<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


04.06.2007 - Wspomnienia z Dni Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


„Warsztaty ceramiczne” w Placówkach Wsparcia Dziennego
30-10-2014

W ramach projektu „Równamy Szanse” w miesiącu październiku jego młodzi uczestnicy wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Celem warsztatów było zapoznanie dzieci z podstawowymi zagadnieniami związanymi z ceramiką, a także z różnorodnością technik ceramicznych wykorzystywanych przy tworzeniu z gliny. Podczas warsztatów powstały niepowtarzalne figurki, kubki, miseczki i dzbanki. Zajęcia stworzyły także możliwość do rozwijania wyobraźni, zdolności manualnych, a przede wszystkim były wspaniałą zabawą. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy dzięki środkom pozyskanym z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

więcej...


1287 ludzi wielkiego serca – Wszystko dla Gabrysi
28-10-2014

1099 osób w Dębicy i 188 osób w Pilźnie zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego podczas przeprowadzonej 25 i 26 października akcji poszukiwania bliźniaka genetycznego dla 9-letniej Gabrysi chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dębiczanie tłumnie odpowiedzieli na apel taty Gabrysi o rejestrację w bazie dawców szpiku. Tego dnia długo nie zapomną wszyscy, którzy w niedzielę przyszli do Domu Kultury Mors.

więcej...


Harcerska akcja „Znicz”
27-10-2014

Już po raz drugi harcerze z Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika z Dębicy zorganizują stoiska w ramach harcerskiej akcji „Znicz”. Akcja ta polega na sprzedaży zniczy przy okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. W ubiegłym roku harcerze i instruktorzy zorganizowali jedno stoisko przy cmentarzu na ulicy Wielopolskiej, co spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony osób odwiedzających groby najbliższych. W tym roku instruktorzy 48 Szczepu postanowili ponownie zorganizować akcję, tym razem z dwoma stoiskami.

więcej...


Rozwój kreatywności – warsztaty florystyczne dla seniorów
22-10-2014

Seniorzy z fili Nr 1 Domu Dziennego Pobytu - „Domu Seniora” w ramach programu ,,Aktywny Klub Seniora” od kilku tygodni uczestniczą w warsztatach florystycznych. Program dofinansowany jest z budżetu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, natomiast jego realizacją zajmuje się Stowarzyszenie „Ad Astram” wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy.

więcej...


Zrób mammografię i cytologię !
21-10-2014

W dniach od 29 do 31 października 2014 roku w cytomammobusie Fundacji SOS Życie z Mielca, który stanie na dębickim Rynku będzie można wykonać bezpłatne mammografię oraz cytologię. Wystarczy się wcześniej zarejestrować dzwoniąc pod numer telefonu 0 801 08 09 10 (koszt jak za połączenie lokalne). Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać panie w wieku od 50-69 lat, natomiast bezpłatną cytologię mogą wykonać panie w wieku 25 – 59 lat.

więcej...


Cała Polska uczy ratować
20-10-2014

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zorganizowała akcję „Cała Polska uczy ratować”, która polega na rozpowszechnianiu i popularyzowaniu wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. W całej Polsce odbyło się bicie rekordu w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) na przeznaczonych do nauki fantomach.

więcej...


„Warsztaty fotograficzne” w Placówkach Wsparcia Dziennego
15-10-2014

W ramach projektu „Równamy Szanse”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy ze środków pozyskanych z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie dzieci ze świetlic środowiskowych działających w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wzięły udział w warsztatach fotograficznych.

więcej...


Dzieci zobaczyły "Czarownicę"
15-10-2014

Czterdzieścioro dzieci z terenu Gminy Dębica i Miasta Dębica, uczęszczających na zajęcia do Placówek Wsparcia Dziennego działających w Dębicy przy ul. Matejki, Kraszewskiego i Sienkiewicza oraz świetlicy działającej w Dębicy – Latoszynie wzięło udział w wyjeździe do kina na film pt. „Czarownica”.

więcej...


Marsz dla Życia i Rodziny w Dębicy
14-10-2014

Kilka tysięcy osób wzięło udział w VI Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się 12 października w Dębicy. Marsz był połączony z XIV Dniem Papieskim, któremu w tym roku towarzyszyło hasło „Świętymi bądźcie”. Patronat nad marszem objęli ks. biskup Andrzej Jeż, burmistrz Dębicy Paweł Wolicki oraz marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl

więcej...


Pola Nadziei w Dębicy
13-10-2014

11 października już po raz ósmy odbyła się w Dębicy akcja „Pola Nadziei” zorganizowana przez Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II. W akcji, której inauguracja miała miejsce na Placu Solidarności przy pomniku Św. Jana Pawła II wzięli udział m.in. zastępca burmistrza Dębicy Jerzy Gągała, ks. Józef Dobosz, prezes Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe, przedstawiciele powiatu dębickiego oraz uczniowie dębickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

więcej...


"Pomóż Gabrysi i Innym" - Pilzno i Dębica
10-10-2014

„Mam na imię Gabrysia i mam 9 lat. Mieszkam z rodzicami i braciszkiem w Dębicy. W 2012 roku zachorowałam na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie przebiegało pomyślnie aż do teraz. Niedawno okazało się, że mam nawrót choroby nowotworowej, a jedynym ratunkiem dla mnie jest przeszczep szpiku. Niestety mój braciszek nie może być dawcą i potrzebuję pomocy od dawcy niespokrewnionego. Bardzo chciałabym zacząć normalnie żyć. Chodzić do szkoły, bawić się, rysować, grać na skrzypcach i przebywać z moim braciszkiem. Proszę wszystkie osoby chcące pomóc mi i innym chorym o rejestracje, jako potencjalny dawca szpiku. Bardzo proszę o pomoc. Przyjdźcie i zarejestrujcie się. Dziękuję z całego serca w imieniu swoim i innych chorych. Gabrysia.”

więcej...


VI Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny
10-10-2014

VI Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie w niedzielę, 12 października ulicami Dębicy. Będzie to główne wydarzenie Dnia Papieskiego w diecezji tarnowskiej. Patronat honorowy nad Marszem objęli: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki. Marsz przygotowuje Komitet Organizacyjny, w który zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Poradnictwa Rodzinnego oraz stowarzyszeń i ruchów działających w parafiach. W organizację Marszu zaangażowały się także wspólnoty parafialne, samorządy lokalne oraz różne instytucje i firmy.

więcej...


„TWOJE ZDROWIE POTRZEBNE JEST TOBIE I TWOIM BLISKIM”
09-10-2014

W związku z corocznymi obchodami "BREAST HEALTH DAY" Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA DĘBICA zaprasza na Konferencję Szkoleniową, która odbędzie się w dniu 17 października o godz. 12.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta na ul. Ratuszowej.

więcej...


Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę
07-10-2014

4 października 2014 rok odbyła się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę. Uczestniczyły w niej podobnie jak w roku ubiegłym Dębickie Amazonki, które pielgrzymowały do Jasnogórskiej Pani razem z koleżankami z Mielca. W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyło blisko 9 tysięcy amazonek z całej Polski oraz amazonki, które przybyły na Jasną Górę z Czech, Niemiec i Słowacji.

więcej...


Całym sercem wspieram działania Dębickich Amazonek
07-10-2014

Całym sercem wspieram działania dębickich Amazonek w ich nowej akcji Dębica-Dębiczankom – mówi Tomasz Puzon. Rak to choroba która zabiera cudownie osoby. Zabrał moją kuzynkę Hanię a także Anię która, zarażała swoją dobrocią i była dla mnie wzorem matki Polki. Ania pomimo swojej kariery zawsze stawiała rodzinę na pierwszym miejscu .

więcej...


Znów będą namawiać do badań – rusza kolejna akcja Dębica Dębiczankom.
06-10-2014

Od lat październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, dlatego właśnie teraz zaczynamy kolejną akcję Dębica Dębiczankom - mówi Marzena Mordarska-Czuchra z Dębickiego Stowarzyszenia Amazonka. Znów chcemy namawiać kobiety, aby badały się, bo to najskuteczniejsza metoda walki z rakiem. Dębickie Amazonki po wydaniu kolejnej książki “Nieustraszone” nie chcą siedzieć z założonymi rękami.

więcej...


„Aktywność kluczem do sukcesu”
02-10-2014

W połowie września grupa 30 – stu dzieci autystycznych, ich rodziców i terapeutów - opiekunów wzięła udział w zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Ad Astram” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy wyjeździe do Woli Chorzelowskiej koło Mielca. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Aktywność kluczem do sukcesu” na którego realizację dębicki MOPS oraz stowarzyszenie pozyskały fundusze w ramach konkursu ogłoszonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie z puli PFRON.

więcej...


Piknik rodzinny
02-10-2014

W ostatnią sobotę września na osiedlu Igloopol odbył się zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy piknik rodzinny. W pikniku mimo deszczowej aury wzięło udział blisko 500 mieszkańców miasta – w każdym wieku i z różnych rejonów Dębicy.

więcej...


Warsztaty decoupage dla seniorów
02-10-2014

32 seniorów z Dębicy rozpoczęło zajęcia z artystycznego zdobienia przedmiotów techniką decoupage w ramach programu ,,Aktywny Senior III”. Zajęcia finansowane są przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, a realizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy.

więcej...


Podsumowanie Konkursu Fotograficznego ŚDS
02-10-2014

9 października br. o godz.13.30 w Domu Kultury „Śnieżka” odbędzie się podsumowanie VI Konkursu Fotograficznego Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Nasze podróże małe i duże”. Podobnie jak w ubiegłych latach spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne. Tego dnia zostanie otwarta wystawa pokonkursowa, którą będzie można zobaczyć przez kolejny miesiąc. Organizatorem konkursu jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury.


SPRAWOZDANIE ZE ZBIÓRKI PUBLICZNEJ ZHP
02-10-2014

Komenda Hufca ZHP Dębica z siedzibą przy ul. Kościuszki 32 paw. B50/8 informuje, że na podstawie zezwolenia Burmistrza Miasta Dębicy nr SO.5311.12.2013.MR z dn. 27.11.2013r. na przeprowadzenie zbiórki publicznej w formie zbiórki środków do puszek kwestarskich, jednostka w okresie 1.12.2013-31.08.2014 w supermarkecie Kaufland w Dębicy zebrała łączną kwotę 19800,35zł.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej