, kierownik Klubu Integracji Społecznej oraz przedstawicielki stowarzyszenia „Ad Astram”: Małgorzata Grabowska, prezes i Anna Sozańska, sekretarz.

więcej...


Modlitwa podziękowaniem za 650 lat
05-06-2008

Rada Miejska podjęła uchwałę o wyrażeniu zgody na rozpoczęcie procedury obwołania św. Jadwigi Śląskiej na patronkę Dębicy. Święta jest patronką rodziny, pojednania i twórczej współpracy między narodami. Władze miasta zwróciły się o pomoc do biskupa Wiktora Skworca.

więcej...


Dębica złożyła wniosek
04-06-2008

Dębica w ostatnim dniu złożyła wniosek konkursowy na dofinansowanie kanalizacji i wodociągowania południowej części miasta. Opóźnienie w złożeniu wniosku nie wynikało z opieszałości dębickich urzędników, ale z fatalnie przygotowanego przez warszawskich informatyków tzw. generatora. I nie po raz pierwszy okazało się, że papierowa wersja jest jednak skuteczna. Zapakowano ją po prostu do samochodu i zawieziono do Rzeszowa.

więcej...


Nie musisz zwyciężać – walcz
02-06-2008

Pod takim hasłem odbyła się w Domu Sportu przy ulicy Sportowej w Dębicy II olimpiada specjalna. Brały w niej udział wyłącznie osoby niepełnosprawne z 30 placówek szkolno-wychowawczych z terenu województwa podkarpackiego.

więcej...


ADM dla dzieciaków
02-06-2008

Piękny prezent sprawił prezes Administracji Domów Mieszkalnych Marek Grabowski podopiecznym świetlicy socjoterapeutycznej „Zgrana Paka”.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej