<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.05.2024 r.  
 


12.11.2007 - Uroczystości z okazji 89 rocznicy odzyskania niepodległości
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Fruwający olimpijczycy
31-12-2009

Dębiccy hodowcy gołębi pocztowych zorganizowali 19 i 20 grudnia 2009 r. wystawę, podczas której zaprezentowano kilkadziesiąt ptaków z hodowli okręgu tarnowskiego. Nagrody najlepszym hodowcom wręczył Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy.

więcej...


Dobry rok dla MOPS
31-12-2009

Odchodzący, 2009 rok, Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy nazwała dobrym dla swojej placówki. – Udało nam się zrealizować wiele cennych dla dębiczan przedsięwzięć. Możecie być z tego dumni choć kolejny rok, mam nadzieję, będzie obfitował w kolejne ważne wydarzenia – zwróciła się do pracowników MOPS zebranych na krótkim podsumowaniu roku.

więcej...


Inkubator przyniósł efekty
30-12-2009

Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu zakończyło realizację Inkubatora Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego. Ze szkoleń i porad prawnych skorzystało 35 organizacji, łącznie 92 osoby. Uroczyste zakończenie projektu i wręczenie certyfikatów odbyło się 29 grudnia br.

więcej...


Opłatek na Kraszewskiego
23-12-2009

Po raz pierwszy w historii funkcjonowania świetlic socjoterapeutycznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy w budynku przy ulicy Kraszewskiego odbyło się spotkanie opłatkowe. Kilkadziesięcioro dzieci i młodzieży wspólnie z władzami miasta oraz kierownictwem MOPS spędziło kilka pięknych godzin. Specjalnym gościem uroczystości był ks. prałat Józef Leśniowski.

więcej...


Podziękowali za Dom Seniora
23-12-2009

Uczestnicy spotkania opłatkowego w Domu Kultury ,,Kosmos’’, należący do Klubu Emerytów i Rencistów ,,T.C. Dębica” w bardzo ciepłych słowach ocenili zmiany zachodzące w mieście.

więcej...


Dwie wigilie
22-12-2009

Dwa spotkania wigilijne jednego dnia zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. W obu spotkaniach brali udział ludzie starsi, niepełnosprawni, samotni, wymagający opieki. Z roku na rok liczba uczestników takich wigilii zwiększa się w znaczący sposób.

więcej...


Okno na innych ludzi
21-12-2009

Rozpoczął swoje funkcjonowanie Dom Seniora przy ulicy Rzeszowskiej 15. Jest to pierwsza tego typu placówka w naszym mieście. Jednak nie ostatnia. W czasie uroczystości otwarcia Domu Seniora burmistrz Dębicy Paweł Wolicki zapowiedział powstawanie kolejnych placówek. Po otwarciu Domu Seniora i poświęceniu placówki przez księży z kościoła Św. Jadwigi wszyscy zebrani uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym.

więcej...


Klucz do zamkniętych drzwi
18-12-2009

Zakończył się kolejny etap realizacji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy projektu systemowego „Czas na aktywność w mieście Dębica”. Projekt jest realizowany od 2008 roku, zakończy się w 2013. Środki na jego realizację pochodzą w lwiej części z Europejskiego Funduszu Społecznego. Efekty programu „Czas na aktywność w mieście Dębica” są bardzo wymierne: 23 osoby znalazły już zatrudnienie. Inne zwiększyły swoje szanse na znalezienie pracy i jest nadzieja, że znajdą ją w niedługim czasie.

więcej...


Mikołaj w Radości
17-12-2009

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy zorganizowało 16 grudnia 2009 r. Spotkanie Mikołajkowe w Domu Kultury „Śnieżka”.

więcej...


Przedświąteczne spotkanie Krwiodawców
17-12-2009

W kościele p.w. Ducha Świętego w Dębicy 16 grudnia 2009 r. odbyło się spotkanie zorganizowane przez Duszpasterstwo Honorowych Dawców Krwi Powiatu Dębickiego, Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Kluby Honorowych Dawców Krwi Powiatu Dębickiego przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Dębicy.

więcej...


Poznali Callana
17-12-2009

Zakończył się pierwszy etap nauki języka angielskiego dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W kursie, finansowanym przez MOPS, brało udział 20 pracowników. Uczyli się oni angielskiego metodą Allana oraz tradycyjną. Nauka trwała 9 miesięcy od kwietniu br. Pracownicy ponosili jedynie koszty zakupu podręczników.

więcej...


Wigilijne spotkania
16-12-2009

Kilka spotkań wigilijnych ze swoimi podopiecznymi planuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Dębicy. Ze względu na różnorodne środowiska, w których pracuje MOPS nie będzie w tym roku jednego spotkania, ale nie oznacza to, że będzie w nich uczestniczyć mniejsza liczba ludzi. Wręcz przeciwnie.

więcej...


Żywność dla dębiczan
14-12-2009

Od 16 grudnia w magazynie żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Ratuszowej 12 wydawana będzie żywność dla potrzebujących dębiczan.

więcej...


Dom Seniora rozpoczyna działalność
14-12-2009

Dom Seniora rozpocznie swoją działalność 18 grudnia br. Mieścił się on będzie w budynku przy ulicy Rzeszowskiej 15, wejście od Państwowej Szkoły Muzycznej.

więcej...


Jedenastu wspaniałych
12-12-2009

Z okazji międzynarodowego dnia wolontariatu kierownictwo Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej spotkało się z pracującymi w ośrodku wolontariuszami. Spotkanie nieprzypadkowo odbyło się w świetlicy środowiskowej przy ulicy Kraszewskiego. W funkcjonujących pod egidą MOPS trzech świetlicach pracuje 11 wolontariuszy.

więcej...


Z potrzeby serca i dla siebie
12-12-2009

Do 11 wolontariuszy pracujących w świetlicach środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębicy dołączy w połowie grudnia grupa nowych 9 wolontariuszy. Wszyscy oni są uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy przy ulicy Sportowej.

więcej...


Mikołaj przyniósł prezenty
10-12-2009

Prawie 300 dzieci rodziców będących podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wzięło udział w tradycyjnym spotkaniu z Mikołajem. Były konkursy, zabawy i oczywiście prezenty. Mikołaj przyniósł okazałe paczki. Starczyło dla wszystkich dzieci.

więcej...


Z prawem jazdy łatwiej
10-12-2009

Rozpoczął się ostatni w tym roku kurs zawodowy organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu systemowego „Czas na aktywność w mieście Dębica”. Tym razem 6 osób będzie zdobywać umiejętności potrzebne do zdania egzaminu na prawo jazdy kategorii B.

więcej...


Dom Seniora
07-12-2009

Jeszcze w tym roku zacznie działać w Dębicy Ośrodek Wsparcia Dziennego – Klub Seniora przy ul. Rzeszowskiej 15. Trzeciego grudnia budynek został odebrany pod względem technicznym. Pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej stwierdzili, że Dom Seniora nadaje się do użytku.

więcej...


Sprzęt czeka w wypożyczalni
03-12-2009

Dużą dostawą zakończyła się tegoroczna realizacja przetargu na sprzęt rehabilitacyjny oraz urządzenia pomocnicze dla bezpłatnej wypożyczalni tego sprzętu działającej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej