<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.11.2023 r.  
 


09.07.2009 - Pomagali powodzianom
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Strażnicy miejscy ujęli sprawców wykroczenia
27-11-2009

Kolejny sukces strażników miejskich. Funkcjonariusze przekazali policji trzech mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu próbowali wsiąść do auta i kierować pojazdem.

więcej...


Aktywizacja niepełnosprawnych w Dębicy
26-11-2009

Tematem zatrudnienia niepełnosprawnych zajmowali się uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe. Wydarzenie, które miało miejsce 25 listopada w hotelu ,,Lord’’ skupiło osoby pracujące z niepełnosprawnymi na co dzień.

więcej...


Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
26-11-2009

Kolejny już raz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy włączył się w akcję pod hasłem „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Ta ogólnopolska akcja charytatywna jest organizowana od 17 lat przez bardzo wrażliwą na sprawy dzieci potrzebujących pomocy dziennikarkę Polskiego Radia Lublin Ewę Dados, „ciocię Ewę”, jak z sympatią nazywają ją dzieci.

więcej...


Dzień pracownika socjalnego
24-11-2009

Ustawa o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r. wprowadziła Dzień Pracownika Socjalnego. W innych krajach obchodzony jest Dzień Pracy Socjalnej. Międzynarodowa Federacja Pracowników Socjalnych w Europie od wielu lat promuje ten dzień poprzez SWAD - Social Work Action Day. Dzień Pracy Socjalnej już od 1996 roku jest tradycyjnie obchodzony przez pracowników socjalnych w Europie w drugi wtorek listopada każdego roku.

więcej...


Przed grypą można się chronić
24-11-2009

W związku z zachorowaniami na grypę sezonową oraz na zakażenia wirusem grypy świń typu A/H1N1 Główny Inspektor Sanitarny zaleca unikać kontaktu z chorymi osobami.

więcej...


90 lat minęło!
23-11-2009

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża obchodził 90 lat swojego istnienia. Uroczystość, która odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej była okazją do nagrodzenia honorowych krwiodawców, działaczy, osób które pomagają dębickiej organizacji. Medal 90 – lecia przyznane przez Okręgowy Podkarpacki Zarząd PCK otrzymał Burmistrz Dębicy – Paweł Wolicki.

więcej...


Spotkanie seniorów w ,,Śnieżce''
19-11-2009

Słodki poczęstunek oraz występ zespołu artystycznego ,,Feniks” towarzyszyły spotkaniu osób starszych w Domu Kultury ,,Śnieżka’’ . W ,,Dniu Seniora” organizowanym przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów wzięło udział blisko 90 osób.

więcej...


Czerwonokrzyskie jubileusze
16-11-2009

W najbliższy piątek 20 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się okolicznościowe spotkanie działaczy dębickiego Polskiego Czerwonego Krzyża z władzami miasta i powiatu.

więcej...


Na pomoc bezdomnym
13-11-2009

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje się do pomocy ludziom bezdomnym. Pogoda nie jest jeszcze bardzo niekorzystna, ale noce są już bardzo zimne. Nie ma się co także oszukiwać i wiadomo, że zima z temperaturami grubo poniżej zera nadejdzie prędzej czy później. W związku z tym MOPS podjął odpowiednie działania mające na celu pomoc ludziom bezdomnym, starszym i samotnym.

więcej...


Uroczyste obchody Święta Niepodległości
12-11-2009

W 91 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Dębicy odbyły się oficjalne uroczystości, w których uczestniczyło kilkaset osób.

więcej...


Odznaczeni za zasługi dla miasta
12-11-2009

Uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości były okazją do wręczenia tytułu „Honorowy Obywatel Miasta” oraz odznaczeń „Zasłużony dla miasta”. Rada Miejska przyznała wyróżnienia podczas sesji 18 maja br.

więcej...


Dębiczanie nie zawiedli
09-11-2009

Aż 1593 osoby oddały krew i zarejestrowały się w bazie dawców szpiku kostnego podczas Dnia Dawcy „Wspólnie Przeciw Białaczce”, jaki zorganizowano 8 listopada br. w Domu Kultury „Mors”, by pomóc 27 – letniej Magdzie z Pustyni, od 5 lat chorej na białaczkę. Za badania próbek zapłaci Fundacja DKMS Polska. Dębiczanie wsparli działalność fundacji wrzucając do puszki ponad pięć tysięcy złotych.

więcej...


Koncert dla Magdy
08-11-2009

Zespół „Chłopacy”, znany z udanego występu podczas Sopot Hit Festiwal, Tercet "Mocha", laureat Festiwalu w Opolu oraz dębickie zespoły taneczne i muzyczne wystąpią podczas koncertu „Gramy dla Magdy”, który odbędzie się w ramach Dnia Dawcy „Wspólnie Przeciw Białaczce”. Miasto Dębica organizuje 8 listopada 2009 r. wspólnie z Fundacją DKMS Polska akcję, która ma pomóc w znalezieniu dawcy dla młodej dębiczanki, dla której jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionej osoby.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej