<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.07.2024 r.  
 


02.07.2007 - Miasto liczy na nowe inwestycje
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Setne urodziny dębiczanki
14-07-2010

Były kwiaty i życzenia kolejnych stu lat. Był też czas na wspomnienia. We wtorek 12 lipca br. Janina Leśniakowska świętowała swoje 100. urodziny.

Wiekową jubilatkę i jej najbliższą rodzinę odwiedzili pełniący funkcję burmistrza Dębicy Mariusz Szewczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Kędzior oraz kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Bernadetta Rusin. Nie zabrakło również kierownika ZUS w Dębicy, Alicji Wiśniowskiej, która wręczyła stulatce decyzję o honorowej emeryturze.

Mieliśmy okazję przekonać się, iż dostojna jubilatka ma się świetnie i cieszy się niezłym zdrowiem. Długowieczność zawdzięcza, jak mówią jej dzieci zdrowemu trybowi życia,  pogodzie ducha oraz zamiłowaniu do pracy. Ma dwie córki i syna, doczekała się trójki wnucząt i prawnucząt. Stulatka pochodzi z Kresów Wschodnich ze Lwowa, skąd w latach 40-tych  została przesiedlona wraz z  rodziną na Śląsk do Wrocławia. W Dębicy osiedliła się w 1950 roku.Przez całe życie zajmowała się wszechstronną twórczością artystyczną: malarstwem, rysunkiem, rzeźbiarstwem, hafciarstwem i tkactwem. Pisała także wiersze. Znakomite prace jubilatki zdobią całe jej mieszkanie. Córki Pani Janiny podkreślają, że, ich matka, jako dusza artystyczna zawsze ceniła swobodę i była osobą wolną od wszelkich ograniczeń. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej