<< powrót na stronę główną dziś jest: 2.10.2023 r.  
 


06.05.2013 - Obchody Święta 3 Maja
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności


Konkursy Św. Brata Alberta
23-09-2009

Rozstrzygnięto dwa konkursy plastyczne, których głównym bohaterem był Św. Brat Albert. Konkursy były zorganizowane przez dębickie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Galerię Miejską MOK. Wręczenie nagród odbyło się w czasie wielkiego koncertu charytatywnego, w sobotę 19 września.

więcej...


Rodzinna niedziela
22-09-2009

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z turnieju. To, że przeszedł on tak jak oczekiwaliśmy, i że było spore zainteresowanie mieszkańców Dębicy, tego byliśmy niemal pewni. Jednak obawialiśmy się, że znowu pogoda czy jakieś inne zdarzenie stanie nam na przeszkodzie i turniej trzeba będzie znowu odwołać. Na szczęście, tak jak zaplanowaliśmy, pogoda była piękna i od 14 do 18 setki dębiczan bawiło się razem z nami i ze swoimi rodzinami. Na pewno nie stracili tego czasu – mówi wyraźnie zadowolona Beata Kwiatek, kierownik świetlic środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

więcej...


Strażacy ochotnicy rywalizowali na stadionie miejskim
21-09-2009

Szesnaście strażackich drużyn, w tym pięć żeńskich wzięło udział w zawodach sportowo – pożarniczych drużyn OSP. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim przy ul. Parkowej. Zwycięska drużyna męska z Korzeniowa będzie reprezentować Dębicę na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Rzeszowie.

więcej...


Udany koncert charytatywny
21-09-2009

Wszyscy uczestnicy i organizatorzy koncertu charytatywnego „Nakarmić chlebem miłości” mogą mówić o dużym sukcesie imprezy. Pierwsi mieli okazję obejrzeć gwiazdy estrady w doskonałej formie, drudzy zebrali pokaźną kwotę pieniędzy na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Pielęgnacyjnego. Również wykonawcy wywiozą z Dębicy dobre wrażenia: spotkali się bowiem z bardzo ciepłym i serdecznym przyjęciem a licznie zebrana publiczność długo nagradzała ich występy oklaskami.

więcej...


Odsłonięcie tablicy Władysława Strumskiego
14-09-2009

Tablica byłego pisarza Władysława Strumskiego byłego żołnierza i publicysty zostanie odsłonięta 27 września 2009 na kamienicy przy ul. św. Jadwigi w Dębicy. Odsłonięcie tablicy dębickiego pisarza zbiegnie się z 70 rocznicą powstania Państwa Podziemnego, które odbyło się właśnie w tym dniu.

więcej...


Mieszkańcy bronią Przedszkola nr 8
11-09-2009

W burzliwej, ale bardzo merytorycznej atmosferze przebiegało spotkanie mieszkańców osiedla Słonecznego z władzami miasta oraz przedstawicielkami firmy Weldon z Ropczyc, która chce utworzyć w Dębicy nowe przedszkole. Mieszkańcy nie mają nic przeciwko temu pomysłowi, ale nie zgadzają się na to, aby odbyło się to kosztem likwidacji Przedszkola Miejskiego nr 8 przy ulicy Szkolnej.

więcej...


Nowy sprzęt w wypożyczalni
07-09-2009

Dotarły już do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych dostawy nowego sprzętu. Jest to realizacja przetargu, który odbył się w lipcu br. Ogółem na ten sprzęt wypożyczalnia wydatkuje ok. 240 tysięcy złotych.

więcej...


Uczcili pamięć walczących o Ojczyznę
07-09-2009

Kilkaset osób uczestniczyło 6 września br. w uroczystościach religijno – patriotycznych na polanie „Kałużówka”, by uczcić pamięć żołnierzy Armii Krajowej, którzy stoczyli tam 65 lat temu walki z Niemcami oraz 70 – lecie wybuchu II Wojny Światowej.

więcej...Archiwum: Społeczne


2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiec
2013: Maj
2012: WrzesieńSierpieńLipiecMajMarzec
2011: WrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: Listopad 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej