<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


22.09.2009 - Rodzinna niedziela
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Spotkanie w ochronce
28-12-2007

Z udziałem przedstawicieli władz miasta odbyło się w Przedszkolu Integracyjnym Sióstr Służebniczek Dębickich NMP spotkanie przed Świętami Bożego Narodzenia. Wzięli w nim również udział podopieczni sióstr służebniczek z prowadzonego przez nich domu dziennego pobytu Symeona i Anny.

więcej...


Zmiany w taryfach przewozowych
27-12-2007

Miejska Komunikacja Samochodowa w Dębicy od 1 stycznia 2008 r. zmienia taryfy przewozowe. Wzrost cen biletów spowodowany jest coraz wyższymi kosztami transportu publicznego.

więcej...


Opłatek w Uniwersytecie Ekonomicznym
24-12-2007

Wydział Rozwoju Regionalnego w Dębicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zorganizował spotkanie opłatkowe dla studentów, kadry uczelni oraz zaproszonych gości.

więcej...


Na straży bezpieczeństwa
23-12-2007

Dzięki interwencji mieszkańca funkcjonariusze Straży Miejskiej w Dębicy ujęli wandala, który farbą w sprayu zniszczył nowy przystanek na ul. Krakowskiej. Do zdarzenia doszło 19 grudnia br. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

więcej...


Otwarto świetlicę dla dzieci
21-12-2007

Świetlica Socjoterapeutyczna została otworzona 20 grudnia br. w osiedlu Matejki. Jest to placówka dla dzieci i młodzieży pochodzących, przede wszystkim, z rodzin patologicznych, niedostosowanych społecznie, z zaburzeniami zachowania, zagrożonej uzależnieniem w stopniu utrudniającym jej realizację zadań życiowych, bez pomocy specjalistycznej.

więcej...


Jak uniknąć zakażenia ptasią grypą
19-12-2007

Główny Inspektor Sanitarny przestrzega w jaki sposób uniknąć zakażenia ptasią grypą. Przede wszystkim należy spożywać mięso drobiowe, przetwory drobiarskie i jaja poddane obróbce cieplnej w temperaturze minimum 70 stopni Celsjusza.

więcej...


Bezpieczniej na kolejowym dworcu
17-12-2007

Kwestiom bezpieczeństwa na dworcu kolejowym PKP w Dębicy oraz jego okolicach było poświęcone spotkanie sekretarza miasta Jana Warzechy z Kazimierzem Mazurem, komendantem Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie i Józefem Błaszczykiem. Uczestniczyli w nim także Sylwester Bieszczad, komendant Straży Miejskiej oraz Andrzej Żaba z dębickiego magistratu.

więcej...


MOPS rozdaje żywność
15-12-2007

W okresie przedświątecznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poza statutową działalnością pomaga mieszkańcom Dębicy przywożąc produkty spożywcze z Banku Żywności w Rzeszowie.

więcej...


MOPS pozyskuje pieniądze
13-12-2007

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje swoje zadania wykorzystując nie tylko pieniądze otrzymane z budżetu miasta, ale także dzięki funduszom pozyskanym poprzez realizację różnych programów, na które pozyskuje środki zarówno z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, jak również od wojewody podkarpackiego i Urzędu Marszałkowskiego.

więcej...


Mieszkańcy zgłaszają swoje postulaty - projekt budżetu
13-12-2007

Poprawa stanu dróg, budowa chodników, lepsze oświetlenie ulic, to główne postulaty mieszkańców, którzy przychodzą na konsultacje społeczne w sprawie projektu przyszłorocznego budżetu. Dotychczas wypowiedzieli się mieszkańcy osiedli: Słoneczne, Kępa, Wolica i Świętosława. Konsultacje odbędą się jeszcze 13 grudnia w Domu Kultury „Śnieżka” przy ul. Bojanowskiego i 14 grudnia w Miejskim Gimnazjum nr 2, przy ul. Łysogórskiej.

więcej...


Spotkanie pamięci ppłk. Cieplińskiego
12-12-2007

Uroczystość poświęcona ppłk. Łukaszowi Cieplińskiemu, żołnierzowi Armii Krajowej, przywódcy organizacji Wolność i Niezawisłość odbyła się 12 grudnia br. w Domu Kultury „Śnieżka”. Organizatorami spotkania były: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Klub Historyczny im. ppłk. Łukasza Cieplińskiego, Zrzeszenie Żołnierzy WiN i burmistrz Dębicy.

więcej...


Wspólne problemy – wymiana doświadczeń
11-12-2007

Wymianie dobrych praktyk w pracy ośrodków pomocy społecznej było poświęcone spotkanie w Urzędzie Miejskim w Dębicy, które odbyło się 10 grudnia. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Zarządu Stowarzyszenia Miast Centralnego Okręgu Przemysłowego.

więcej...


Mieszkańcy konsultują budżet
08-12-2007

Drugie spotkanie w sprawie konsultacji budżetowych odbyło się 7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 10. Mieszkańcy Wolicy i Kępy byli zainteresowani przede wszystkim inwestycjami drogowymi, budową nowych nawierzchni ul. Kruczej i Pokoju a także budową chodników w osiedlach.

więcej...


Silne wiatry nad regionem
07-12-2007

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przestrzega przed silnymi wiatrami przechodzącymi nad regionem 7 i 8 grudnia br. Wiatry południowy i południowo – zachodni wieją z prędkością średnio do 50 kilometrów na godzinę, w porywach do 80, w rejonach podgórskich do 90 a w górskich do 110 kilometrów na godzinę.

więcej...


Podajmy sobie dłoń
05-12-2007

W Domu Kultury „Mors” odbył się VII Powiatowy Festiwal Piosenki Dzieci Niepełnosprawnych. W tym roku wzięło w nim udział 30 dzieci niepełnosprawnych. W czasie występów towarzyszyli im ich sprawni koledzy z przedszkoli, szkół, ośrodków.

więcej...


Wciąż pomagamy dzieciom przetrwać zimę
05-12-2007

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje, że podczas akcji ulicznej 25 listopada 2007 roku pod nazwą „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” zebrał ok. 80 kg żywności (cukier, mąka, makaron, konserwy, czekolady, ciastka, batony, chrupki, itp.).

więcej...


Straż skuteczniejsza
03-12-2007

Zwiększona liczba patroli na ulicach miasta, coraz częstsze zatrzymania sprawców wykroczeń przeciwko mieniu i prewencyjna działalność to pozytywny efekt zatrudnienia, kilka miesięcy temu, czterech funkcjonariuszy w Straży Miejskiej w Dębicy.

więcej...


Konsultacje w sprawie budżetu
03-12-2007

Burmistrz Dębicy organizuje konsultacje społeczne w sprawie projektu budżetu miasta na 2008 r. Spotkania są otwarte dla mieszkańców, którzy mogą się zapoznać z harmonogramem zaplanowanych inwestycji w mieście oraz uczestniczyć w dyskusji.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej