<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


31.12.2009 - Fruwający olimpijczycy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Nowy sprzęt w wypożyczalni
27-04-2011

Bezpłatna Wypożyczalnia Sprzęto Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wzbogaciła się o nowy sprzęt. Był to pierwszy zakup w tym roku za pieniądze miasta oraz powiatu dębickiego. Planowane są w nadchodzących miesiącach kolejne zakupy do tej niezwykle potrzebnej placówki obsługującej mieszkańców całego powiatu dębickiego.

więcej...


Dwieście lat dla Pani Ludwiki
27-04-2011

Setne urodziny obchodziła 26 kwietnia br. Ludwika Rasińska. W imieniu władz Dębicy życzenia złożyli Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy, Bernadetta Rusin, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

więcej...


„Skrzydła nadziei” w MOPS
26-04-2011

Po raz trzeci w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy odbyło się przekazanie paczek świątecznych dla rodzin wielodzietnych. Przygotowali je wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego. Obdarowani są podopiecznymi MOPS znajdującymi się od lat w trudnej sytuacji materialnej.

więcej...


Wielkanocne śniadanie w Domu Seniora
21-04-2011

- Dobrą tradycją Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej stało się organizowanie spotkań świątecznych z naszymi podopiecznymi. Nie każdy z nich ma szansę obchodzić święta w gronie rodzinnym i w radosnym nastroju. Jest wiele osób starszych, niepełnosprawnych, którzy nie mając nikogo bliskiego nie spędzają świąt w tradycyjny sposób.

więcej...


Żywność dla dębiczan
18-04-2011

Od 18 kwietnia w magazynie żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Ratuszowej 12 wydawana jest żywność dla potrzebujących dębiczan. Akcja związana jest z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

więcej...


Na Wielkanocny stół
18-04-2011

Trzy placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy: Dom Dziennego Pobytu przy ulicy Mościckiego, Filia nr 1 Domu Dziennego Pobytu „Dom Seniora” przy ulicy Rzeszowskiej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy przy ulicy Mościckiego wystawiały swoje prace na V Powiatowym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocnym. Impreza, która odbyła się w niedzielę palmową zgromadziła 29 uczestników.

więcej...


Turniej w piłkę zacieśnia przyjaźnie
15-04-2011

W dniach 9-10 kwietnia 2011 roku w mieście Rudki na Ukrainie odbył się młodzieżowy turniej piłkarski roczników 1997 i młodsze "EURO - 2012". Został on zorganizowany przez władze miasta Rudki oraz miejscowy oddział TPZD. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej objęło imprezę swoim honorowym patronatem.

więcej...


Uczcili ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy pod Smoleńskiem
12-04-2011

Na Placu Mikołajkowów, gdzie w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej zostały posadzone „Dęby Pamięci”, poświęcone zamordowanym w Katyniu, Charkowie i Twerze żołnierzom i policjantom związanym z ziemią dębicką, odbyły się 7 kwietnia br. uroczystość z okazji 71 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz I rocznicy katastrofy smoleńskiej.

więcej...


W „Planecie” na kręglach
05-04-2011

Kilkanaścioro dzieci z dwóch świetlic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy zostało zaproszonych na kręgle do klubu „Planeta” przy ulicy Fabrycznej. Jej właściciele: Tomasz Bielatowicz i Mariusz Kos mają nadzieję, że pozyskają młodych zwolenników tego sportu i ludzi, którzy chcą pożytecznie spędzić wolny czas.

więcej...


Pamięci ofiar Katynia i Smoleńska
04-04-2011

Uroczystość z okazji 71 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz I rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędzie się 7 kwietnia br. o godz. 12.00 na Placu Mikołajkowów. Na uroczystość burmistrz Dębicy, społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły oraz Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza zapraszają wszystkich mieszkańców.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej