<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


08.12.2007 - Mieszkańcy konsultują budżet
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Otwarto Galerię Dębicką
31-03-2007

Pierwszą w mieście galerię handlową z 54 butikami, restauracją, hipermarketem Carrefour otwarto 30 marca przy ul. Ks. Nosala. Galeria Dębicka ma 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Burmistrz Paweł Wolicki uczestniczył wraz z właścicielami i najemcami obiektu. Na otwarciu centrum obecni byli także radni miejscy obecnej i poprzedniej kadencji.

więcej...


Miasto Złotym Partnerem
29-03-2007

Urząd Miejski w Dębicy jest Złotym Partnerem Dębickich Targów Pracy i Edukacji, które odbędą się 4 kwietnia w Domu Sportu. Podczas targów młodzież będzie mogła się zapoznać z ofertą pracy i funkcjonowaniem dębickich przedsiębiorstw a także ofertą szkół ponadgimnazjalnych i wyższych.

więcej...


Spotkanie w sprawie inauguracji roku COP
28-03-2007

Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy i Marta Szczyrek, dyrektor Miejksiego Ośrodka Kultury uczestniczyli 28 stycznia w roboczym spotkaniu na temat imprezy inauguracyjnej obchody 70 - lecia centralnego Okręgu przemysłowego, która odbędzie się 5 maja w Sandomierzu. Podczas spotkania w sandomierskim ratuszu burmistrz Trojan zaproponował także, że impreza na zakończenie roku jubileuszowego odbędzie się w Dębicy 4 kwietnia w 2008 roku.

więcej...


Polonusi zapraszają burmistrza
24-03-2007

Burmistrz Paweł Wolicki otrzymał zaproszenie do Chcicago od Zarządu Klubu Ziemi Dębickiej na piknik polonusów, jaki odbędzie się w sierpniu br. W nadesłanym do burmistrza zaproszeniu dębicka Polonia gratulują Pawłowi Wolickiemu objęcia stanowiska i wyrażają chęć współpracy z miastem.

więcej...


Międzypokoleniowe spotkanie nauczycieli
22-03-2007

Występ młodzieży z grupy teatralno - wokalnej "Feniks" z Miejskiego Gimnazjum nr 1 był atrakcją IV Międzypokoleniowego Spotkania Dębickich nauczycieli. Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem emerytowanych pedagogów, które kierowali młodsi koledzy i byli uczniowie.

więcej...


Dyskusje na temat przebudowy obwodnicy wciąż trwają
21-03-2007

Burmistrz Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Krawczykiem uczestniczyli w środę (21 marca) w spotkaniu mieszkańców osiedli przy obwodnicy. Tematem spotkania była przebudowa ulicy Lwowskiej, która jest częścią drogi krajowej nr 4. Burmistrzowie przekazali mieszkańcom propozycje, jakie złożyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a dotyczące rozwiązań komunikacyjnych ułatwiających dębiczanom przejazd przez obwodnicę.

więcej...


Dzień Otwarty Akademii Ekonomicznej
16-03-2007

Wiele atrakcji czekało na tych, którzy przyszli na Dzień Otwarty Akademii Ekonomicznej w Krakowie w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Dębicy. Dla władz miasta najważniejsze były deklaracje złożone przez władze uczelni o dalszym rozwoju zamiejscowego ośrodka, przekształcenia go w Wydział Regionalny, zapowiedź utworzenia nowych, atrakcyjnych kierunków i możliwości utworzenia studiów magisterskich. W tym roku uczelnia uruchamia w Dębicy towaroznawstwo i administrację publiczną. Impreza odbywała się pod patronatem burmistrza Pawła Wolickiego.

więcej...


Władze miasta skontrolują czystość działek
13-03-2007

Władze miasta zapowiadają kontrole wśród właścicieli zaśmieconych posesji i grożą restrykcjami w razie nie stosowania się do prośby o sprzątnięcia działek. Miasto zamierza doprowadzić do porządku także własne tereny, zaśmiecone przez mieszkańców.

więcej...


Dyskutowali o bezpieczeństwie na stadionach
07-03-2007

Tylko bardziej restrykcyjne zasady wpuszczania kibiców na stadiony zapewnią bezpieczeństwo podczas sportowych widowisk uznali uczestnicy spotkania, które odbyło się w środę (7 marca) w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy. W spotkaniu, poza władzami komendy, uczestniczyły także władze miasta i przedstawiciele dębickich klubów „Wisłoki”, „Igloopolu” i „Rzemieślnika” Pilzno.

więcej...


Belgowie przekazali dębickiej straży wozy strażackie
07-03-2007

Burmistrz Paweł Wolicki przekazał w środę wraz z mł. bryg. Wojciechem Buszkiem, komendantem powiatowym PSP i wiceburmistrzem Krzysztofem Krawczykiem dwa używane samochody strażackie, jakie przekazała straż z Puurs w Belgii, miasta zaprzyjaźnionego z Dębicą. Auta trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych w Nawsiu Brzosteckim i Pilźnie. Klucze do samochodów odebrali Leszek Bieniek, wójt Brzostka i Józef Chmura, burmistrz Pilzna.

więcej...


Odsłonili tablice znanych dębiczan
04-03-2007

Tablice upamiętniające twórczość i życie Walerii Szalay – Groele, pisarki i pedagoga oraz Stanisława Darłaka, animatora życia muzycznego odsłonięto w niedzielę (4 marca) w Dębicy. W przyszłości w mieście powstanie ścieżka edukacyjna, która połączy ważne miejsca na historycznej mapie Dębicy.

więcej...


Regulacja cen wody i ścieków
02-03-2007

Rada Miejska podjęła w piątek (2 marca) uchwałę zatwierdzającą taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków w Dębicy na najbliższy rok. Zatwierdzone przez Radę stawki dla odbiorców indywidualnych są wynikiem trudnego kompromisu pomiędzy realiami ekonomicznymi a oceną sytuacji materialnej mieszkańców Dębicy.

więcej...


Akademia Ekonomiczna w Krakowie zapowiada rozwój Wydziału w Dębicy
01-03-2007

Wkrótce w Dębicy krakowska Akademia Ekonomiczna będzie mogła kształcić studentów na studiach magisterskich. Senat uczelni zatwierdził już przekształcenie Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Wydział Rozwoju Regionalnego w Dębicy. Podczas czwartkowego spotkania władz uczelni z władzami miasta padły propozycje otwarcia nowych kierunków.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej