<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.11.2023 r.  
 


05.12.2007 - Podajmy sobie dłoń
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Miasto czeka na stanowisko GDDKiA
25-04-2007

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedłużyła termin odpowiedzi dla miasta w sprawie wprowadzenia zmian do projektu przebudowy drogi krajowej nr 4. W związku z licznymi pismami od mieszkańców Dyrekcja analizuje zmiany w organizacji ruchu i ujęcie propozycji zgłoszonych przez miasto.

więcej...


Harcerskie święto
23-04-2007

Dębicki Hufiec ZHP obchodził 22 kwietnia br. XII rocznicę poświęcenia sztandaru i nadania imienia Dębickich Szarych Szeregów. Po uroczystościach jubileuszowych w Rynku odbył się Harcerski Happening Ekologiczny „100 dni do 100 - lecia skautingu”. Imprezom patronował burmistrz Paweł Wolicki.

więcej...


Klub Integracji Społecznej działa w Dębicy
23-04-2007

W dębickim Klubie Integracji Społecznej zakończyły się zajęcia warsztatowe prowadzone z dwoma grupami długotrwale bezrobotnych kobiet, będącymi jednocześnie klientami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Klub działa w strukturach MOPS od września 2006r.

więcej...


Pamiętają o Dębickich Saperach
21-04-2007

Szkoła Podstawowa nr 9 obchodziła 21 kwietnia br. piątą rocznicę nadania imienia Dębickich Saperów. W uroczystej akademii udział wzięły władze miasta, na czele z Pawłem Wolickim, burmistrzem Dębicy i Janem Borkiem, przewodniczącym Rady Miejskiej, poseł Kazimierz Moskal oraz byli pracownicy dębickiej jednostki, na czele z płk. Bogusławem Plackiem, ostatnim dowódcą.

więcej...


Omówili najważniejsze sprawy w powiecie
18-04-2007

Burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu dębickiego spotkali się 17 kwietnia br. w Jodłowej na konwencie, podczas którego omówiono wspólne zadania samorządu. Uczestnicy spotkania zapoznali się m.in. z ustaleniami dotyczącymi przygotowania nowych kierunków w szkołach ponadgimnazjalnych, zmianami w gospodarce śmieciami oraz organizacją spływu kajakowego.

więcej...


MOPS rozdaje żywność
05-04-2007

Z Banku Żywności w Rzeszowie, w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej - PEAD dla najuboższej ludności UE, do Dębicy przywieziono 20 ton żywności: trzy tony makaronu, trzy tony mąki, 1,5 tony sera topionego, 3,2 tony sera żółtego, trzy tony kaszy, sześć ton cukru.

więcej...


Targi cieszyły się wielkim zainteresowaniem
05-04-2007

Pięćdziesięciu wystawców, w tym 15 szkół wyższych wzięło udział w pierwszych Targach Pracy i Edukacji, jakie zorganizowało 4 kwietnia Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu. Złotym Partnerem targów był Urząd Miejski w Dębicy, który włączył się w organizację imprezy. Stoiska firm i uczelni odwiedziło kilka tysięcy osób, głównie młodzież dębickich szkół średnich i młodzi poszukujący pracy.

więcej...


Pamięci Jana Pawła II
03-04-2007

W poniedziałek, 2 kwietnia, w drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II na Placu Solidarności odbyły się uroczystości pod pomnikiem Papieża Polaka, w których uczestniczyło blisko 10 tysięcy wiernych. Przed pomnikiem wysłuchano programu artystycznego a po uroczystościach dębiczanie odśpiewali "Barkę", ulubioną pieśń Karola Wojtyły.

więcej...


Władze miasta walczą o basen
03-04-2007

Władze miasta zwróciły się do Zarządu Województwa Podkarpackiego z prośbą o poparcie starań o rozbudowę basenu krytego w Dębicy przy ul. Piłsudskiego. Miasto chce dobudować 25 metrowy basen z ośmioma torami. Pływalnia powstałaby w hali funkcjonującego już basenu posiadającego osiem torów o długości 50 metrów, czyli o wymiarach olimpijskich. Dzięki rozbudowie pływalni, byłby to jedyny taki kompleks w Polsce służący mieszkańcom, sportowcom i organizatorom zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej