<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


18.10.2008 - Gaudeamus Igitur zabrzmiało po raz szósty
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Pomogli dzieciom przetrwać zimę
30-12-2008

Dużym sukcesem zakończyła się w Dębicy ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Radio Lublin pod hasłem „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W naszym mieście odbyła się ona po raz 6. Koordynowana była przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram”.

więcej...


Opłatek w MOPS
29-12-2008

Skromne spotkanie opłatkowe odbyło się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Zebrani pracownicy życzyli sobie spokojnych i wesołych świąt oraz pomyślności w Nowym 2009 Roku.

więcej...


Nie jesteście sami
26-12-2008

23 grudnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy ulicy Ratuszowej odbyła się wigilia dla osób samotnych, ubogich, chorych. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu dębiczan. Organizatorem wigilii był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jak co roku uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta, kierownictwo Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, księża, radni. Kolędy śpiewała młodzież oraz zespół ludowy „Morsy” z niezastąpioną Sylwią Murdza-Chrobak na czele. Burmistrz Paweł Wolicki przyszedł na wigilię z żoną Małgorzatą oraz trójką dzieci.

więcej...


Obiekty sportowe czynne w drugi dzień świąt
22-12-2008

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że 24,25,31 grudnia oraz 01 stycznia 2009 basen i lodowisko są nieczynne.

więcej...


Kolędowanie na Rynku
20-12-2008

Około 300 osób przyjęło zaproszenie Burmistrza Dębicy oraz Starosty Powiatu Dębickiego i wzięło udział we wspólnym kolędowaniu na dębickim Rynku. Wszyscy mogli degustować wigilijne potrawy przygotowane przez dębickich restauratorów, młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie – Osiedlu, Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

więcej...


Opłatek na Uniwersytecie
16-12-2008

- Trzeba się cieszyć bo Zbawiciel się urodził. Wszystkim Państwu życzę wielkiej radości z małych rzeczy, wiele błogosławieństwa Bożego, wiele pomyślności w nowym roku 2009 – takimi życzeniami rozpoczął spotkanie opłatkowe Ks. Jacek Wątroba, które miało miejsce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Dębicy.

więcej...


Hej, kolęda, kolęda…
16-12-2008

Burmistrz Dębicy i Starosta Powiatu Dębickiego zapraszają mieszkańców do wspólnego kolędowania, które odbędzie się 18 grudnia br. na dębickim Rynku. Poza wspólnym śpiewaniem kolęd mieszkańcy będą mogli skosztować wigilijnych potraw i zaopatrzyć się w jedlinę i pachnące sianko na wigilijny stół.

więcej...


Strażnicy jak strażacy
12-12-2008

Nietypową akcję przeprowadzili 10 grudnia ok. godz. 19 funkcjonariusze Straży Miejskiej przy ul. Paderewskiego. Patrolujący osiedle strażnicy zobaczyli na jednej z posesji płonące około 4 metrowe tuje. Strażnicy poinformowali o zdarzeniu straż pożarną, bowiem ogień się rozprzestrzeniał, zaś w pobliżu zaparkowane były samochody i stały inne budynki.

więcej...


Badania słuchu dzieci siedmioletnich
12-12-2008

Od 8 do 16 grudnia w dębickich szkołach podstawowych prowadzone są badania słuchu dzieci z klas pierwszych. Inicjatorem przedsięwzięcia są władze miasta, które zapewniają także finansowanie badań.

więcej...


Konsultacje budżetowe
12-12-2008

Burmistrz Paweł Wolicki wraz z zastępcami, radnymi oraz pracownikami Urzędu Miejskiego odbywa konsultacje społeczne z mieszkańcami Dębicy na temat projektu przyszłorocznego budżetu. Spotkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy zauważyli, że zgłaszane przez nich podczas konsultacji wnioski, są realizowane przez władze miasta lub ujęte w planach budżetowych na następne lata.

więcej...


Woda popłynie za unijne pieniądze
12-12-2008

Mieszkańcy południowej części Dębicy doczekali się rozpoczęcia budowy wodociągów i kanalizacji. To wielki sukces władz miasta, bowiem na inwestycję udało się pozyskać 17,5 miliona złotych z Funduszu Spójności w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Informację przekazała 9 grudnia br. burmistrzowi i mieszkańcom poseł Renata Butryn z Platformy Obywatelskiej, pochodząca z Dębicy.

więcej...


Choinka dzieci autystycznych
08-12-2008

W siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy odbyła się choinka dla dzieci autystycznych. Był Mikołaj, były prezenty i dużo radości dzieci i ich rodziców. Zebrani obejrzeli także przedstawienie na motywach „Balladyny” Juliusza Słowackiego, przygotowane przez dzieci z MG nr 3 w ZS nr 1.

więcej...


Rok „Zgranej Paki”
03-12-2008

Od roku na osiedlu Matejki pracuje pierwsza w Dębicy świetlica socjoterapeutyczna przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Kilkadziesięcioro dzieci codziennie spędza w niej pożytecznie czas. Rok funkcjonowania tej świetlicy stał się okazją do skromnego spotkania. W jego czasie podsumowano również konkurs na prace plastyczne przygotowane w związku z rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Goście świetlicy obejrzeli także krótkie przedstawienie przygotowane przez podopiecznych placówki.

więcej...


Świetlica na Sienkiewicza
03-12-2008

Oficjalnie rozpoczęła pracę świetlica środowiskowa w budynku internatu Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 przy ulicy Sienkiewicza. Jest to pierwsza świetlica dla młodzieży starszej. Druga świetlica pracuje na osiedlu Fredry w budynku przy ulicy Kraszewskiego. Obie zostały utworzone w ramach programu „Nie ulicy – Tak świetlicy”.

więcej...


Jubileusz krwiodawców
01-12-2008

Dwie piękne rocznice obchodzili dębiccy krwiodawcy. Pierwsza z nich, ogólnopolska, to 50. lecie ruchu honorowego dawstwa krwi. Druga, już tylko dębicka, to 25. lecie istnienia Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa przy Zarządzie Rejonowym PCK w Dębicy. Spotkanie okolicznościowe odbyło się w ubiegły piątek w Państwowej Szkole Muzycznej.

więcej...


Szybka interwencja strażnika zapobiegła tragedii
01-12-2008

Zabawa andrzejkowa nie najlepiej zakończyła się dla młodego mieszkańca Dębicy oraz kilku napastników, którzy go pobili a potem maczetą zaatakowali strażnika miejskiego i policjantów. Szybka interwencja funkcjonariuszy być może zapobiegła tragedii.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej