<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


23.11.2010 - Wiersz jak modlitwa
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Miasto wraca do idei COP
31-01-2007

Władze Dębicy zamierzają aktywnie włączyć się w obchody 70 – tej rocznicy utworzenia Centralnego Okręgu Przemysłowego. W ramach tego największego przedsięwzięcia gospodarczego w Dębicy wybudowano fabrykę tworzyw sztucznych i materiałów wybuchowych w Pustkowie, zakłady chemiczne i fabrykę keru w Dębicy oraz walcownię metali kolorowych. Obchody honorowym patronatem objął prezydent RP Lech Kaczyński.

więcej...


Spotkanie z przedsiębiorcami
29-01-2007

Burmistrz Paweł Wolicki wraz ze swoimi zastępcami i pracownikami Urzędu Miasta odbył 29 stycznia konsultacje budżetowe z przedsiębiorcami z Dębicy. Burmistrz przypomniał o utworzeniu w Urzędzie Miasta nowego Biura Współpracy z Przedsiębiorcami. Zapoznał przedsiębiorców z sytuacją finansową miasta.

więcej...


Zawiązuje się Związek Gmin Powiatu Dębickiego
23-01-2007

Wspólne inwestycje drogowe, wspólna gospodarka śmieciami i ochrona przeciwpowodziowa to najważniejsze tematy jakimi zajmie się już 6 lutego grupa inicjatywna Związku Gmin Powiatu Dębickiego. Trzon związku tworzą gminy Dębica, Żyraków i miasto Dębica. Przedstawiciele tych samorządów zaproponują uczestnictwo pozostałym gminom z powiatu.

więcej...


Kontynuacja konsultacji społecznych
23-01-2007

Kolejne propozycje do budżetu zaproponowali mieszkańcy burmistrzowie Pawłowi Wolickiemu podczas konsultacji, które odbyły się w poniedziałek w Gimnazjum Miejskim r 2 w Dębicy. Na spotkanie przyszli mieszkańcy Wolicy, Kępy i osiedli Metalowców i Matejki.

więcej...


Miasto przygotowuje się do przebudowy drogi nr 4
22-01-2007

Poprawa bezpieczeństwa na ul. Lwowskiej, czyli obwodnicy miejskiej i części drogi krajowej nr 4, to jedno z realizowanych obecnie zadań przez burmistrza Pawła Wolickiego. Miasto posiada już projekt przebudowy drogi, obecnie wybrano wykonawcę do podziału geodezyjnego działek pod zjazdy z Lwowskiej i chodniki. Według planów Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad „czwórka” na tym odcinku powinna być przebudowana za dwa lata.

więcej...


Miasto na Szlaku Chasydzkim
20-01-2007

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej oraz Urząd Miejski w Dębicy są zainteresowane udziałem w realizacji projektu Fundacji Rozwoju Dziedzictwa Żydowskiego pod nazwą „Szlak Chasydzki”. Dębica będzie w gronie kilkunastu miast województwa podkarpackiego oraz lubelskiego, które przystąpiły już do szlaku. TPZD i UM także zgłosiły akces do fundacji szlaku.

więcej...


Konsultacje rozpoczęte
20-01-2007

Burmistrz Paweł Wolicki wraz z pracownikami Urzędu Miasta odbył w czwartek pierwsze spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami w sprawie budżetu. Do Domu Kultury „Śnieżka przyszli przede wszystkim mieszkańcy osiedla Budzisz i Kawęczyn. Mieszkańcy chcieli zapewnienia, że w najbliższych latach powstaną w ich osiedlach kanalizacja, wodociągi i drogi.

więcej...


Dębica w grupie inicjatorów powołania Związku Gmin Powiatu Dębickiego
15-01-2007

Burmistrz Paweł Wolicki nie kryje zadowolenia z pomysłu utworzenia Związku Gmin Powiatu Dębickiego, który na konwencie wójtów i burmistrzów zgłosił Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica. – Miałem podobny pomysł, wójt zgłosił go jednak pierwszy, dlatego z entuzjazmem popieram jego inicjatywę – mówi burmistrz Wolicki.

więcej...


Pomysł na osiedlową nudę
05-01-2007

Władze Dębicy rozesłały do wszystkich spółdzielni mieszkaniowych i Rad Osiedlowych prośbę o wskazanie miejsca, gdzie mogłyby powstać osiedlowe kluby i nowe place zabaw. Burmistrz Paweł Wolicki liczy, że może uda się je utworzyć dzięki dotacjom z funduszy norweskich, które współfinansują inwestycje kulturalne i oświatowe.

więcej...


Sylwester w Rynku
01-01-2007

Władze miasta postanowiły wraz z mieszkańcami Dębicy świętować powitanie Nowego Roku w Rynku. Przed północą na Rynek przyszło kilkaset osób. Od godz. 21 do 1 w nocy znane polskie i zagraniczne przeboje śpiewał lubelski zespół Juno. Po wybiciu pólnocy strzeliły korki od szamapnów a następnie dębiczanie obejrzeli kilkuminutowy, barwny pokaz pirotechniczny.

więcej...



Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad



 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej